Pomoc Wybór routera do domu

Arecki87

Entry Technician
Q Associate
11 Luty 2018
96
2
28
18
37
ithel4you.eu
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Witam,

Mam pytanie odnośnie zakupu routera . Wiem ,że to routery z innych światów ale może będziecie mogli pomóc

Zastanawiam się nad wyborem między :
Mikrotik HAP AC3
Linksys WRT1900acs

Z góry dzięki za pomoc :)
 
Rozwiązanie
jestem uparty, zdania nie zmienie (no chyba że dostane urządzenie na testy i flaszkę do tego)

chociaż uderzam ręką w stół i czekam na nożyce od @Pawliko !
IMO main router MT/UBIQUITI.
MT - Dobry, tani, ma tyle funkcje ze o ja pierdole. Ale jest brzydki, UI z 1980r. Stosunkowo skomplikowany.
UBI - Dobry, kurewsko dorgi, funkcji jest IMO mniej niz MT, ale wszystko co jest potrzebne jest. UI nowoczesne, konfiguracja duuuuzo latwiejsza, bardziej intuicyjny.

Czyli co? radzisz jednak vpn na routerze tak? czy ewentualnie podwójne zabezpieczenie, router i qnap? ale to chyba juz za dużo kombinacji.
Ale do vpna na routerze wybrałbyś mikrotika czy ubi?
VPN albo na routerze albo... gdziekolwiek indziej...
Ja mam 2 VPN, jeden na...
Widziałem na allegro i olx routery WRT używane do kwoty 400-500 zł. Zastanawiam się jeszcze nad wydajnością i siłą zasięgu. Gdzieś tam czytałem i podobno MT w tej wersji mają dość słabą propagację sygnałów. Została poprawiona znacznie w porównaniu do modelu HAP AC 2.

Jest dylemat :)
 
A orientujecie się która firma najbardziej dba o aktualizacje, o ich częstotliwośc i szybkość reakcji na ewentualne zagrożenia, oraz która ma najdłuzsze wsparcie do swojego produktu?
A czy dobrym rozwiązaniem tez jest router QNAP, skoro to forum qnap? :) czy mikrotik jednak lepszy?
Połączono posty:

w sumie racja nie ma co kombinować. Biorę MT
Dzięki za pomoc w rozwianiu wątpliwości :)
A brałeś pod uwagę właśnie router qnap qhora czy tylko te dwa? a jesli chodzi mikrotik to warte uwagi sa inne modele jeszcze? czy ten najlepszy?
 
co jak co .. ale qnap niech się zajmie NASami, a nie sieciami .. tam więksi pozjadali na tym zęby.

poza tym popatrz na cene ;)
no tak cena tak, chociaż mikrotik też ma różne urządzenia w róznych cenach, czyli też polecasz mikrotik? chciałbym taki router który dba o bezpiezceństwo o aktualizacje i to nie rok tylko długi czas, żeby nie trzeba było routera wymieniać co chwilę
 
  • Lubię to
Reakcje: piotrek2555
Wydaje mi się ze na Qnapie bezpieczniejsze rozwiązanie niż na routerze. Mikrotik też ma tą funkcję ale duuuzzzoooo więcej z tym rzeźby jest.
ale dlaczego na qnapie bezpieczniej? myslałem, ze stawiając vpn wcześniej czyli na routerze, qnap nie jest tak bezpośrednio wystawiony na świat, tylko jest za routerem ktory stanowi bramę bezpieczeństwa. Czy w praktyce jest inaczej niż mi sie wydaje? co sądzicie?
 
Router to router - zawsze będzie na nim problem z aktualnym firmwarem, brak stabilności, konfiguracja. Wydaje mi się ,że uruchomienie usługi na Qnapie jest bezpieczniejsze. Tak naprawdę majać serwera na nasie nie musisz wypuszczać żadnego innego portu niż ten, który będziesz używał do komunikacji przez vpn-a. Jeszcze co przemawia za Qnapem - to regularne aktualizacje.
Ale poczekajmy niech mądrzejsi się wypowiedzą :) @pigers
 
Tiaa - QNAP padnie, to nawet nie zobaczysz czemu - ja jestem zdania że VPN powinien być na routerze/appliance.


Oj za mało robiłeś IT w życiu - za mało.
Czyli co? radzisz jednak vpn na routerze tak? czy ewentualnie podwójne zabezpieczenie, router i qnap? :) ale to chyba juz za dużo kombinacji.
Ale do vpna na routerze wybrałbyś mikrotika czy ubi?
 
Tiaa - QNAP padnie, to nawet nie zobaczysz czemu - ja jestem zdania że VPN powinien być na routerze/appliance.


Oj za mało robiłeś IT w życiu - za mało.

Router tez paść może tak samo jak qnap :)
Jeszcze nie zdażyło mi się. W razie w można mieć przygotowany backup na routerze
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qhora
  2. tp link omada
  3. ubiquiti
  4. router nie widzi nas
  5. omada