Pomoc Wolne transfery Qnap TS-212P

Caddy15

Nowy użytkownik
Noobie
27 Lipiec 2016
7
1
3
32
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam mam serwer Qnap TS-212P i bardzo wolno działa mi np kopiowanie danych z komputera na serwer i odwrotnie. Kopiuje duże pliki np 6 GB i transfery które osiągam nas-komputer 12Mb/s komputer-nas 8Mb/s. Wszystko podłączone kabelkami cat6 (nowe). Router TP-Link Archer C2 spięty ze switchem TP-Link TL-SG1005D i do switcha wpięty Qnap i komputer. Sieć w Qnap wykrywa mi 1 Gbit/s. Czytałem już mnóstwo podobnych tematów w których radzono dodanie switcha, zmiana kabli lecz to nie pomogła. Dodam, że w serwerze mam dysk WD Red 3 TB. Wpadłem też żeby zainstalować system na innym dysku, znalazłem jakąś 500 GB HGST Hitachi 7200 rpm desktopową wersję ale na tym dysku jest również to samo. Obecnie mam dwa dyski. System na 500 i magazyn na 3 TB w ramach testu. Jakieś propozycje rozwiązania sprawy?
comp nas.JPG

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1
Model serwera: QNAP TS-212P
 
Czy dobrym rozwiązaniem jest postawienie systemu na dysku 500 gb i drugi wd red jako magazyn? Czy lepiej odpuścić to 500 i włożyć tylko 3tb wd red. Moja wersja qnap ma 1gb pamięci ram, wychodziły też 512mb.
 
Kable zmieniłem specjalnie kupiłem nowe. Generalnie działałem na samym routerze i myślałem że tu tkwi problem więc dokupiłem w/w switcha( ma całe 4 dni).Laptopy sprawdzałem dwa. Tp linka dałem do fabrycznych i skonfigurowałem na nowo. Dysk też ma raptem 6mc tak samo jak nas. Nawet po dlna przez smb maxymalny transfer wychodzący to 10MB/s na monitorze qnap. Co za tym idzie zwykłe filmy działają ale filmy ponad 10gb potrafią się zwiesić. Jutro spróbuje przeinstalować jeszcze raz nasa.
Wywalić 500gb i zostawić samego wd?
 
W ustawieniach sieci pokazuje 1GB.
Podłączyłem na krótko nas komputer po LAN i transfer poszedł w górę do około 30MB/s, dodałem switcha pomiędzy i również około 30 MB/s. A po podpięciu samego routera powrót do 8Mb/s. Wina chyba leży po stronie routera, tylko w czym tkwi problem ? Konfiguracja routera automat tylko dodany virtual server.

1gbps.JPG nas comp na krótko.JPG nas comp switch.JPG
 
Przecież NAS masz podłączony do switcha to Ci pokazuje 1Gb co nie znaczy, że działa na 1Gb. Jak widać na przykładzie router chce wszystkim rządzić.

Zmień ten router na coś porządnego, C2 niestety to straszna chała jest. Nawet na poczciwym WR1043ND v1 nie miałem takich problemów.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Nieatety nie wylaczylem jumbo frame na routerze I treraz mam.transfer z PC na Nas na poziomie 32 Mb/s

Sent from my Lenovo A820 using Tapatalk
Qnap bezposrednio wpiety do kompa i to samo jest. Kable wymienione na kat.6
ai67.tinypic.com_5xr8ds.jpg


ai66.tinypic.com_o02ulg.jpg