Pomoc Ts 239 pro+ nie chce sie wlaczyc

LukasX78

Passing Basics
Beginner
11 Grudzień 2014
17
4
3
54
QNAP
TS-x39 Pro+
Ethernet
100 Mbps
Witam. Pare dni temu kupilem swoj pierwszy NAS ts 239 pro+ i tego samego dnia zamowilem dyski twarde. Dzis przyszly i zadowolony podlaczylem urzadzenie i wystartowalem. Minelo 15 minut a moj Qnap glosno szumi i nie jest widoczny w Qnap finder. Prosze o pomoc albo choc rozwiac moje zludzenia poprzez stwierdzenie ze cos sie popsulo.
 
Ok. Dziekuje za pomoc. A rma to..?
upload_2014-12-16_22-21-51.png
 
Dziekuje ale reklamacja wyszla pare miesiecy temu. Najwyzej zwroce czlowiekowi od ktorego kupilem. Szkoda bo troche ten NAS mi sie spodobal. Sprobuje wykluczyc zasilanie i dyski. Niby sa dedykowane ale wczoraj kupione.
 
Nawet nie wpadlem na to aby po kupnie sprzetu zaglebiac sie w specyfikacje zasilacza. Wejscie to samo kolor ten sam. Jedno mnie tylko od poczatku dziwilo...Qnap 239 II + to naprawde zacnie wygladajace urzadzeńie a dolaczony zasilacz wyglada troche jak z nie tej bajki...taki troche tandetny.
 
No i problem rozwiazany do tego w jak pristy sposob. Mialem w kartonie z NAS zasilacz ktory podlaczylem.. 0,5 ampera. Cos mi sie wydaje ze trzeba wiecej ...tak ze 3 ampery
Co to za firmy od której kupiłeś ten sprzęt? Albo który dystrybytor: EPA Systemy, FEN, Veracomp, AB, ABC-DATA? Chętnie pocisne w takiej kwestii. Sprzęt firmy QNAP, ktory dostajesz zawsze ma być fabrycznie nowy.
 
Urządzenie kupiłem z drugiej ręki po rocznej eksploatacji. Po prostu przypadkowa zamiana zasilacza ale mam już oryginalny. Niestety problem nie minął. Jest lepiej co nie znaczy ze dobrze. Jeżeli włożę 1 dysk którykolwiek w którykolwiek slot wszystko działa. ..do momentu kiedy drugi dysk nie pojawi się w kieszeni. Wówczas znów to samo. Nie mam zbyt dużego pojęcia o elektrycy czy właściwościach dysków ale nie sądzę aby wina leżała po stronie urządzenia gdyż podłączyłem thecusa 2520 i jest to samo. Przyznaję ze mam tylko te dwa dyski z qnapa które też włożyłem do thecusa. Macie jakiś pomysł.
 
nie wiem nad czym sie zastanawiasz - udowodniles ze dyski wolozne do dwoch roznych nasow zachowuja sie jak uszkodzone , czyli po prostu sa uszkodzone!
Do reklamacji
Niby tak, ale dwa uszkodzone?
Może włóż je najpierw do pc sprawdź smart, przeleć je hdtune albo innym everest'em w stresie.
 
Ok, przeczytałem jeszcze raz ,od początku tym razem.

Dopuki nie sprawdzi tych dysków w komputerze i nie przejrzy smart pewnosci nie będzie, ale dyski raczej
to nie będą.
Prędzej zasilanie albo kontroler na płycie uwalony przez nie prawidłowe zasilanie.