Pomoc Uruchomienie Virtual Hosta i połączenie z WordPressem + podpięcie z domeną OVH

bigiel

Nowy użytkownik
Noobie
20 Luty 2017
2
2
3
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam, od jakiegoś czasu próbuję uruchomić stronę postawioną na WordPress na moim QNAPie. Strona działa prawidłowo w sieci wewnętrznej ale nie jest widoczna z sieci zewnętrznej. Dostęp do panelu sterowania QNAPa z zewnątrz działa prawidłowo.

Aplikacje/ opcje jakie zainstalowałem/ włączyłem podczas stawiania strony:
- WordPress zainstalowany manualnie (nie z AppCenter), zgodnie z:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=dtqH0CyuecA&t=534s


Link: https://www.youtube.com/watch?v=1V3TB_xEWs4

- phpMyAdmin z App Center,
- włączony serwer SQL.

W związku z tym, że już wyczerpały mi się pomysły i nie mogę znaleźć nigdzie gotowego rozwiązania mam kilka pytań, które pomogą mi zrozumieć i mam nadzieję uruchomić w końcu stronę na QNAPie.

1. Przekierowanie portów: jak to jest? Aby uzyskać dostęp z sieci zewnętrznej mam przekierować port na którym stoi VH na port 80? Np.: 192.168.1.25:8085 przekierowane na moje.zew.stałe.ip:80 ?

2. Jeżeli dobrze rozumiem, jeżeli odpalę w QNAPie VH #1 na IP: 192.168.1.25:8085 i VH #2 na IP: 192.168.1.25:8086, później zrobię przekierowanie portów w routerze odpowiednio na moje.zew.stałe.ip:8085 i moje.zew.stałe.ip:8086 uzyskam dostęp do tych VH (w tym przypadku stron www) z dowolnej zewnętrznej sieci wywołując tylko odpowiedni port?

3. Kolejnym problemem jest to, że niezbyt wiem/ nie mogę znaleźć manuala jak połączyć wykupioną domenę na OVH z moim stały IP. Nie pytałem jeszcze o pomoc OVH bo jeżeli dobrze rozumiem, najpierw moja strona musi być dostępna na VH pod jakimś portem a później łączę domenę z tym ip: port? Czy jak to działa?

4. Posiada ktoś jakiś manual jak to wszystko ożenić razem?

Z góry dzięki za przebrnięcie przez moje wypociny, mam nadzieję że ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc.


Wersja oprogramowania Firmware
: 4.3.6.0993
Model serwera: QNAP TS-251+
 
1. Przekierowanie portów: jak to jest? Aby uzyskać dostęp z sieci zewnętrznej mam przekierować port na którym stoi VH na port 80? Np.: 192.168.1.25:8085 przekierowane na moje.zew.stałe.ip:80 ?
Tak, jeśli tylko router/provider na to pozwala.

2. Jeżeli dobrze rozumiem, jeżeli odpalę w QNAPie VH #1 na IP: 192.168.1.25:8085 i VH #2 na IP: 192.168.1.25:8086, później zrobię przekierowanie portów w routerze odpowiednio na moje.zew.stałe.ip:8085 i moje.zew.stałe.ip:8086 uzyskam dostęp do tych VH (w tym przypadku stron www) z dowolnej zewnętrznej sieci wywołując tylko odpowiedni port?
Tak.

3. Kolejnym problemem jest to, że niezbyt wiem/ nie mogę znaleźć manuala jak połączyć wykupioną domenę na OVH z moim stały IP. Nie pytałem jeszcze o pomoc OVH bo jeżeli dobrze rozumiem, najpierw moja strona musi być dostępna na VH pod jakimś portem a później łączę domenę z tym ip: port? Czy jak to działa?

Łopatologicznie:
w OVH musisz poprawić/dodać wpis typu A i wskazać w nim swój adres IP stały.
Czekasz 24h i po sprawie.

Domena a tak naprawdę wpis w DNS, odpowiada TYLKO za konwersję adres IP <-> nazwa DNS.
Porty nie mają z tym nic wspólnego!
Co z portami ? To już problem urządzenia odpowiadającego za adres IP podany we wpisie, czyli jak się domyślasz Twój router w domu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak to sprawdzić ? komenda DIG i nazwa serwera

upload_2019-8-4_23-23-59.png


żeby połączyć się z naszym forum , Twoja przeglądarka łączy się z adresem IP "85.28.185.134".