Pomoc Skonfigurowanie QNAP TS-251B w sieci problem z Time Machine oraz Homebridge

burunia

Passing Basics
Beginner
9 Grudzień 2015
18
2
3
37
QNAP
HS-251
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Mam problem w poprawnym skonfigurowaniu
QNAP TS-251B
Wersja oprogramowania: QTS 5.0.1.2248
Serwer podpięty jest bezpośrednio do rutera od dostawcy internetowego do którego nie mam dostępu.
Do tego samego rutera jest podpięty Linksys Velop z którym łączą sie wszystkie urządzenia w domu. Do serwera mam normalnie ale nie jestem wstanie zmusić Time Machine oraz Homebridge postawionego na serwerze za pomocą container station aby urządzenia w sieci je wykrywały.
Jest to spowodowane tym że Linksys nie jest ustawiony w trybie Bridge - ponieważ w tym trybie jeden z telewizorów Samsung nie potrafi poprawnie się z nim połączyć ....

Poniżej załączam schemat sieci.
Myślałem że uda mis ie coś wykombinować za pomocą wirtualnych Switch ??
Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2022-12-27 o 13.29.55.png
    Zrzut ekranu 2022-12-27 o 13.29.55.png
    1,2 MB · Wyświetleń: 16
Aby korzystać z Time Machine nie potrzebujesz container station obsługa TM jest natywnie wbudowana w nasa.
Wiem i tak robie mimo tego Macbook nie widzi dostępnego dysku Time machine w Qnap a container station używam tylko do postawienia Homebridge.
 
A nie można qnapa podpiąć do velopa?
Niestety nie
Połączono posty:

@burunia SAMBA jest wymagana pomimo że nie masz w sieci Windowsa.
mam ustawiona SAMBA ale urządzenia nie widzą dysku Time Machine bo są w innej sieci (tak jak narysowałem) po zmianie Velopa na Bridge mode mackbooki wodzą Time machine ale TV samsung w tedy nie może sie podłączyć do sieci próbowałem ze 100 razy i nie idzie...
 
  • Lubię to
Reakcje: 3Qn
To może ustaw adresy na TV ręcznie (bo tego że nie potrafią wydzierżawić adresu z routera dostawcy to dość dziwna spraw) i zmień tego Linksys Velop na switch bo to będzie raczej orka albo podepnij nasa pod Linksys. Wyłącz w tv IPv6 mi pokazuje że jest offline mimo wydzierżawienia IPv4 wyłączenie IPv6 pomogło.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. samba
  2. virtual switch
  3. homebridge