Pomoc Qsync - zmiana lokalizacji

tomaszu1986

Passing Basics
Beginner
2 Marzec 2023
26
3
3
37
QNAP
TS-x53D
Ethernet
null
Witam. Model TS-253D
Chciałbym zacząć używać przykładowo Qsync do synchornizacji moich urządzeń. Od Peceta, laptopa, po urządzenia mobilne.
Mam dodatkowy dysk na to w drugiej kieszeni, pula pamięci oraz wolumin stworzone.

Kiedy chce ustawić jakie foldery mają być synchornizowane pomiędzy urządzeniami, nie mam możliwości zmiany folderu na Qnap-ie.
Jest tylko folder Qsync a w nim folder home i homes.

Jak można zmienić lokalizacje docelową tego folderu abym mógł synchronizować wszystko na drugim dysku w tym urządzeniu?
 
Mam kilka telefonów z Androidem i tableta również z Androidem.
A jest jakiś link do tego jak zacząć synchronizację z tym Syncthing? Dla kolegi pytam😄
Połączono posty:

Z tego co pamiętam to Docker tworzy folder domyślny i ten folder trzeba na początku ustawić na dysku, który ma odpowiadać za synchronizację?
 
Tak docker tworzy swój folder pod konfigurację, ale tworząc kontenery możesz foldery mieć rozsiane po całym NAS, tylko je bindować do kontenera.
Ad.2. Jeśli do app center podłączysz zewnętrzne źródła z myqnap.org, to później możesz zainstalować Syncthing jako zwykłą aplikacje, jeśli nie chcesz dockera.
 
Tak docker tworzy swój folder pod konfigurację, ale tworząc kontenery możesz foldery mieć rozsiane po całym NAS, tylko je bindować do kontenera.
Ad.2. Jeśli do app center podłączysz zewnętrzne źródła z myqnap.org, to później możesz zainstalować Syncthing jako zwykłą aplikacje, jeśli nie chcesz dockera.
A gdzie mogę znaleźć Syncthing żeby bezpośrednio dodać do Nas-a? W sumie nawet nie wiem w chwili obecnej jak użyć kontenera.
 
Warto rowniez dodac?
Pamiętaj że masz ograniczone zasoby nasa , przeważnie każdy wgrywa X aplikacji bo sprawdze potem .. i nigdy do tego niedochodzi.

Chcesz zainstalować ? spoko , ale zainstaluj i WYŁĄCZ aplikacje w AppCenter - dzięki temu Twój NAS będzie działał bez zbędnego obciążenia - nie bedzie czekał XXX minut na restart nasa itd.

Skąd wiem .. przejrzałem wiele nasów i zawsze wygląda to tak samo jak opisałem.

Powodzenia !
 
  • Lubię to
Reakcje: tomaszu1986
Tak, masz rację. Widzę ile procesów otwiera się i zamyka podczas uruchamiania i restartu.

A Hybrid Desk Station można wyłączyć jako cały pakiet? Czy każdą apkę osobno tylko?

1715335287104.png
 
Wystarczy tylko wyłączyć główną apkę całego pakietu i wszystko jest off.

1715337429859.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. monitoring