Pomoc TS-253A - bardzo wolna instalacja/aktualizacja aplikacji

WIIW

Nowy użytkownik
Noobie
30 Styczeń 2017
5
1
3
41
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5 Build 20181114
Model serwera: QNAP TS-253A
LAN: 1000 Mb/s
WAN: Orange Internet DSL 40-80 Mbps
HDD: 2x WD RED 3TB (RAID 1)


Witajcie!

Od dłuższego czasu mam problem z wydajnością mojego TS-253A. O ile dostęp przez SAMBA/NFS w codziennym użytkowaniu odbieram jako prawidłowy to pobranie/aktualzacja/instalacja
ręczna jakiejkolwiek app'ki zajmuje wieki (dziesiątki minut/godziny) bądź się wiesza. W tym czasie zajętość pamięci i procesora wskazywana przez QTS jest praktycznie zerowa.
Dla przykładu dzisiaj podjąłem próbę instalacji OpenHab'a 2.3 z pliku QPKG. Plik waży 222MB. Samo jego wgranie przy ręcznej instalacji zajęło jakąś godzinę, następnie zaczął się etap instalacji, który po kolejnej godzinie jest na 45%... Ten sam pakiet instalowany przez App Center (QnapClub.eu) po 30 minutach pobrał się w 64% :(
Wczoraj i dziś próbowałem zaktualizować PLEX, ale po kilku godzinach walki poddałem się i odinstalowałem go - spróbuję czystej instalacji.
Na samym NAS nie ma dużo aplikacji (20):
2018-11-29.png

Jakie zrzuty ekranu lub logi mogą być pomocne w określeniu gdzie leży problem? Jakie działania podjąć w celu rozwiązania problemu?
Wszelka pomoc mile widziana :)

P.S. Dzisiaj ręcznie wgrałem jeszcze raz firmware 4.3.5 - bez zmian
 
Hej. Udało się coś zdziałać?
Bo właśnie zauważyłem, ze mam te same objawy spoko się makabrycznie długo instalują/aktualizuja

Zrobiłem tak jak @pigers radził. Zmieniłem dysk na tymczasowy, zrobiłem ponowną inicjalizację. Wszystko zaczęło chodzić OK. Wsadziłem z powrotem docelowe dyski, znowu ponowna inicjalizacja i odpukać do tej pory chodzi OK. Co ważne to ograniczyłem listę dodatkowych aplikacji do minimum niezbędnych.
 
Powyłączałem zbędne aplikacje/usługi niestety nie zmieniło to nic kompletnie.
Dodam tylko, że przed wystąpieniem problemu zrobiłem aktualizację systemu. Włączyłem też zaawansowane uprawnienia, Chciałem odpalić KODI i okazało się, że strasznie się przycina. Myślałem, że to przez wprowadzanie zmian w uprawnieniach, więc przerwałem w trakcie - nic to nie pomogło, więc uruchomiłem jeszcze raz :s. Postanowiłem też podnieś HybridDesk Station, który już od dawna krzyczał o aktualizację i wtedy zauważyłem, że trwa to zdecydowanie za długo, w sumie HDS plus kilka innych pomniejszych appek aktualizowało mi się przez całą noc. Podobnie było, gdy ręcznie chciałem zainstalować jakąś paczkę upload po lanie paczki 170 MB trwał ponad pół godziny.

Za Waszą radę wymieniłem dysk zainicjowałem system od nowa - śmiga. Pytanie teraz jak skopiuję dane ze starego dysku? Mam TS-251A, używam w konfiguracji z 1 dyskiem. Obecnie mam włożony nowy dysk z czystym systemem, a w drugiej kieszeni mam stary dysk. Jak go zamontować, żeby zrobić kopiowanie z jednej kieszeni do drugiej?:s
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ręczna aktualizacja plex