Pomoc QNAP TS-453A na wyswietlaczu "system booting"

Zalezy co chcesz robic, ja daje 16 bo na Virtualizacje przeznaczam sporo, na 8 powinien śmigać równie dobrze nawet z dwoma wirtualnymi maszynami. Ja mam zasade taką ze około 4GB zawsze zostawiam dla systemu a resztą rozporządzam jak chce, nie lubie i nie zdrowo jak system nie ma czym "oddyachć" :) sam musisz wiedzieć co będziesz robił, myśle że w normalnym użytkowaniu DLNA, 2 Virtualki, SMB, Backup to 8GB styknie
 
Podczas zakładania obudowy nie zarysowałeś jej krawędzią jakiś ścieżek na płycie?
Pamiętaj, że QNAP od przyłączenia zasilania potrzebuje kilka dodatkowych sekund na start UEFI. Warto odczekać 15sek i dopiero wtedy doszukiwać się sygnałów dźwiękowych.
 
jeśli korzystasz z rzeczy które korzystają z RAMU (QSirch, wirtualizacja, inne programy) tak, w przeciwnym razie 8 GB to stan wystarczający.
 
Nie zarysowałem na pewno nawet trudno to zrobić ponieważ jest tam twardy przezroczysty plastik na całej powierzchni. Tak jak pisałem wcześniej sprzęt wcześniej raz za jakiś czas mi szwankował ale nie przypuszczałem że to mogą być tego problemy ponieważ mam 2 dyski z systemem jeden do testowania nauki a 2 na dane i myślałem że tego jest wina oczywiście nie są wpięte jednocześnie tylko albo jeden albo drugi.
a ok sprawdzę zaraz i dam znać
 
Delikatnie poruszaj radiatorem na procku. Ale zrób to delikatnie. Te SOC'i są BGA. Być może coś nie łączy... Później przyłącz zasilanie. Naciśnij power i odczekaj kilkanaście sekund. Pamiętaj, że jeśli wyłączyłeś powiadomienia dźwiękowe w oprogramowaniu QTS to możesz nie mieć sygnałów dźwiękowych i jest to zapisane w eepromie, który decyduje o pracy GPIO w tym sygnałach dźwiękowych i przyciskach przednich.
 
a wiec tak sprawdzałem gniazda z lupą wszystko jest ok (na swoim miejscu) radiatorem delikatnie poruszałem włączyłem zasilanie czekałem 5 minut i cały czas booting sygnału dźwiękowego nie wyłączałem. Najgorsze jest to że nic nie wyświetla na ekranie podczas bootowania naciskam del przez prawie minute nic się nie wyświetli.
 
Możesz dostać sie do baterii czy musisz demontować szyny montażowe na kieszenie do dysków?
  1. Tak czy inaczej, odłącz zasilanie.
  2. Jeśli to konieczne odkręć szyny montażowe na kieszenie dysków.
  3. Wyciągnij baterię.
  4. Śrubokrętem zewrzyj przez 15sek styki gniazda od baterii, aby rozładować kondensatory.
  5. Włóż baterię.
  6. Zamocuj ponownie szyny montażowe kieszeni dysków.
  7. Podłącz zasilanie.
  8. Uruchom.
  9. Odczekaj 15sek. nie naciskając nic na klawiaturze.
 
Możesz dostać sie do baterii czy musisz demontować szyny montażowe na kieszenie do dysków?
  1. Tak czy inaczej, odłącz zasilanie.
  2. Jeśli to konieczne odkręć szyny montażowe na kieszenie dysków.
  3. Wyciągnij baterię.
  4. Śrubokrętem zewrzyj przez 15sek styki gniazda od baterii, aby rozładować kondensatory.
  5. Włóż baterię.
  6. Zamocuj ponownie szyny montażowe kieszeni dysków.
  7. Podłącz zasilanie.
  8. Uruchom.
  9. Odczekaj 15sek. nie naciskając nic na klawiaturze.
Zrobiłem wszystko co powyżej i niestety lipa:-(
tak samo się zachowuje
 
Czy jeśli wyciągniesz pamięci RAM ze slotu DIMM to po włączeniu serwera słyszysz kilka długich sygnałów dźwiękowych informujących o braku pamięci? Chociaż nie wiem jak to jest w przypadku SOC'ów bo być może ich nie będzie. Jeśli ich nie będzie to mimo wszystko podociskaj troche SOC'a.
 
Nie jak wyciągnę pamięci to jest cisza , dociskałem ruszałem ale niestety nic tylko na wyświetlaczu system booting i lecą strzałki
e tam jest na gwarancji to wyśle jakby nie było to bym kombinował.
 
Ew, płyta do piekarnika :p
Nigdy w zyciu!
e tam jest na gwarancji to wyśle jakby nie było to bym kombinował.
I w sumie racja!

Nie jak wyciągnę pamięci to jest cisza , dociskałem ruszałem ale niestety nic tylko na wyświetlaczu system booting i lecą strzałki
LCD to zupełnie inny moduł od sprzętu i biosa. Sterowany jest po GPIO więc hasło system booting pojawia się nawet kiedy bios jeszcze sie nie odpalił.
 
  • Lubię to
Reakcje: nightcom
to wychodzi że płyta jest walnięta w takim razie, nic dzwonie do serwisu pakuje sprzęt i wysyłam na gwarancji, odezwę się jak wróci napiszę co było a teraz czas przeprosić etrayz i go podłączyć że starymi danymi.:s
Sprzęt poleciał na serwis zobaczymy jak szybko go zrobią.
Witam
Wczoraj rozmawiałem z serwisem przekazali mi informacje ze to pamięci i wszystko hula poprosiłem aby dobrze go przetrzepali i dzisiaj dostałem info że jednak coś jest na rzeczy i mi go nie odeślą bo mieli taki zamiar i leci na serwis główny. I 2 tygodnie z głowy ciekawe co tam mądre głowy w Holandii wymyślą.
Pozdro:)
 
A gdzie w Polsce naprawiają? Podejrzewam że to wymówka serwisu, aby przedłużyć naprawę, a sprzęt będzie cały czas w pl

Ps. jak byś miał S to byś nie miał tego napisu na wyświetlaczu, bo nie ma w nich wyświetlacza loool!
 
Witam
E tam zaraz czarne scenariusze piszecie przyjdzie nówka sztuka nie śmigana ;)
Witam
witam ponownie po długim oczekiwaniu na mojego serwerka właśnie dzisiaj go dostałem. Według opisu została wymieniona płyta główna tak jak myślałem nie chcieli się tym bawić.
Pozdrawiam
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus