Qnap ts-464-8g, wolumin

Robi79

Nowy użytkownik
Noobie
7 Lipiec 2024
9
0
1
45
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Jaki jest maksymalny rozmiar woluminum prostego na tym qnap-ie?, jako że będzie to magazyn więc nie będę tego dzielił, dziękuję za pomoc.
 
TS-464 | Specyfikacja oprogramowania
1722152510204.png
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
Teoretycznie pakujesz maksymalne obsługiwane dyski (4x 24TB) i tworzysz jeden wolumin prosty na raid-0?
Tak jeden prosty wolumin i chodziło mi o maksymalny rozmiar jaki mogę utworzyć, z tego co napisałeś to mogę stworzyć wolumin o pojemności 24 TB więc i taki dysk kupię, dobrze piszę?.
 
Teoretyczna pojemność woluminu dla tego NASa to 4x [Maksymalna pojemność obsługiwanego dysku]
Więc 4 x 24TB.
Tak teoretycznie ponieważ woluminy mogą mieć ograniczoną wielkość, możesz wpakować dysk 24 TB ale wolumin zrobisz 12 TB więc trzeba to dzielić i o ile pamięć mnie nie myli to maksymalna wielkość woluminum to było 22 TB, będę musiał to jednak sprawdzić aby się przekonać.
 
Sprawa się wyjaśniła, maksymalny dysk który ten model obsługuje to 24 TB wedle specyfikacji a można 66 TB umieścić więc kolejna nieścisłość są 4 kieszenie po 24 TB to daje 96 TB więc wychodzi na to iż musisz mniejsze dyski montować aby te 4 kieszenie wykorzystać chyba że sobie zrobisz jakiś miks z SSD ale cena tych dysków jest nieproporcjonalna do pojemności.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. po oco jest m.2
  2. woluminy