Pomoc TS-251 Brak miejsca na dysku po usunięciu plików

Dadits

Nowy użytkownik
Noobie
12 Wrzesień 2017
5
1
3
36
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Witam serdecznie,
mam problem z miejscem na moim QNAPIE, jakiś czas temu otrzymałem komunikat o małej ilość miejsca na dysku, żeby coś z tym zrobić, w Windowsie poprzez zmapowany dysk zalogowałem się na dysku sieciowym. Powyrzucałem kilka starszy folderów backupów z ustawionego Hybrid Backupa - łącznie koło 100GB, niestety miejsce na dysku się nie zwolniło a pliki zostały wyrzucone.

Co zaobserwowałem, to podczas wyrzucania takich folderów jak backupy hybrydowe, gdzie ważą one dość dużo, nic się nie zmienia. Natomiast przy usuwaniu folderów mniej znaczących, z jakimiś dokumentami, gdzie taki folder waży około 20GB, wtedy zwolnione miejsce pojawia się w monitorze zasobów w panelu administratora QNAPa.

Tutaj wynik komendy
ai.imgur.com_s8lR0IT.png


Przeglądałem fora zawierające podobny problem, tylko nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi pozwalającej uporać mi się z problemem.

Tutaj monitor zasobów widoczny z panelu administratora poprzez web.
ai.imgur.com_YqPRlEU.png


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0427 Build 2017/12/23
Model serwera: QNAP TS-251
 
Może robię coś źle, ale:
Usługi sieci i plików > Kosz sieciowy:
ai.imgur.com_tfLlOJL.png


Klik na Opróżnij wszystkie kosze sieciowe:
ai.imgur.com_jQuESBK.png


Oczywiście, że tak:
ai.imgur.com_5OIgLmw.png


I tutaj pojawia się największe rozczarowanie:
ai.imgur.com_YqPRlEU.png


Chyba, że to nie o te kosze chodzi i coś robię nie tak jak powinienem.
 
Kopia migawkowa:
ai.imgur.com_E05dKgt.png


Resecik:
ai.imgur.com_Vw8ngRk.png


Nie wiem czy to ma znaczenie, ale jak wspomniałem w pierwszym poście. Na dysku przechowuję zarówno foldery z Hybrid Backup, jak i inne pliki, również backupy komputerów stacjonarnych. I teraz nie wiem czemu, jak usuwam kilka folderów z HB, windows pokazuje mi, że wyrzucane foldery mają ~300GB, po wywaleniu nic się nie zmienia. Jak usunę backup lokalnego komputera - dajmy na to jakieś 30GB to widać to, że coś zniknęło z QNAP`a.

Co mnie zastanawia to, czemu folder współdzielony Hybrid Backup, w panelu administracyjnym w ogóle się nie zmienia, tj, usuwam z niego pliki i foldery a na stronie, po odświeżeniu jego statystyk, nic kompletnie się nie zmienia.
ai.imgur.com_ulrpbmU.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/ts-251-brak-miejsca-na-dysku-po-usuni%C4%99ciu-plik%C3%B3w.22820/