Pomoc qumagie i format hevc

ypl

Entry Technician
Q Associate
21 Styczeń 2022
44
5
8
41
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam, mam trochę plików video w formacie hevc. Mam CAYIN Media Sign w wersji PLUS, kupiłem kartę nvidii gtx 1050, pliki w formacie HEVC mogę odtworzyć bez problemu na videostation. Natomiast w qumagie, zarówno na telefonach jak i na komputerze (na którym bez problemu pliki HEVC odtwarzam z lokalnego dysku np. przy pomocy kmplayera) nie mogę tych plików w formacie HEVC odtworzyć. Dostaję komunikat "Wideo nie obsługuje odtwarzania online". Czy naprawdę jedyny sposób to transkodowanie i zaśmiecenie qnapa dodatkowymi plikami tylko po to żeby można było odtworzyć plik w qumagie?
 
Mam CAYIN w wersji PLUS czyli zapłaciłem za licencję. Mogę transkodować z hevc do h264, ale dlaczego qumagie nie chce odtwarzać formatu HEVC? Dokupiłem też kartę nvidii gtx1050 i siedzi w qnap i widzę ją w panelu sterowania. Ale dalej hevc w qumagie nie działa.
 
Bo qumagie jest to jest kiepski soft. Nie korzysta z transkodowania. Mało tego. Nawet stworzenie lżejszych wersji plików nie poprawia sytuacji. Bo dla qumagie one nie istnieją. Chyba, że zmienimy im nazwy i będziemy traktować jako zupełnie oddzielne pliki. Ja używam plexa. Nie ma problemu z odtwarzaniem i wykorzystuje zewnętrzne GPU. Ma swoje za uszami ale to i tak lepsze rozwiązanie niż qumagie szczególnie jeśli chodzi o cięższe pliki.
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. transkodowanie
  2. CAYIN
  3. QuMagie
  4. hevc