Pomoc Wordpres na qnap

tommaxon

Nowy użytkownik
Noobie
24 Marzec 2024
9
0
1
34
QNAP
TS-509 Pro
Ethernet
2.5 GbE
Witam szukam Pomocy w konfiguracji samej strony z bazą danych,
-Jak to zrobić by połączy stronę z baza wpisując prywatny adres i udostępniając konkretnym osobom. .
-Mam ogarnięte wszystkie Ważniejsze kwestie sieciowe
Po wpisanu adresu ip zewnętrznego i zrobieniu prostej strony w notatniku umieszczając ja w folderze web qnap strona ładuje się bez problemu.
-Próbowałem użyć programu MARS Multi-Application Recovery Service on tworzy folder z dwoma plikami po umieszczeniu w web nie działa
znalazłem jakiś inny co zamiast strony ładował sie kopit logowania do Wordpress zamiast utworzonej strony
Najważniejsza kwestia działania jaka mnie interesuje
zrobić to tak jak działo lokalnie.
Mam już utworzona stronę taka testowa jak to funkcjonuje
- mogę stworzyć sobie konto
dodać Produkt do koszyka wybrać dostawę opcje płatności po zatwierdzeni ta osoba dostaje dane do przelewu ja dostaje informacje o zamówieniu w aplecie WooCommerce , a nawet mogę zmienić status w realizacji.
Mogę się dogadać odpłatnie za jakieś rozsądną kwotę oczywiście hehe
-Można się porozumieć telefoniczne, programy do zdalnej pomocy itd takie kwestie ogarnę bo Pracuje jako technik instalacji internetowych, wiec sprawy techniczne się ogarnie.
Do dyspozycji mam dwa qnapy Ts-453Be 8gb ram 512sd Drugi nowszy Ts-464 16Gbram 1Tb ssd M2 Wd Red + hdd ok 50Tb pojemność to już nie istotne
Łącze Na Ta chwile nie jest ultra szybkie 16/8 mb Tak ja na wstępie będą to pojedyncze osoby odwiedzające.
Nie wiem czy to się tak da zrobić jak działa lokalnie ze dodam rzecz po chwili pojawia się na stronie.

Jak jest ktoś coś pomóc każda pomoc mile widziana.
rozmyśle każda kwestie i pieniężna.
 
-Jak to zrobić by połączy stronę z baza wpisując prywatny adres i udostępniając konkretnym osobom. .
Jestem bardzo zmęczony i mogę czegoś nie rozumieć.
Czy chodzi Ci o to, że chcesz wystawić stronę na świat?

Zrobić przekierowanie portów.
Kupic domenę np. na OVH, zrobić przekierowanie typu A podając swój adres (stały i publiczny) IP.

Generalnie nic nie rozumiem z tego co piszesz.
 
Odpalić stronę na serwerze qnap tak by działała z zewnętrznego adresu ip.
Wszystkie przekierowania mam zrobione.
przykładowo wpisze 193.150.xx,xx i testowa strona sie ładuje w świecie jest to kawałek tekstu index,html
 
cała kwestia jest taka że aktualnie by wejść na moja stronę wpisuje
192.168.2.3/wordpress a nie z adresu zewnętrznego
bo tak działa jak należy
nie mogę zrozumieć jak tą stronę przenieść do tego folderu web
podejrzewam ze trzeba coś ustawić w phpMyadmin ?
 
1.2.3.4
załaduje się tekst TEST
Tak sprawdzam czy działa przekierowanie na świat .
Połączono posty:

1.2.3.4
załaduje się tekst TEST
Tak sprawdzam czy działa przekierowanie na świat .
znalazłem jakiś tuturial ale dopiero zacząłem oglądać , nie wiem czy znajde tam odpowiedz.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=0RAMfDFep5c

Połączono posty:

1.2.3.4
załaduje się tekst TEST
Tak sprawdzam czy działa przekierowanie na świat .
Połączono posty:


znalazłem jakiś tuturial ale dopiero zacząłem oglądać , nie wiem czy znajde tam odpowiedz.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=0RAMfDFep5c

widzę że inaczej instaluje tak jak by samego wordpresa w folderze web ja go normalnie zainstalowałem w appcenter
Połączono posty:

No to w czym problem. Odpal Wordpress'a i tyle.
chyba zaczynam rozumieć czemu to nie działa.
całym problemem morze być zła instalacja samego wordpress ja sie zobaczy facet instaluje go w folderze web
 
1.2.3.4
załaduje się tekst TEST
Tak sprawdzam czy działa przekierowanie na świat .
Połączono posty:


znalazłem jakiś tuturial ale dopiero zacząłem oglądać , nie wiem czy znajde tam odpowiedz.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=0RAMfDFep5c

Połączono posty:


widzę że inaczej instaluje tak jak by samego wordpresa w folderze web ja go normalnie zainstalowałem w appcenter
Połączono posty:


chyba zaczynam rozumieć czemu to nie działa.
całym problemem morze być zła instalacja samego wordpress ja sie zobaczy facet instaluje go w folderze web

Temat do zamknięcia
pomogła instrukcja z YouTube wszystko działa jak należny
problemem była instalacja polecam obejrzeć ja to wszystko skonfigurować i odpalić Wordpress na qnap
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wordpress