Pomoc Veeam nie widzi Qnapa w sieci

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

mariszo

Entry Technician
Q Associate
14 Luty 2023
31
1
8
42
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Dzień Dobry

Pomoże ktoś ?

Chciałem zrobić pełna kopie mojego laptopa (win10)na qnapie programem Veeam,gdy dochodzę do wyboru w którym powinienem wskazać miejsce na Qnapie gdzie backup będzie zapisany okazuje sie ze veeam nie znajduje mi żadnego folderów z Qnapa tak jak by go nie widział mój laptop ,gdzie robię błąd ?

Pozdrawiam

Wesołych świat :)
 

Załączniki

  • IMG_0073.jpeg
    IMG_0073.jpeg
    5,3 MB · Wyświetleń: 25
  • IMG_0072.jpeg
    IMG_0072.jpeg
    6,2 MB · Wyświetleń: 16
@mariaszo Veemam jak uruchamiasz wydaje wymaga uprawnień administratora przeglądając zasoby NAS'a z tej aplikacji uruchomionej jako administrator tych uprawień będziesz potrzebował na NAS'ie. Ja bym próbował stworzyć Publiczny udział dla wszystkich na NASie a tak w ogóle użył CloneZilla i na wyłączonym kompie robił backup :p
 
Dzieki Panowie

nic nie pomogło ,manualnie nie ma możliwości wybrać qnapa może w wersji płatnej Veeama,wyłączenie Qufirevalla tez nie pomogło

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli
 
1. Sprawdź wersję Veeam'a
11.png

2. Sprawdź dostęp do folderu współdzielonego
9.png

3. Podłącz
10.png


12.png


4. Kliknięcie przycisku "Browse" wywala ten błąd, który wskazałeś, ale po wpisaniu danych logowania i kliknięciu "Next" połączy Cię z NAS'em.
13.png
 
  • Lubię to
Reakcje: ziel00ny
Załapało !

@Artproject-2004 ustawiłem tak jak na zdjęciu od Ciebie
@pigers shared folder wymagał podania tylko IP i folderu gdzie ma być zapisany backup ,moim błędem było to ze między IP qunapa a folderu docelowego backupa wpisywałem nazwę woluminu na którym jest docelowy folder backupu.

Dzięki Panowie za pomoc ,mam nadzieje ze kiedyś odwdzięczę się jakimś piwkiem .
 
  • Lubię to
Reakcje: Artproject-2004
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. veeam