TS-209 Pro/Std Official FW (Version 2.1.0 Beta Build 0624)

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 167
31
2 243
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
[Data wydania]:
2008/06/24

[Rewizja, Kompilacja]:
2.1.0 Build 0624

[Co nowego?]
- Dodana stacja monitoringu
Stacja monitoringu wizyjnego została dodana, aby poszerzyć możliwości urządzeń NAS i jest tworzona przez ściśle wyspecjalizowany zespół QNAP z wieloletnim doświadczeniem w branży zabezpieczeń wizyjnych IP. Dzięki tej dodatkowej usłudze, użytkownicy mogą podłączyć do dwóch kamer IP do urządzenia QNAP NAS i nagrywać obraz z tychże kamer bez włączonego komputera. Podgląd na żywo dźwięku i wideo, odtwarzanie i konfiguracja kamer jest dostępna w prosty sposób przez przeglądarke internetową.

- Dodana platforma QPKG
Platforma QPKG jest rewolucyjnym rozwiązaniem, które było już znane dla użytkowników linuxowych pod nazwami typu apt-get, ipkg, ... System ten pozwala na łatwe instalowanie tysięcy paczek z oprogramowaniem gotowym do uruchomienia, włączając w to system IPKG oraz aplikacji tj. MLDonkey (klient p2p sieci emule), SlimServer i Joomla. Należy podkreślić, iż do tworzenia tego typu oprogramowania może przyłączyć się każdy użytkownik a całość jest weryfikowana przez zespół QNAP'a aby zapobiec zagrożeń jakie może przynieść oprogramowanie trzecie. Reasumując instalacja paczek jest bardzo prosta, a dodatkowe aplikacje nie zaszkodzą w działaniu urządzeń NAS i nie naraża użytkowników na żadne niebezpieczeństwa.

--* Joomla 1.5.1
--* phpMyAdmin 2.11.4
--* SSOTS 3.0 beta 13 (Teraz z Squeeze Center 7!, ukłony dla flipflip)
--* MLDonkey 2.9.5
--* Optware/Ipkg 0.99.163
- Twonkymedia to V4.4.5 (od kompilacji 0602)

[Rozszerzenia]
- Dodano automatyczne przelaczenie sie predkosci wiatrakow chlodzenia na obroty wysokie, kiedy temperatura dyskow osiagnie temperature wieksza 53C (TS-209/409)
- Dodano harmonogram pracy Stacji pobierania.
- Dodano protokol kodowania dla Stacji pobierania.
- Zmieniono limit zadan stacji pobierania na 500.

[Główne poprawki]
- Poprawiono prace diody LED która swiecila sie nieustannie w trakcie trybu Synchronizacji NAS'a.
- Naprawiono kwestie quoty w trakcie pracy Samby pod kontem administratora w Mac OS 10.5.x.
- Poprawiono kilka tlumaczen w niemieckiej i szwedzkiej wersji jezykowej.
- Poprawiono czasy utworzenia/modyfikacji/dostepu plikow i katalogow w sambie ktore niepoprawnie byly zapisywane.

[Znane bledy]
- Kamera Linksys WVC200 moze byc podlaczona do Stacji monitoringu i pracowac tylko w trybie 'ruchomy JPEG' / "motion JPEG".

[Download]
TS-209
TS-209 Pro
 
Witam

Mam problem z zainstalowaniem na QNAPie TS-209 Pro najnowszego firmware 2.1.0 Build 080624
Obecnie na urządzeniu zainstalowana jest wersja 2.0.1 build 0416T.

W trakcie aktualizacji pokazuje się poniższy komunikat:
-angielska wersja menu:
Warning - System Update Failure
Failed to update the system. Please check the web site from where you downloaded the image file for more information or contact their technical support.
-polska wersja menu
Ostrzeżenie - Niepowiodła się Aktualizacja Systemu
Nieudana aktualizacja systemu. Proszę sprawdź stronę, z której sciągnołeś obraz pliku, aby uzyskać więcej informacji lub skontaktuj się ze wsparciem technicznym.
Przy okazji należałoby poprawić polskie komunikaty (wytłuszczone wyrazy) bo celowo wkleiłem oryginał <wstydnis>

Co do pliku to pobierany był z każdego ze źródeł (USA, Europa, Taiwan), a próby instalacji podejmowane były z trzech przeglądarek: Internet Explorer, Firefox i Safari uruchamianych na dwóch różnych systemach: Windows XP oraz MAC OS X (Tiger)

Przy okazji sprawdziłem, że obecnej wersji nie mogę zastąpić żadną inną (zarówno tą samą) jak i starszą, która kiedyś była zainstalowana na TS-209 Pro. Natomiast co do działania aktualnej wersji nie mam żadnych zarzutów, poza jednym aby dała się zastąpić inną :)
Czy jest jakaś inna możliwość wgrania firmware?


[I taka inna uwaga.]
Jestem zarejestrowanym użytkownikiem, a w dziale "Firmware i Oprogramowanie" nie mam możliwości założenia tematu zgodnie z wytycznymi odnośnie pisania postów ([Problem] firmware 2.1.0 Build 080624). Mogę tylko dać odpowiedź do założonego już tematu, co właśnie czynię, więc jeśli moderator uzna to za stosowne to proponuje taki temat założyć. :)


Z góry dziękuję za pomoc.
 
gkowal napisał:
Ostrzeżenie - Niepowiodła się Aktualizacja Systemu
Nieudana aktualizacja systemu. Proszę sprawdź stronę, z której sciągnołeś obraz pliku, aby uzyskać więcej informacji lub skontaktuj się ze wsparciem technicznym.
Przy okazji należałoby poprawić polskie komunikaty (wytłuszczone wyrazy) bo celowo wkleiłem oryginał <wstydnis>
Teksty faktycznie maja byc cale poprawione. Bede siedzial nad tym jak znajde troche wiecej czasu. Szczerze mowiac nie wiem kto to tlumaczyl ale jest znacznie wiecej bledow :D

gkowal napisał:
Czy jest jakaś inna możliwość wgrania firmware?
viewtopic.php?f=39&t=93

gkowal napisał:
Jestem zarejestrowanym użytkownikiem, a w dziale "Firmware i Oprogramowanie" nie mam możliwości założenia tematu zgodnie z wytycznymi odnośnie pisania postów ([Problem] firmware 2.1.0 Build 080624). Mogę tylko dać odpowiedź do założonego już tematu, co właśnie czynię, więc jeśli moderator uzna to za stosowne to proponuje taki temat założyć. :)
Zgadza sie, mamy za malo osob na forum zeby na kazda wersje firmwarow otwierac nowy dzial. Dlatego mozna odpisywac tylko na obecny firmware.
 
Coś nie chce działać. Zrzut błędów poniżej:

[~] # ln -sf /mnt/HDA_ROOT/update /mnt
[~] # cp -af /share/Public/TS-209Pro_2.1.0_Build_080624.img /mnt/update
[~] # /etc/init.d/update.sh
Using 120-bit encryption - (QNAPNASVERSION4)

Error reading file .tgz !
/bin/tar: .tgz: Cannot open: No such file or directory
/bin/tar: Error is not recoverable: exiting now
/bin/tar: Child returned status 2
/bin/tar: Error exit delayed from previous errors
ls: : No such file or directory
expr: syntax error
dd: invalid number `'
rm: unable to stat `/mnt/update/*': Not a directory
[~] #


Może należy użyć plecenia /etc/init.d/update_img.sh zamiast /etc/init.d/update.sh
 
Problem rozwiązany.

Firmware został zainstalowany poprzez program QNAP finder, ale okupione to zostało formatowaniem dysku.