TS-364 vs TS-453D

wojtek06061989

Passing Basics
Beginner
19 Czerwiec 2017
19
2
3
34
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Witam

Piszę ten post ponieważ chcę wymienić swój ts-251 na coś nowszego i system dać na SSD,
Byłem już zdecydowany na TS-453D ale ostatnio wpadł mi w oko TS-364 i wydaje mi się być całkiem sensownym wyborem gdyż system dał bym na raid 1 ssd M.2 a w 3 zatokach mogę stworzyć np raid 5

Serwer głównie do backupu, multimediów i 1-2 wirtualki

Mogę prosić o opinię bardziej doświadczonych użytkowników?
Z góry dziękuję
 
Który Kolega wybrał i co zdecydowało o wyborze? Mam identyczny dylemat.
 
TS-364 jest nowszy , jak chcesz dyski na M2 - to doskonały wybór
jesli potrzebujesz jednak TB pojemności .. seria X53D (2,4,6) jest lepszym wyborem

co do VMek, wszędzie masz quad-core, więc jeden czort :p
 
Planuje konfiguracje: System na SSD, RAID 1 i dodatkowy dysk na "śmieci", więc 364 wydaje się spełniać oczekiwania, a dodatkowo kusi wydajniejszym/nowszym procesorem.

Ale...

A czy w domowych zastosowaniach jest sens skupiać się na 2 LAN w Qnap ? np. kontenery/wirtualki (HA, pihole) wypuścić przez dodatkowy adapter.
Czy to już przerost formy nad treścią i za bardzo się zagalopowałem ?
X53D ma 2 porty 364 brak możliwości rozbudowy w tym zakresie.
 
nawet jako zaaaawansowy user wykorzystuje jeden port LAN ;)
a dla pihole'a można odpalic osobny IPek ;P
 
W takim razie wybór jest jasny.
A te złącza M2 nie mają jakichś ograniczeń? Oficjalnie opis skupia się głównie na cache.
Na początek chciałbym tam jeden dysk włożyć na system, bo chyba RAID nie bardzo ma sens.
 
Ja też finalnie wybrałem TS-364 i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony na tą chwilę
 
  • Lubię to
Reakcje: piniu92
ale w czym jest PROBLEM
m2 czy SATA to tylko ZŁĄCZE
RÓŻNICĄ jest PRĘDKOŚĆ
 
Nie ma problemu, rozumiem różnice. Jedak oficjalny opis (cytat poniżej) dość mocno sugeruje że złącza M.2 są przeznaczone do akceleracji. Chyba taki chwyt marketingowy 😀

Cytat:
"Dwa gniazda M.2 PCIe Gen3 umożliwiają akcelerację pamięci podręcznej lub puli pamięci masowej SSD, zapewniając większą wydajność, lub Edge TPU do rozpoznawania obrazów w oparciu o sztuczną inteligencję."
 
Miałem te same obawy, ale na szczęście działają jak normalne dyski i można na nich postawić system
 
Dziękuję są cenne informacje. Wyczerapliśmy temat. 364 będzie najlepszym wyborem.
 
Też zwróciłem na to uwagę, że w oficjalnych materiałach qnap informuje tylko o możliwości cache i qtier, na dyskach M2 (czy bezpośrednio, czy przez kartę PCIe.
Pomijając najlepsze ich wykorzystanie, czyli instalacje systemu i aplikacji.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-364