Pomoc UPS ustawienia

Mariuszynski

Entry Technician
Q Associate
13 Marzec 2015
46
11
8
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam,
która z opcji jest bezpieczniejsza dla serwera QNAP działającego z UPS:
1. wyłącz serwer po utracie zasilania przez ... minut,
czy
2. system przejdzie do trybu "auto - protection"?
O ile ta pierwsza opcja jest zrozumiała-serwer się wyłącza, o tyle przy drugiej opcji serwer cały czas działa, aż wyczerpią się baterie w UPS. Czy przy tej drugiej opcji może dojść do uszkodzenia plików na serwerze?
 
Jeśli są sprawne baterie to bez znaczenia, jak już są na wykończeniu - serwer może nie zdążyć się poprawnie zamknąć zanim UPS nie padnie. Ustaw realny czasowy do osiągnięcia - czyli przy maks obciążeniu (ja mam 5 minut mimo, że UPS pokazuje ponad godzinę). Do dłuższego podtrzymania używaj agregatów :)
 
chodzi mi o stan systemu operacyjnego? Przy drugim ustawieniu tzw "auto protection" cały czas na ekranie widnieje linuxowy znak zachęty do logowania....
 
Bo to jest uśpienie (część funkcji jest deaktywowana) a po powrocie zasilania wznawia pracę w teorii. Jak masz czas i ochotę to przećwicz jedną i drugą opcję wyciągając wtyk zasilania upsa.
Dla mnie to jakiś wynalazek i nie zaufałbym mu :)

Nie ma prądu to off i spokój.
 
właśnie ćwiczę :) niby system wstaje po przywróceniu zasilania, ale już nie uruchomił mi maszyny wirtualnej i dodatkowo z 45 minut które ups pokazywał, po odłączeniu wtyczki od razu zrobiło się 26 minut! Ponadto w zasilaczu UPS APC można wyłączyć irytujące dźwięki alarmowe, ale na stałe, a nie na określony czas np. od 18.00 do 8.00 mimo że w ustawieniach UPS'a jest taka możliwość