Pomoc TS-212 dziwne logi - problem techniczny czy firmware

barteksos

Passing Basics
Beginner
7 Luty 2013
14
5
3
Zielona Góra
QNAP
Ethernet
10 GbE
Witam
Od prawie roku jestem posiadaczem TS-212. Do tej pory działał on bez większych problemów, a po ostatniej aktualizacji do nowej wersji firmware 4.0 praca była dużo przyjemniejsza (ze względu na nowy interfejs).

Nie jestem zbyt zaawansowanym użytkownikiem - swojego NASa używam głównie do magazynowania danych (w tym filmów) i odtwarzania ich na Smart TV. Od czasu do czasu ściągnę coś z sieci przy pomocy torrentów i to by było na tyle.

Jednak od kilku dni pojawiają mi się w logach dziwne wpisy, a sam NAS zawiesza się i pomaga tylko jego wyłączenie i ponowne włączenie przy użyciu przycisku na obudowie ;-(
Wygląda to trochę tak jakby miał za duże obciążenie. Ae problem w tym, ze ja go za bardzo nie dociążam z reguły.
Ściąganie kilku torrentów na raz nie powinno być aż tak obcążające...

Zastanawiam się czy to problem fizyczny z urządzeniem, czy raczej z firmwarem? Dysk jest raczej w porządku, przynajmniej tak pokazuje SMART.
Gdzieś ostatnio wyczytałem, że to moze być ram, ale nie wiem jak to sprawdzić i tym bardziej czy da się go ewentualnie wymienić.

Poniżej załaczam zrzut z ostatnich wpisów w rejestrze. Są momenty, ze tych wpisów namnoży się tyle, że przekraczają 100 pozycji :(

azapisz.net_images2_20131219_52b36387c1561.jpg


azapisz.net_images2_20131219_52b36388dea2d.jpg


azapisz.net_images2_20131219_52b363891c052.jpg


Bardzo proszę poradźcie co mam robić?
 
Zastanawiam się czy to problem fizyczny z urządzeniem, czy raczej z firmwarem?
Oprogramowanie "zwariowało", będziesz miał czas to wyszukaj opisy podobnych problemów na forum było ich kilka.

Proponuję upgrade QTS. W wersji v4.1 beta dużo jest ponaprawiane ....
Dokładnie którą masz wersję oprogramowania?
 
Jak dla mnie -> oprogramowanie. Tak jak napisałem wcześniej.
Jak wykopiesz - odszukasz tematy związane z niedziałającym torrentem i brakiem pamięci (zapełniony ramdysk) to Ci się wyklaruje, i będziesz spokojny ;-)
 
Dzięki za dobre chęci :) Właśnie ściągam 4.1 - potestuję dzień lub dwa i jeśli to nie pomoże to się zgłoszę :)Już po pierwszych minutach działania na nowym firmware v4.1 widzę mega poprawę. Mój Qnap jakby się trochę uspokoił i póki co nie wyskakują żadne błędy. Wcześniej procesor ledwo dawał radę i cały czas był na poziomie około 98-99%, co oczywiście pociągało za sobą to, ze wentylator kręcił się jak oszalały ;/

Teraz pokazuje zdecydowanie mniej/ Chwilami nawet 11%, ale raczej nie przekracza 80%.

W każdym razie główny problem zawieszania się sprzętu oraz dziwnych błędów na razie nie występuje i oby tak dalej ;-)

Widzę też kilka zmian w aplikacjach. Na przykład Download Station. Czy da się w nim ustawić wyświetlanie prędkości pobierania/ wysyłania poszczególnych torrentów tak jak to było wcześniej?
A może jest inny program, który lepiej działa niż Download Station?
 
Po kilku dniach używania Qnapa z nową wersją softu jest zauważalna poprawa. Urządzenie pracuje nieporównanie ciszej i już się tak nie zawiesza.
Raz mi co prawda jeszcze jakiś błąd wyskoczył, ale pomógł restart i od tamtego czasu jest w sumie OK.

Zatem można uznać, ze problem jest rozwiązany.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus