file-station.jpg


Problem wynika z błędów kodowania znaków. Aby rozwiązać ten problem:

  1. Przejdź do „Panel sterowania" > „Usługi sieciowe i plików" > „Telnet / SSH" i zaznacz „Zezwalaj na połączenie SSH".
  2. Połącz się z NAS-em za pomocą klienta SSH, takiego jak PuTTY.
  3. Zaloguj się jako administrator.
  4. Uruchom polecenie:
    /sbin/setcfg global "unix charset" "ISO8859-1" -f /etc/config/smb.conf
  5. Uruchom polecenie:
    /etc/init.d/smb.sh restart