Pomoc QVPN Service - problem po aktualizacji do wersji 3.0.771

marjusch

marjusch

Nowy użytkownik
Noobie
21 Czerwiec 2022
3
1
3
46
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Witam

Posiadam QNAP w wersji TS-451D2. Korzystam z klienta VPN (OpenVPN) w aplikacji QVPN Service do łączenia się z usługą Pritunl na jednym z moich serwerów. Do ostatniej aktualizacji aplikacji wszystko działało jak marzenie. Po aktualizacji do wersji 3.0.771 QVPN przestał nawiązywać połączenie. Usuwałem i dodawałem profil ponownie, kilkukrotnie - bez skutku.

Proszę o pomoc.
Mariusz
 
1655793756500
1655793784643

Może jakoś pomoże LZO równie dobrze można zmienić na aktualne nie legacy też działa. Wydaje i się że bez logów Pritunl nie obejdzie się.
Połączono posty:

Podczas importu plików .opnvpn eksportowany jest certyfikat do pliku .pem ja używam domyślnego klienta vpn na linuxie ląduje to w katalogu: /home/3Qn/.cert/nm-openvpn może zmień usuń stary certyfikat z tego miejsca bądź katalogu gdzie Pritunl sobie exportuje (tu nie pomogę nie znam klienta Pritunl) bo pomimo że importowałem nowy usuwałem profil to certyfikat pozostał, teraz mi zaświtało.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
@marjusch Ok jako ze problem pojawił się ponownie miałem dłuższą chwilkę na przebadanie sprawy i problemem wydaje się że nie jest sam openvpn (2.4.11) a przestarzała biblioteka openssl (1.11.1l) gdzie na komputerze wersja openvpn (2.5.5) natomiast openssl to już 3.0.2.

Rozwiąznie jakie znalazłem zmiana/zakomentowanie w profilu .ovpn linijki tls-cipher z długą listą na

Kod:
tls-cipher "DEFAULT:@SECLEVEL=0"
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. QVPN Service - problem po aktualizacji do wersji 3.0.771
  2. Pritunl
  3. journalctl