Pomoc Straciłem dostęp do QNAPa. Pomocy

LZyla

Nowy użytkownik
Noobie
18 Lipiec 2021
5
0
1
43
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
ts-h973ax z najnowszym quts
mialem skonfigurowane 2 sieciowki a trzecia z nieprzypisanym adresem ip.
cos poklikalem przy vswitchu tej sieciowki - i odcielo mnie od qnapa
nie jestem w stsanie teraz dostac sie do niego po zadnym ip zadnej sieciowki
qfinder niby go znajduje ale nie da sie zalogowac
przez qfindera moge zmienic ip ale nadal nawet przy polaczeniu bezposrednim z kompem kablem i ustawieniu ip z tej samej puli - brak mozliwosci dostania sie na qnapa.
on nie ma hdmi i jestem w kropce.
pomocy!!!
reset z guzikiem na 3s nie pomaga - niby zmienia ip sieciowek na dynamiczne ale hasla admina nie kasuje i nadal nie moge sie polaczyc
 
no ale to nie rozwiązuje mojego problemu z niemożnością wejścia na QNAPa.
fajnie, że mam konto admina - zaraz sprawdzę czy login działa na userze admin i hasle ktoryms MACu z sieciowki ale nadal nie moge wejsc na qnapa pomimo zmiany ip sieciowek i bycia w tej samej podsieci. qfinder go niby widzi ale wszystkie adresy na czerwono a ping ani web wcale
 
Poradziłem sobie z problemem, choć oczami wyobrażni widziałem już hard reset i stawianie wszystkiego od nowa.
Dziękuję Wam za pomoc i przepraszam za "wpadnięcie tutaj jak po ogień", bez kurtuazji - jednak sami na pewno wiecie, jak czuje się człowiek, który ma wizję utraty dostępu do wszystkich swoich danych. Nie mam pewności, co spowodowało problem, ale cudem udało mi się go rozwiązać.
Nie spodobała się nasowi któraś ze zmian w switchu wirtualnym (która nie miała prawa nić zepsuć) i wszystkie interfejsy zniknęly z sieci lokalnej. W QFinder pojawiały się na czerwono a zmiana ich ustawień nie przywracała łączności. Myślę, że konfiguracja nginx proxy też miala jakiś wpływ na ten problem, bo finalnie udało mi się dostać do interfjesu webowego tylko z zewnętrznego adresu - a stamtąd było już z górki.
Cały problem wziął się stąd, że nie potrafię rozwiązać problemu wewnętrznej komunikacji (a w zasadzie jej braku) po http albo https pomiędzy kontenerami odpalonymi na QNAPie, a maszynami wirtualnym uruchomionymi na tym samym urządzeniu w Virtual Station.
Kiedy z maszyny wirtualnej pinguję którykolwiek z interfejsów QNAPa - ten odpowiada i wszystko wygląda pięknie.
Mam też w tej maszynie internet i komunikację z siecią lokalną.
W przeglądarce mogę - ze wszystkich 10 wystawionych na poszczególnych portach usług - wejść wyłącznie na interfejs zarządzania webowego nasa - wszystkie inne połączenia - są resetowane od razu po ich nawiązaniu.
To powoduje problem z niemożnością powiązania usług stojących na dockerze z Home Assistant na Virtualization Station - bo właśnie ta komunikacje resetuje.
Nie wiem tylko dlaczego, pozwala normalnie połączyć się z interfejsem zarządzania, ale już nie z usługami na portach...
Może ktoś ma jakiś pomysł albo miał podobnie rozwiązane usługi u siebie?
 

Załączniki

  • qnap_net.jpg
    qnap_net.jpg
    202,7 KB · Wyświetleń: 12

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. reset hasła
  2. qfinder nie widzi
  3. home assistant
  4. ping
  5. firewall
  6. qts 4.2.6 no login
  7. TS-h973AX
  8. qfinder nie znajduje
  9. reset sieci
  10. połączyć z ftp
  11. problem z siecią
  12. nie odpowiada w sieci lokalnej
  13. przycisk reset
  14. nie pinguję▼ qnapa
  15. Nginx
  16. administrator
  17. hdmi
  18. reset nasa
  19. QFINDER
  20. reset
  21. nie mogę się zalogować
  22. nas nie odpowiada
  23. jak dostać się do danych
  24. zmiana sieci
  25. Straciłem dostęp do QNAPa. Pomocy
  26. virtual station usb