Qnap TS-253B a router

sereknr1

Entry Technician
Q Associate
22 Sierpień 2017
56
3
8
44
QNAP
TS-x53B
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witajcie, pytanie proste jaki polecacie router do Qnap TS-253B? Sprzęt działa mi stabilnie lecz dość wolno na routerze TP-LINK tl-1043nd. Oprócz zastosowań domowych wkrótce powieszę na nim stronkę także coś tam już lepszego myślę, że musiał bym mieć. Pozdro
 
ale co działa wolno ?
masz tplink'a który kable wewnętrzene na gigabajtowe wiec powinien śmigać jak złoto
generalnie warto postawić switcha gigabitowego za routerem - ale to jeśli cała komunikacja odbywa się po kablu, inaczej zmiana routera na coś innego .. ale o tym jak odpowiesz na pytanie
 
Chodzi mi bezpośrednio o pracę zdalną czy poprzez wifi. Nie wiem czy jest to "wina" internetu czy sprzętowa dlatego staram się to rozkminić. Sprawdzając na speedtest.pl parametry łącza osiągnąłem następujące wyniki:
Download: 63mb/s
Upload: 1.52mb/s - dość słabo uważam
Ping: 16 ms
Pracując na wifi i mając książkę na Qnapie która liczy ok 400mb proces jej całego załadowania jest dość długi spodziewałem się, że będzie on szybszy, podobnie z kwestią ściągania czegoś np. filmu z serwera poprzez wifi. Chyba rozkminiłem problem: UPLOAD! a nie router. Dobrze myślę Pigers? A tak z ciekawości zapytam switch postawiony za routerem ma za zadanie rozgałęziać i udostępnić więcej wejść rj45 czy jeszcze jest jeszcze jakaś ukryta funkcja?
 
Pracując na wifi i mając książkę na Qnapie która liczy ok 400mb proces jej całego załadowania jest dość długi spodziewałem się, że będzie on szybszy
wifi ...
a po kablu jest szybciej ? jak szybko ?

Upload: 1.52mb/s
nędza - ale to mocno zależy od obciążenia twojego dostawcy internetu i pory dnia/roku
test po Wifi robiłes ?

ten router ma WIFI w klasie N - czyli do 450 MB/s a czy Twój laptop ma kartę sieciową z Nką ? pewnie nie - więc działa w niższej prędkości
poza tym z WIFI jest problem radiowy, ktos w okolicy może nadawac na Twoim paśmie i masz wolniej
 
poza tym z WIFI jest problem radiowy, ktos w okolicy może nadawac na Twoim paśmie i masz wolniej


@sereknr1

Zainstaluj jakiś skaner wifi i sprawdź co się dzieje w Twoim kanale. Jeśli jest tłok, to zmień kanał. U mnie skok był niesamowity.
Jeśli masz smarta na Androidzie, to polecam Wifi Analyzer.
 
Nie robiłem jako takich testów.Trudno jest mi określić jaki jest czas przesyłu pliku po kablu. Przetestuję to jak znajdę chwilę. Test łącza robiłem na laptopie który jest po wifi, co do pasma to na pewno są osoby które mają w tym paśmie internet gdyż mieszkam na tę chwilę w bloku używając analizatora pasmo bodajże 7 było o dziwo najmniej obciążone w momencie w którym konfigurowałem router (ok. 18-19) więc taki ustawiłem, następnie po jakimś czasie zmieniłem na auto gdyż wifi analyzer dziwne rzeczy zaczął pokazywać zbyt duża aktywność wg. mnie innych użytkowników. Co do karty sieciowej sprawdziłem w menadżerze no i mam taki zapis: protokół: 802.11n więc wnioskuje że klasa n zostaje zachowana.
 
a łącze się zastawiło jak N ?

upload_2017-12-19_12-14-20.png
 
Sorrki mam win10 jakaś beznadziejna aktualizacja mi się ściągnęła zmieniając niektóre rzeczy i znów nie mogę się połapać co jest czym a na dodatek mam problemy z wifi w kompie po tej aktualizacji (gubi sygnał). A co sądzicie o routerach/switch-ach Unifi ?
a łącze się zastawiło jak N ?
co masz na myśli Pigers?