Pomoc Uprawnienia folderów grupy

kolpakus

Nowy użytkownik
Noobie
19 Maj 2019
8
0
1
39
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam

Tworzę folder współdzielony "GŁÓWNY". W nim tworze kolejno podkatalogi "FILESA, FILESB, FILESC, FILESD".

Jest trzech użytkowników : admin (gruba użytkowników admi), user1, user2 (grupa użytkowników wszyscy).

Chcę ustawić uprawnienia w ten sposób, że folder GŁÓWNY oraz jego zawartość jest widoczna tylko do odczytu dla wszystkich użytkowników (user1, user2) Równocześnie chcę aby np. user1 miał uprawnienia do odczytu/zapis folder FILESA; user2 miał uprawnienia do odczytu/zapis folder FILESD.

Nie jestem wstanie tego ustawić w opisany powyżej sposób. W przypadku gdy zaznaczę uprawnienia tylko do odczytu dla folderu GŁÓWNY, nie mogę później edytować żadnego podkatalogu mimo iż zaznaczam uprawnienie odczyt/zapis dla wybranego z nich. Co jest dziwne gdy zaznaczam brak dostępu dla wybranego podkatalogu, to funkcjonuje.

O co chodzi? Jak to ustawić.

Proszę o pomoc.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6 09223
Model serwera: QNAP TS-253be
Nikt nie ma pomysłu?

Temat jest identyczny co Pomoc - Folder wspóldzielony, problem z dziedziczeniem uprawnień
 
Wydaje mi się, że dla folderu wyższego dałeś tylko do odczytu, a podfoldery już pozwalasz zapisywać innym. Uprawnienia się dziedziczą, a minusy (zakazy) są ważniejsze od plusów (tylko odczyt to jednocześnie zakaz pisania). Taką mam koncepcję.