QNAP TS-251-1G czy QNAP TS-251-8G

Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
Jeżeli kupiłeś system Windows 7 na licencji OEM, by wyposażyć swój komputer w system operacyjny Microsoftu, to jesteś piratem. Microsoft, jak się okazało, zmienił warunki tej licencji w swoich najnowszych produktach. Jak dotąd, kupując system Windows OEM, zatwierdzało się, że komputer został przez nas złożony bądź zakupiony i system będzie legalny tylko i wyłącznie na tym komputerze i żadnym innym – co tłumaczy niska cena. Nowa licencja OEM Microsoftu wyklucza taki scenariusz.

Microsoft OEM System Builder License w obecnej wersji mówi, że oprogramowanie musi być zainstalowane przy pomocy OEM Preinstallation Kit i odsprzedane wraz z komputerem osobie trzeciej. Instalowanie takiego systemu na własnym komputerze jest niezgodne z licencją. Co jeszcze ciekawsze, rzecznik Microsoftu, mimo zmian w zapisach licencji, uważa, że nic się nie zmieniło, bowiem poprzednie zapisy licencyjne i ich interpretacje były błędne. Oznacza to, że, przykładowo, do własnego użytku, na jednym komputerze, Windows 7 Professional 64-bit kupimy za 1 073 zł, a nie za 465 zł jak dotychczas (dane ze Skapiec.pl w momencie pisania newsa).
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
Microsoft wielokrotnie po tym "newsie" wyjaśniał, że:
"Nierozpakowane pakiety Windows 7 OEM System Builder mogą być dystrybuowane niezależnie od sprzętu użytkownikowi końcowemu w sytuacji gdy użytkownik końcowy (firma, osoba prywatna) samodzielnie montuje własny komputer PC, przemontowuje swój komputer lub instaluje oprogramowanie na posiadanym komputerze. W takim wypadku użytkownik końcowy jest uznawany za producenta systemów (System Buildera) w rozumieniu Licencji Producenta Systemów OEM Microsoft i dlatego może zakupić oprogramowanie OEM niezależnie od sprzętu."
 
Mnie o to nie pytaj.
Po wielu szkoleniach i egzaminach z licencjonowania wiem jedno -- niezbadane są wyroki licencjonowania MS :)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Dzięki za uwagi pomysły.
Zakupiłem TS-251 wersja 1G dokupiłem za 175 złoty 8G dodatkowo zamierzam dokupić dodatkowe 8G i jak będzie śmigać to zostawię 16G (kość pamięci to KVR16LS11/8).

EPA System potwierdził, że mogę dołożyć sam pamięć,
Morele również z tym, że z zaznaczeniem, że tylko do 8G


pozdrawiam
Grzegorz

Jak sprawuje się zakupiona pamięć?
Czy nie było problemów z wymianą?
 
Pamięci działają ok.
Z wymianą zero problemów.