Pomoc TS 212 - Migracja pojedynczego dysku do RAID

maciejka104

Entry Technician
Q Associate
10 Sierpień 2014
47
4
8
48
QNAP
TS-653D
Ethernet
1 GbE
Witajcie.
Zamierzam kupić ts-212 i na początku 1xHDD 4TB. Czy jak dokupię za jakiś czas identyczny drugi to bez problemów ustawie dyski w mirror.
Czytałem instrukcje ale nie znalazłem jednoznacznie odpowiedzi.

Jakie dyski polecacie? Cena/jakość?
 
Zamierzam kupić ts-212 i na początku 1xHDD 4TB. Czy jak dokupię za jakiś czas identyczny drugi to bez problemów ustawie dyski w mirror.
Nie. Żaden producent Ci tego nie zaoferuje. Migrację możesz przeprowadzić z RAID do RAID.
 
Tak, w najsłabszych ARM'ach nie można przeprowadzić migracji RAID. Prawdopodobnie za słaby procesor.
*Online RAID capacity expansion, online RAID level migration, and RAID recovery are not supported by one-bay NAS models, TS-210, and TS-212.
 
Mariusz, chciałem zapytać, teoretyzujesz czy faktycznie bawiłeś się przy TS-212. Chodzi mi czy ta teoria objawia się tym, że nie ma takiej funkcji - migracji czy jest, ale i tak nie za działa?

To że jest to już wiem praktycznie, bo wczoraj testowałem tą funkcję. Że za słaby procesor to raczej błędna teoria bo podczas migracji użycie procesora było zaledwie na 10% a nawet i mniej.

Mam dodatkowe pytania, gdyż wczoraj robiłem sobie migrację bo zakupiłem właściwy dysk 3TB WD, gdyż obecnie używałem testowego małego.
Chciałem przetestować migrację z tego małego dysku na nowy aby przećwiczyć zmianę dysku.

Cały proces przebiegał prawie poprawnie migracja procentowo postępowała bez problemów.
Jednak po zakończeniu wyszły błędy. Nie wiem czym są one spowodowane.

Nie mogłem dostać się do żadnych zasobów każdy katalog wyświetlał błąd:
FILE/FOLDER NOT EXIST ( po wyjęciu nowego dysku dostęp był prawidłowy)

o to błędy które mi wyrzucił:
Kod:
[Mirror dysk volume: Drive] RAID device in degraded mode 22:42
[RAID 1 DISK Volume: Drive X 2] RAID configuration reconstructed! 22:41

Dziś powtórzę migrację. TYlko zmiejszę ilość danych gdyż trwał ten proces około 2 godzin.
Proszę o jakieś podpowiedzi.
 
A widzisz datę kiedy był pisany ten post? Na dzień jego pisania - czyli pół roku temu nie było możliwości poszerzenia pojemności modelów RAID. A jeśli już dziś jest to powinniście się cieszyć, że firma nie zapomina o użytkownikach najbardziej budżetowych modeli serwerów NAS.
 
ok nie wiedziałem że pół roku temu nie było, wiec dlatego się pytam grzecznie czy teoretyzujesz czy wiesz z doświadczenia.
Z czego mam być szczęśliwy przesadzasz. Kupiony jako nowy towar więc oczekuje że będzie miał aktualne funkcje. Gdyby nie był już w sprzedaży wtedy mógłbym uznać jako wielkie szczęście że coś poprawili.

Wracając do błędu znalazłem na forum podobny problem z migracją na TS-269L.
zastosował :
".... odświeżyłem tylko udziały sieciowe i podciągnęły się nowe wolumeny, co poskutkowało pojawieniem się całego mojego katalogu "Multimedia" wraz ze wszystkimi danymi:me2:"
Rozwiązany - Migracja do RAID1
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts212