QNapi – ściąganie napisów do filmów

QNapi – rewelacyjny (bo prosty) program do pobierania i automatycznego dopasowywania napisów do filmów.

QNapi umożliwia pobranie napisów z serwisów: NapiProjekt, OpenSubtitles, Napisy24.

Program integruje się z powłoką systemową i za pomocą kliknięcia prawym klawiszem myszy (touchpada, etc) na danym pliku (film) umożliwia błyskawiczne pobranie napisów.
(więcej…)

afeeds_feedburner_com__r_cdrinfo__4_rCCF_roaSLM_.gif


Kontynuuj czytanie...
 
można automatycznie ustawić folder do obserwacji i pobierania napisów?
 
lepiej zainstalować pythona w Q (jest w appcenter), potem w SSH setuptools (tool do pythona), pip (managier paczek do pythona zeby łatwo było), następnie "pip install pytest-runner" , potem "pip install subliminal" i z głowy
od teraz jest dostępna komenda "subliminal", za pomocą której pobiera się subki :
przykładowy skrypt który działa u mnie co godzinę:
Bash:
cat findSubs.sh
#!/bin/bash
#/usr/local/bin/subliminal
subs="/usr/local/bin/subliminal"
options="download -l en -hi -s -v -w 2"
d=/PC/anime/Seriale
output=/exploit/logs/subliminal.log
SQL_User=root
SQL_Password=haslo123
echo -e "\e[90m`date +"%F %R"` \e[32mStarting to find subs \e[0m"
$subs $options "$d" > $output 2>&1
echo -e "\e[90m`date +"%F %R"` \e[32mProcess finished - doing reporting ... \e[0m"
#add info to DB
echo "`grep "1 subtitle downloaded for" $output | awk -F 'for' 'BEGIN{OFS="\n";} { print $2;}'`" > /exploit/logs/s.log
while IFS= read -r line; do
echo "INSERT INTO SubsInfo (ID, Filename, CreationDate) VALUES (NULL,"\"${line}\"", '`date +"%Y-%m-%d %T"`');" | mysql -u$SQL_User -p$SQL_Password SubsInfo;
done < /exploit/logs/s.log
echo -e "\e[90m`date +"%F %R"` \e[32mDone ... \e[0m"

przykładowe wykonanie skryptu:

upload_2017-10-1_19-13-34.png


kluczowe opcje:
subs="/usr/local/bin/subliminal" - ścieżka do programu
options="download -l en -hi -s -v -w 2" - opcje programu (en zmienić na pl) , więcej doczytać sobie w dokumentacji subliminal.
d=/PC/anime/Seriale - ścieżka do folderu z serialami
$subs $options "$d" > $output 2>&1 - wykonanie programu

żeby nie grzebać w ssh , wynik wyrzucam do bazy i potem wyświetlam stroną WWW (parę linii PHP):

upload_2017-10-1_19-13-9.png
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Bajka to by była gdyby można było np. w FileStation kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać pobierz napisy, lub jako niezależne oprogramowanie, z oknami takimi jak tutaj:
aqnapi.github.io_images_screenshots_0.1.7_osx02.png
 
A może filebot.sh i dostępny dla niego skrypt amc? Można dołożyć integrację z OpenSubtitles.
Przykładowa integracja z rtorrent. Do pliku:
/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/rtorrent/etc/rtorrent.conf
dodajemy na końcu:
Kod:
method.set_key = event.download.finished,filebot.sh,"execute=/share/CACHEDEV1_DATA/Scripts/rtorrent-postprocess.sh,$d.get_base_path=,$d.get_name=,$d.get_custom1="
czyli po pobraniu torrent'a uruchomi skrypt rtorrent-postprocess.sh, który wygląda przykładowo:
Kod:
#!/bin/sh

#logging
NOW=$(date +"%m%d%Y")
LOGDIR="/var/log/filebot"
LOGFILE="filebot-$NOW.log"

#remove some old files
find $LOGDIR -mtime +7 -type f -delete

#formats
movieFormat={plex}
seriesFormat={plex}

# Input parameters
ARG_PATH="$1"
ARG_NAME="$2"
ARG_LABEL="$3"

#main parameters
PARAM="--action copy \
       --conflict auto \
       -non-strict \
       --log-file $LOGDIR/$LOGFILE \
       --def unsorted=y music=y artwork=y excludeList=\".excludes\" ut_dir="$ARG_PATH" ut_kind=\"multi\" ut_title="$ARG_NAME" ut_label="$ARG_LABEL" \
       --def subtitles=pl "

case $ARG_LABEL in
    couchpotato*)
        filebot.sh -script fn:amc \
                   --output "/share/CACHEDEV1_DATA/Media" \
                   --def "movieFormat=$movieFormat" \
                   $PARAM
    ;;
    tv*)
        filebot.sh -script fn:amc \
                   --output "/share/CACHEDEV1_DATA/Media" \
                   --def "seriesFormat=$seriesFormat" \
                   $PARAM
    ;;
esac
movieFormat={plex} - skrypt używa wbudowanego formatu filebot dla plex.

Zdarza się że film jest źle dopasowywany. Rzadko ale jednak
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
jest jakiś prosty program na QNAPa, coś ala Napiprojket na Windę, co by pobierał napisy? Bez skryptów itp...
 
pisanie w GUI QNAP to ból dupy - wole skrypt , zwłaszcza że ustawiam i zapominam
 
no tak... jak jesteś power user, to z głowy...
ale rozmawiamy o większości, czyli lama user... jak ja ;)
 
lepiej zainstalować pythona w Q (jest w appcenter), potem w SSH setuptools (tool do pythona), pip (managier paczek do pythona zeby łatwo było), następnie "pip install pytest-runner" , potem "pip install subliminal" i z głowy

Czy mógłbym prosić o poradnik dla mniej zaawansowanego usera? Co po kolei w SSH mam wpisać? Chyba że jest jakiś nowszy sposób na automatyczne napisy?
 
Zainstalowałem, dodałem plugin. Prosiłbym o konfiguracje sub-zero. Wydaje mi się że zrobiłem wszystko ok, zaznaczyłem napiprojekt, dodalem login do opensubs, uruchomilem dodatek, a i tak napisow nie dodaje/znajduje.

Aktualizacja - trochę przemielił i napisy działają. Super.. Dziękuję za radę - prosty sposób!
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. napisy plex