Squeezbox - brak sygnalu z laptopa

prim7

Nowy użytkownik
Noobie
28 Marzec 2011
1
0
1
Witam wszystkich forumowiczow

Mam nadzieje ze z tym postem to do odpowiedniego dzialu trafilem I osob również . szukam pomocy na roznych forach ale jak na razie bez odpowiedzi -dla QNAP to przedszkolne pytania beda lecz jako ze "Zielony" w sprawach konfiguracji netu jestem proszę o wyrozumialosc i prosze o porade -- w konfiguracji chyba???

Mam klopot duzy ze Squezzbox Classic
Jakis czas temu nabylem SB , Dopiero od niedawna rozladam sie za Dac’iem – wiec przez caly czas leżał nie otwarty i zapomniany Wyczytalem ze Sb moze dzialac z systemem Audio rowniez bez zewnetrznego Dac’a dlatego chcialem sprawdzic jak ta zabawka wogole dziala w polaczniu z laptopem ( bez Dac’a)
Ze strony producenta sciagnalem i zainstalowalem oprogramowanie SB Server 7.5.3(na laptopie wskazalem mu folder z muzyka lecz Odtwarzajac Z AIMP’a na laptopie nie mam muzyki??? Otwierając np. Squeezbox Sever , wybieram plik z muzyka /play – i cisza!

Sam SB dziala na WiFi z routerem - bez problemu - gdyz odtwarza mi radio internetowe ! dodam ze laptopie również mam WiFi i net odbieram przez zewnętrzny router

Nie wiem co mam zrobic by to samo robil z odtwarzanym FLAC’iem z/na laptopie? Czy musze mieć do tego specjalny program kt wspolpracuje z SB (do odtwarzaia FLAC urzywam AIMPA) może jakas wtyczka do niego i ruszy
czy uzywanie iTunes jest wymagane By to wszystko Gralo / troche to nie ma sensu bo przeciez niektórzy uzywaja z tego cco wiem do tego np. Foobar’a lub innych a – pytam gdyz mi do szczęścia „iTwory” nie sa na kompie potrzebne- dla tego nie wiem czy to może dlatego nie dziala

z ostatnich gdyban to: może mam niewłaściwe lub wogole nie mam bledne ustawinia w SB – jeśli mogole trzeba dodatkowo skonfigurawac w SB laptopa to tego nie zrobiłem ( nie wiem jak i gdzie) ,

spędziłem caly wieczor wczoraj i doprawdy rece opadaja - nie wiem gdzie tkwi haczyk???
W Zakładce „Odtwarzacz” wywnioskowałem ze może niewlasiwe sa ustawienia sieciowe??
Nie wiem jak to zrobic – by ruszylo wreszcie – dlatego proszę o pomoc ! !

dziekuje i pozdrawiam
prim7
 
A jak to wygląda z samym Squeezeboxem ? Czy skonfigurowałeś go do łączenia się ze Squeezebox Server (nie z serwisem My Squeezebox) ? Co pokazuje wyświetlacz ? Czy możesz normalnie poruszać się po swoim folderze z muzyką pilotem ? Widać że odtwarza plik ?