Pomoc Serwer nie odpala model QNAP TS-253D

LukaszC

Nowy użytkownik
Noobie
13 Czerwiec 2022
1
0
1
43
QNAP
TS-x53D
Ethernet
100 Mbps
Mam problem, w mojej dzielnicy nagle wyłączono prąd. Po zakupie serwera, który mam od 1,5 zdarzyło się to nie pierwszy raz. Niestety po wczorajszym wyłączeniu prądu serwer nie chce odpalić. Po włączeniu urządzenia zapalają się lampki, słychać również przez moment pracę dysku, natomiast brak sygnału dźwiękowego uruchamiającego system, następnie dysk przestaje chodzić.
Resetowałem go kilka razy, ale to nic nie pomaga.
 
Podlacz ekran po HDMI, wyjmij dyski, wlacz bez dyskow i zobacz czy cos pokazuje.
Generalnie skoro masz go od 1.5 roku to masz go jeszcze na gwarancji, wiec szedłbym w tym kierunku.
No i mysl juz jakiego UPS'a kupic ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Dodam tylko do wypowiedzi Pawliko, że UPS to podstawa. QNAP to z pewnością nie tania zabawka. Niestety wyłączanie prądu potrafi uszkodzić dyski... Przerabiałam to kiedyś, na szczęście nie na swoim sprzęcie, a na sprzęcie w firmie. Szef oszalał ze złości :) Jak zainwestowałam w swój sprzęt, to kupiłam (proszę nie cisnąć mi za bardzo) taki UPS: UPS POWERWALKER LINE-INTERACTIVE 850VA 2X 230V PL OUT, RJ11 IN/OUT, USB - Sklep internetowy Bizserver Kosztował nieco ponad 400 zł i po dziś dzień fajnie się sprawdza. Na pewno warto będzie go wymienić za jakiś czas, ale tym razem skonsultuję ten zakup z kimś kto się zna. Kobieca intuicja sprawdza się, ale przy większych wydatkach lepiej jednak mieć poparcie specjalisty.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-253d
  2. 253d
  3. brak prądu