Pomoc TS-509 PRO problem z kopiowaniem na dyski USB

darekg

Nowy użytkownik
Noobie
12 Styczeń 2009
2
0
1
Urządzenie bardzo mi się podobało bo dzięki niemu z domu miałem pełną kontrolę nad danymi, które sciągały mi się w pracy. Niestety próba zgrania tych danych dysk USB podłączony bezpośrednio do QNAP-a przyniosła wielkie rozczarowanie niezależnie od tego czy dysk był podłączony z przodu czy z tyłu urządzenia predkości były żenująco niskie. 350kb/sec! dodam że ten sam dysk podłączony do dowolnego komputera uzyskiwał prędkości 50x większe! Wiem że kopiowanie dużych ilości drobnych plików powoduje znaczny spadek prędkości kopiowania, ale w tym wypadku pliki były od 45 do 450mb. Może coś jest nie w porządku z konfiguracją portów USB? Ludzie się skarżą że im wolno działaja drukarki więc może ktoś by się z QNAP-a wypowiedział na ten temat bo ten problem bardzo wpływa na ocene produktu.
 
przyznam że też kiedyś na moim TS-109 próbowałem skopiować z aparatu cyfrowego zdjęcia, niestety trwało to baaardzo długo szczególnie że nie widziałem postępu całej opercji na komputerze(to jest najgorsze). Jedynie mogłem się domyślać , sprawdzając pliki na ftp, które zostały już wysłane. Postanowiłem że odłącze kabel. Z tego co pamiętam dioda USB po odłączeniu dalej się świeciła, sprzęcik się nieźle zamulił nic nie mogłem zrobić. Próbowałem wyłączyć serwer, lecz on mi się wcale nie wyłączał czego efektem było odłączenie od prądu. - Też mam złe wspomnienia dot kopiowania po USB. Aktualnie drukarke mam podłączoną do routera przez USB i jestem zadowolony ;)
Pozdrawiam.
 
Wersja 2.02 (0916T) Chwilowo sobie poradziłem wybierajac opcje backup folderu na zewnetrzny dysk usb :)
115GB skopiuje się w około 2h. Mija godzina właśnie a ja mam już około połowy skopiowane. Tylko trochę to wkurzajace że nie mogę sobie wybrać plików samodzielnie za pomoca menadzera plików. Mam nadzieję że w Sieci lan bedzie sie sprawował lepiej. Niestety chwilowo brak mozliwości sprawdzenia bo jest podpięty do switha i to już któregos z kolei :) .Generalnie fajna maszynka choć przydałoby sie kilka usprawnień
Strasznie denerwujące jest wpisywanie loginu i hasła kilkaset razy w przypadku sciagania danych :)
Chciałem sciągnąć wszystkie dane w katalogu a musiałem klikac prawie 300 razy za każdym razem wpisujac login i haslo. Trochę mnie tez wkurzyło ograniczenie w ilości zakolejkowanych plików. 100 to niestety często jest zbyt mało. Czeka mnie jeszcze sporo zabawy z tym sprzętem. Szkoda że mało w Polsce użytkowników 509-tek.