Pomoc TS-453A - Rebooting-System Please wait

zgoneq

Systems Admin...
Q's Expert
16 Sierpień 2015
226
29
28
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Cześć,
od początku mojego posiadania Ts-453a mam problem przy restartowaniu serwera. Otóż w 90% restartów system wisi. Naciskam wtedy power na 5s i ręczne restartuję serwer.
Znalazłem chyba rozwiązanie mojego problemu -> tutaj 453A Rebooting-System Please wait... Stuck. How long is normal? - Page 5 - QNAP NAS Community Forum
Użytkownicy z tamtego forum piszą, że problem został rozwiązany.
Teraz pytanie do Was:
- czy ta metoda jest poprawna?
- czy jest spore prawdopodobieństwo uwalenia sprzętu?
- czy lepiej nie ruszać biosu?
Dodam, że nie mam żadnych programatorów, aby ratować sprzęt.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2.1 Build 20210202
Model serwera: QNAP TS-453A
 
Temat nie jest pilny, bo serwer restartuję raczej tylko przy aktualizacji FW i nie jest to mocno upierdliwe, ale faktycznie - zgłoszę na helpdesk i zobaczymy co powiedzą.
 
Mam ten sam problem z TS-253A, już kilka razy zabierałem się za napisanie do helpdesku, ale jakoś tak szybko zeszło te kilka lat. U mnie dodatkowo mam problem z siecią, bo przy aktualizacji routera nie zawsze NAS załapie później że ma internet z powrotem. Niby kontenery mają dostęp do internetu, NAS ma przydzielone poprawnie IP wewnątrz sieci, ale rtorrent i qnap informują o braku dostępu do internetu.
Daj znać co ci odpisali i czy naprawili ten problem może też się do nich zgłoszę, tylko odstrasza mnie możliwość uwalenia biosu.
 
Po kontakcie z supportem, natychmiastowy werdykt: aktualizacja biosu. Jestem już po i właśnie skanują się dyski (nieprawidłowe zamknięcie). W końcu się będzie NAS zamykał poprawnie przy braku prądu.
 
Też jestem po aktualizacji bios. Dam znać po jakimś czasie czy pomogło.
Wgrana została wersja QX47AR50 oraz EC w wersji QX47EC20
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 453a