TS-453 Pro

gentillo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Listopad 2012
272
1
19
18
49
Nowy Sącz
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Witam.
Od kilku lat użytkuję NASy S. Ostatnio czytałem trochę na temat qnapa i zastanawiam się czy nie spróbować czegoś nowego. W tej chwili korzystam z DS 415 play. Generalnie jestem zadowolony, ale... Wpadł mi w oko qnap TS-453 Pro. Z szybkiego porównania wynika mi, że wszystkie funkcje związane z przechowywaniem, backupem i zdalnym dostępem są porównywalne (tak samo dobrze realizowane). No chyba że się mylę?? Co jest dla mnie istotne, to funkcje multimedialne. I w tym temacie chciałbym rozwiać kilka wątpliwości, ponieważ S ma kilka problemów które czasami mnie denerwują. Korzystam głównie z plexa. Tak w sieci domowej jak i będąc poza domem. Problemem S i plexa jest to, że program nie korzysta ze sprzętowych możliwości transkodowania jakich dostarcza S. Jak to wygląda w wypadku qnapa? Moje materiały to głównie mkv 1080 z dd lub dts. Czy mocniejszy hardware radzi sobie z transkodowaniem takiego materiału w locie? Jak wygląda sytuacja z obsługą dts? S oficjalnie nie ma licencji na ten format. Jak wygląda obsługa plików z HD Audio i ścieżek dźwiękowych w formacie 7.1? Na materiale 7.1 HD Audio ostatnio mi się serwer wyłożył. Czy KODI w jakiś sposób korzysta z przyspieszenia sprzętowego serwera? Jak sprawdza się korzystanie z KODI przez internet? To tyle co przychodzi mi w tym momencie do głowy.

Przed chwilą mignął mi jeszcze ts-453A. Czy słusznie mi się wydaje, że w dziedzinie która mnie najbardziej interesuje, czyli multimediach byłoby to jeszcze lepsze rozwiązanie?

Wysłane z mojego X900+ przy użyciu Tapatalka
 
Z szybkiego porównania wynika mi, że wszystkie funkcje związane z przechowywaniem, backupem i zdalnym dostępem są porównywalne (tak samo dobrze realizowane). No chyba że się mylę??
Tak, bo oba urządzenia to NASy :)

Problemem S i plexa jest to, że program nie korzysta ze sprzętowych możliwości transkodowania jakich dostarcza S. Jak to wygląda w wypadku qnapa?
Tak samo, z tą różnicą że masz o wiele mocniejszy CPU do tego. Wielu użytkowników tego forum używa właśnie x53 z Plexem i bardzo nie narzekają.

Czy mocniejszy hardware radzi sobie z transkodowaniem takiego materiału w locie?
Tak

Wg danych twórców Plexa:

upload_2016-2-4_21-12-13.png

Pokaż załącznik 15692

Jak wygląda sytuacja z obsługą dts?
Lokalnie działa.

Czy KODI w jakiś sposób korzysta z przyspieszenia sprzętowego serwera?
Tak.

Przed chwilą mignął mi jeszcze ts-453A. Czy słusznie mi się wydaje, że w dziedzinie która mnie najbardziej interesuje, czyli multimediach byłoby to jeszcze lepsze rozwiązanie?
Wg mojej opinii nie. Nowszy Celeron który został tam wpakowany jest mniej wydajny od tego z Pro. Ale ma sprzętowe wsparcie dla x265.

Na resztę pytań nie znam odpowiedzi ...

PS
Na forum obecnie @rithien ma do sprzedania na gwarancji x53 mini w fajnej cenie.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus