Pomoc TwonkyMedia -> TV LG

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Dlugoszp

Passing Basics
Beginner
4 Czerwiec 2014
15
6
3
Warszawa
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam

Ostatnio ( kilka miechów temu ) chyba się zmieniło oprogramowanie TwonkyMedia i coś chyba poszło nie tak , albo ja nie umiem tego skonfigurować.
Wcześniej nie miałem żadnych z tym problemów, a teraz gubi ścieżki, czasem tv w ogóle nie widzi serwera DLNA i zawiesza mi się przez to cały tv...

Ma ktoś podobne problemy z tym programem? A może po prostu polecicie jakiś lepiej działający program do współdzielenie plików multimedialnych...

-Mnie zaczyna szlak trafiać jak w połowie filmu wszystko się zawiesza i nie idzie nic zrobić...
 
Też mam problem z Twonky, po każdorazowym uruchonieniu NAS'a muszę udostępniać katalogi. Po wyłączeniu nie zapamietuje mi udostępnionych katalogów. Wcześniej tego nie było ...
 
a jaku u Ciebie wygląda sprawa serwera DLNA z udostępnianiem zasobów? Ja mam problem z widocznością udostępnionych katalogów przez serwer DLNA, po prosu ich nie widać pomimo tego że są odhaczone. Kiedyś to też mi działało a teraz kicha.
 
Na tym "fabrycznym" miałem problemy: gubienie ścieżek, wywalanie z katalogu podrzędnego do głównego, w trakcie oglądania filmu po postu wywalało lub zawieszało się urządzenie - czasem nie było ich widać ( katalogów ), dopiero po odświeżeniu pojawiały się ale też czasem był wymagany restart DLNA... Póki co, na tym Twonky z pakietów - działa.... :D - piszę głównie o TV... na innych urządzeniach nie sprawdzałem
Nie wiem na ile to się komy przyda, ale zauważyłem pewną zależność. Jeżeli podłączam do QNapa dysk zewnętrzny ( przez USB ), dodaję tą ścieżkę do DLNA, później dysk odłączam i ponownie podpinam ( za jakiś czas ) ,to muszę odnowa wskazywać ścieżki - inaczej ich nie pamięta.
 
Ja jadę tylko z dysków wewnętrznych. Wystarczy, że wyłączę serwer, to po odpaleniu musze znowu robić przydziały na Twonky. Sprawdzałem to na TV, kinie domowym i na Blueray'u. Nie działa. Moim zdaniem jest problem z serwerem a nie z urządzeniami odbiorczymi.
 
Najpewniej nie jest ten serwer kompatybilny.... Producent mojego tv powiedział, że nie odpowiadają za inne serwery i ze jedynie polecają swoje. Dla LG jest to smart share i tutaj gwarantują poprawną komunikację...
 
Ok, tylko że wcześniej działało wszystko i serwer DLNA i Twonky. Moim zdaniem coś się popsuło po zmianie firmware. Tylko nie zauważyłem od której wersji to się stało bo ostatnio obserwuję czy upgrade firmaware poprawia ten problem
 
Zdaje sie, ze @kaktus ' owi chodzilo o ten topic forum.qnap.net.pl/temat/ts-212-twonkymedia-rozłącza-po-ok-15-20-min.5027/
tutaj tez jest poruszona kwestia DNLA forum.qnap.net.pl/temat/ustawienia-dlna.5738
ogolnie to ja bym sobie dal z tym spokoj i poszukal innego rozwiazania, niz katowaniem sie DNLA - to jak postawienie GameBoy Color na Smart Watch'u - da sie - tylko po co? no i jeszcze ta "wydajnosc".
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.