Pomoc Qnap, DLNA i media strumieniowe.

fosfinkel

Nowy użytkownik
Noobie
14 Luty 2015
3
0
1
37
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam wszystkich, nie wiem czy to dobry dział ale mam nadzieję, że tak. Przetrząsnąłem trochę tematów ale nie znalazłem dla mnie satysfakcjonującej odpowiedzi.

Mam TV Samsung UE65h8500 oraz komputer z Windows 8.1 PRO. Chce na TV odtwarzać filmy strumieniowo przez DLNA. Na komputerze mam kilka filmów w HD 3D ważących po 20 GB (format mkv). Jak udostępnię te filmy przez Windows Media Player to TV nie widzi w ogóle filmów. Natomiast zainstalowałem też na komputerze serwer Serviio i TV przez Serviio widzi filmy i odtwarza bez problemu. I tutaj moje pytanie, chcę kupić serwer QNAP TS-231+ i czy na moim TV odtworzę z QNAPA strumieniowo filmy HD ważące po kilkanaście GB w formacie MKV?

Pytam się ponieważ nie chcę wydać 2,5 tys (serwer + dyski) i żeby potem nie okazała się sytuacja jak w przypadku Windows Media Playera że mi TV nie zobaczy tych filmów co będą na QNAP'ie?
 
pytanie brzmi : czy Twonky badz Kodi bedzie dzialalo z Twoim TV?
jesli TV wspiera i obsluguje Native DLNA to powinno dzialac, tylko pamietaj material HD wymaga dobrze wykonanej sieci , nie WIFI !
Moja slabsza TS-219 bez problemu udostepnia (moim zdaniem DLNA to zlo) po Sambie i NFSie 30 GB pliki MKV zakodowane w HEVC.
 
Mam Samsunga 40D6500 + TS-251 a wcześniej TS219IIP - DLNA działa bezproblemowo i zadowalająco. Minus to przewałka po katalogach ale można się przyzwyczaić. Można również przez QNAPA uruchomić Twonky - działa również bezproblemowo.
 
Ewentualnie można zainstalować Plex-a. U mnie strumieniuje z qnapa na Samsunga PS50C7000 i LE32C650. Z Twonky też korzystam.
Jeśli serwer mediów ma być na PC to też możn-a pobrać z Plexa odpowiednią wersję aplikacji.