Pomoc Wordpress problem z przekierowaniem www

j4n3k

Entry Technician
Q Associate
4 Luty 2018
10
1
3
37
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam, mam następujący problem, WP na qnapie w sieci lokalnej śmiga aż miło, przekierowanie go na zewnątrz tj na domenę Empirium 3OHA powoduję ze wyświetla się ona z zewnątrz (z innej sieci) natomiast ode mnie z kompa jest ona totalnie nie widoczna (nie laduje sie ani po domenie ani po adresie wewnetrznym), da się to jakoś ogarnąć żeby była jednocześnie widoczna w sieci wewnętrznej i z zewnątrz?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0551 Build 20180413
Model serwera: QNAP TS-453B
 
Cześć. Nie ma takiej opcji aby strona odpalona na qnapie nie była widoczna jednocześnie w sieci lokalnej, jak jest widoczna w WAN. Nie wiem jak masz skonfigurowany serwer www i resztę więc nie pokuszę się o wróżenie co może tu być nie tak.

Zasada jest taka. Odpalasz serwer www i stawiasz na nim stronę. Strona od razu powinna być widziana w sieci lokalnej jak wpiszesz
http://[ip twojego nasa]/[nazwa podfolderu w folderze www jeśli strona nie była zainstalowana bezpośrednio w folderze www].
Teraz aby strona była widoczna z zewnątrz, u swojego hostingodawcy, u którego masz zarejestrowaną domenę robisz przekierowanie w deklaracji domeny na ip Twojego nasa. Było o tym już przynajmniej 2 razy na forum. Następnie jeśli to potrzebne tworzysz dla niej virtual hosta.

Tym sposobem strona jest widoczna w WAN i LAN. Po adresie domenowym w LAN będzie widziana jeśli twój dostawca netu obsługuje RevDNS. Jeśli nie to musisz ręcznie dokonać wpisu w pliku hosts na twoim kompie lub postawić wewnętrznego DNSa.

Jeśli to wszystko zrobiłeś i nadal masz kłopot to będziesz musiał więcej napisać o Twojej konfiguracji sieci, nasa i serwera www.
 
Hej, dzięki za rozjaśnienie :) to teraz tak: kiedy w konf. WP wpisuje sobie adres domeny (zamiast localhost) wówczas z poziomu mojej sieci nie widzę wogóle strony (ładuje się w nieskończoność) a łącząc się od innego dostawcy strona działa, czyli wg Twojej podpowiedzi wystarczyło by dokonać wpisu w pliku hosts tak? i mialo by to wygladac w formie: moje zew ip i nazwa domeny, czy jakoś inaczej? Ewentualnie własny dns na qnapie się uruchamia?

topologia sieci na szybko : qnap-->router gpon huawei (z upnp)-->internet
 
Prawdopodobnie WP z automatu przekierowuje Cie na wpisany adres domeny, a nie mając RevDNS nic nie znajdzie.
Idąc najprostszą drogą wpisz w pliku hosts w windowsie
[adres ip lokalny] [www.nazwa domeny]
i dla pewności
[adres ip lokalny] [nazwa domeny]
żeby rozpoznawał adres i z www i bez. W tym momencie komp w pierwszej kolejności rozwiąże adres domeny na lokalne IP a o to nam chodzi.