Xbox 360, KISS i napisy

fragman

Nowy użytkownik
Noobie
17 Kwiecień 2008
6
0
1
Czy jest jakakoliwek szansa zeby Twonky dodawalo napisy z pliku? Kiedys uzywalem PC owej werji Tversiti i nialalo bez pudla :)
 
Re: Xbox 360 i napisy

Witam

Z tego co wiem to twonkymedia obsługuje napisy ale tylko dla PHILIPS’a

Dokładnie:

ID:028
NA:philips Streamium AV
AV:no-m3u
HH:philips-Software-WebClient
XM:pHILIPSSRT
XM:SMALLIDS
MT:avi,divx video/x-ms-avi
HP:LIVEWITHLENGTH
PX:1920
PY:1080
TX:138
TY:103
XM:pHILIPS
XM:DLNANO
DB:FIX
 
Re: Xbox 360 i napisy

Przepraszam za off topic...
Ronnie jestes czestym bywalcem openlinksys ;> Wiem bo czytam czesto forum. Zapewne bedziesz w stanie mi cos powiedziec na temat Twonky. Nie mam tutaj doswiadczenia z tym tematem <wstydnis> . Czy mozesz opowiedziec jak to dziala. Czy wysylany jest strumien prosto z filmu czy jest jakos rekompresowany (??) i cos o informacjach technicznych tez by sie przydalo.

Dziekuje
 
Re: Xbox 360 i napisy

Witam

Próbowałem ustawić aby napisy szły na moim KISS DP600 ale nic z tego :(

Co do przesyłania filmu po sieci na odtwarzacz to nie jest w żaden sposób kompresowany ewentualnie sam odtwarzacz wykonuje prescaling

Filmy w HD, DivX i itp. śmigają super bez problemu :)
 
Re: Xbox 360 i napisy

ja mam KISS DP1600 i co do filmów HD to niestety są problemy z dużymi filmami, które mają ponad 8GB (5 min wczytuje a pózniej info z błędem :( ) a reszta tak jak mówiłes działa :)

P.S Szczerze mówiąc żałuje zakupu KISSa szczególnie gdy popatrze np: na PS3, który oferuje o niebo więcej funkcji, możliwośći...
Pozdrawiam.
 
Re: Xbox 360 i napisy

Witam
Potwierdzam problem.
Napisy nie idą z Qnapa, mimo że twonky wykrywa kissa mojego Dp600 jako DP601 (nowe oprogramowanie). Problem leży w qnapie i twonky, świadzcy o tym fakt, że po przegraniu filmu z qnapa np. na pena można go bezproblemowo odtworzyć w DP600. Przyznam że jest to irytujące bowiem takie urządzenia instaluje się właśnie aby uniknąć takich problemów <wsciekly> .
 
Re: Xbox 360 i napisy

jest jeszcze inna możliwość...
Nie jesteśmy skazani na twonkymedia.
Można zawsze poszukać inny server mediów, który obsługuje napisy i wgrać go do QNAPa, łatwe to nie będzie... albo czekać na nową wersje twonkymedia z tą funkcją.
Pozdrawiam.
 
Re: Xbox 360 i napisy

U mnie w KISSie DP-1600 od poczaku była tylko jedna aktualizacja firmwaru i mało co wprowadziła.
W DP600 częściej macie jakieś nowości dodatki, to nie to samo do w DP1600.
Nawet nie ma porzadnego forum na temat tego modelu bo inne fora już "zgasły"...
Ja ze swojego KISSa niestety nie jestem zadowolony.
 
Re: Xbox 360 i napisy

Hm, niewiem jak wyglada sprawa różnych forum na temat 1600 ale choroba "wieku dzieciecego" 600 trwała 2 lata. Linksys w chwili obecnej opracowuje już własne odtwarzacze sieciowe rezygnując z marki kiss ale napewno będzie wsparcie programowe. Po kilku próbach z alternatywnym oprogramowaniem pozostałem przy firmowym (właśnie ze względu na aktualizacje). Dlatego mam nadzieję, że KTOŚ <cwaniak> WIDZI PROBLEM BRAKU CZYTANIA PRZEZ QUNAPA NAPISÓW :)