Pomoc WordPress i baza danych

Maateuszz

Passing Basics
Beginner
25 Maj 2021
26
1
3
39
QNAP
TS-x53D
Ethernet
100 Mbps
Hej,
stawiam pierwsze kroki z WP i trochę przekombinowałem :)
Chciałem podpiąć domenę pod WP i zmieniłęm nazwę Wordpressa i adres witryny w Kokpicie z http://192.168.1.10/WordPress/ na docelową domenę wykupioną w nazwa.pl, chciałbym to odkręcić, ale teraz nie mogę się dostać do Kokpitu... problem w tym , że nie wiem gdzie mogę
wrócić z ustawieniami do wcześniejszego adresu i jak dostać się do bazy - może tam mi się uda.

Sprawdzałem wp-config.php - brak tutaj wpisów definiującyuch adres witryny i Wodressa ('WP_HOME" i "WP_SITEURL").
WordPress stoi na Container Station (jest niedostępny gdy Container Station jest wyłączony) - nie wiem jak dostać się tutaj do MySQLa by wyedytować adres stronki, czy możecie coś podpowiedzieć proszę?

Dzięki, za wszelkie wskazówki;)
 
A pamiętasz co dokładnie zrobiłeś? W panelu Wordpress ustawiłeś nowy adres domeny? Nowy adres homepage? Nadal powinieneś się dostać do tej strony, tylko ew. musisz podać adres IP.
Jeśli strona przekierowuje na inny adres kokpitu to zmień domenę na właściwy adres.
 
no to podmieniaj za kazdym razem ten adres na adres IP
jeśli chodzi o dostanie się do SQL z poziomu dockera, to raczej musisz pytać @pigers czy da się zrobić expose portów do niego
jeśli nie to klepać to z SSH przez mysql
pewnie da sie bez problemu ale sorry, wybrałeś dockera więc Twoje środowisko
 
On stoi na container station, instakacja trwała 1 min i sprowadzała się do pobrania apki w AppCenter,
nie była instalkowana klasycznie przez standardowy webowy instalator, nie było żadnych pytań o hasła, prefiksy bazy i klucze...
 
Utworzyłem wirtualkę, na której próbuję zainstalować WordPress'a, podpięta domena ładnie kieruje na formularz do instalacji...
ale za każdym razem mam problem z połączeniem do bazy danych i problem z przejściem tego kroku (instalacja z adresu: domena.pl/wp-admin/install.php):
"

Błąd łączenia się z bazą danych​

Oznacza to, że nazwa użytkownika lub hasło w pliku wp-config.php nie jest poprawne, bądź też nie możemy połączyć się z serwerem bazy danych pod adresem localhost. Możliwe, że serwer bazy danych przestał działać.

  • Czy jesteś pewien, że posiadasz poprawną nazwę użytkownika i hasło?
  • Czy na poprawnie wpisano adres serwera bazy danych?
  • Czy serwer bazy danych działa?
"
Edytowałem nazwę bazy, usera i hasło (wp-config.php) do dostępu do bazy zgodnie z ustawionym w phpMyAdmin dla MariaDB v. 10.5.8 i próbuję zainstalować ręcznie ale dalej nie idzie...
dla wpisu define( 'DB_HOST', 'localhost' ) próbowałem podmieniać localhost na 127.0.0.1 i 127.0.0.1:8080.
MariaDB ma włączony TCP/IP networking i port 3306.
 
1. Kupujesz domene w ovh
2. W domenie edytujesz strefe DNS (
Link: https://www.youtube.com/watch?v=hg_qsbjU06E
)
3. Edytujesz rekord (typ) A domeny np. mojadomena.pl i podajesz swój stały adres IP
4. Czekasz 24h na propagacje DNS.
5. Sprawdzasz z telefonu po LTE czy wpisując swój adres odpowiada Ci QNAP
6. To wszystko
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wordpress
  2. wordpress baza
  3. wordpress na qnap
  4. baza danych
  5. wordpress hasło
  6. problem z baza danych
  7. phpmyadmin hasło
  8. phpmyadmin
  9. ts-233 wordpress