Pomoc Szukam kieszeni HDD 3,5" USB dla dysku 6TB

badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
778
165
43
49
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
Jak w temacie. Większość producentów podaje ograniczenie 3TB lub nic nie pisze. Widział ktoś coś takiego?
 
Tak zgadza się, połapałem się chwilę po mojej odpowiedzi. Pozostaje tylko albo obudowa PC z gniazdem SATA na wierzchu (mam akurat Gladius M40) albo dodatkowa tacka do NAS, która będzie wkładana w miejsce dysku global hot-spare. Wkładanie do gniazda SATA jest uciążliwe, bo Windows nie widzi dysku online, tylko wymaga ponownego uruchomienia. Nie sprawdzałem czy nie wystarczy dać w menedżerze urządzeń "skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu". Przekładanie dysku do NAS wydaje się być najwygodniejsze i najbardziej wydajne.
 
Napisz pytanie do producenta tej obudowy, wielkość w TB może wynikać z faktu występowania w okresie wprowadzenia takich a nie większych dysków.

Najczęściej jednak występują ograniczenia wielkości dysków w takich wynalazkach, a - pomimo standaryzacji - najlepiej odnaleźć wiarygodną informację o współpracy konkretnego modelu dysku.

W USA obudowa jest do kupienia od $22,99 + p&p :)
Google mówi: Sabrent External Lay-Flat Docking Station - ponoć i 10TB obsłuży...
 
  • Lubię to
Reakcje: badziewiak
WWW.ProfComputer.pl

upload_2016-1-27_20-53-6.png

Support chieftec odpisał mi na pytanie, czy ta kieszeń obsłuży dysk 10TB i większy, że powinien.