Pomoc zablokowane IP - brak mozliwosci wejscia na NAS

bubek

Nowy użytkownik
Noobie
17 Luty 2017
9
1
3
43
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Po aktualizacji softu na 4.3.3 w zakładce bezpieczeństwo chciałem wpisać adresy IP które miałyby dostęp do NASa. Chciałem wpisać z DHCP. Prawdopodobnie się pomyliłem gdzieś i zaakceptowałem, i nie mog teraz sie dostać na NASA. Przysik RESET nie działa. pewnie jest zablokowany w ustawieniach. Juz nie mam pojecia co można zrobić by wejsc.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP TS-253A
 
problem polega na tym, że zaznaczyłem pulę z której można się połączyć. Wydawało mi się ze wziąłęm dobry zakres + moje ip zewnętrzne. Ktos do mnie zadzownił. i jak przyszedłem zatwierdziłem to. Co do resetu, tak myślę bo tak chyba bawiłem sie tym kiedyś. Wziąłem NASA do pracy połączyłem sie vpn przez router domowy by uzyskac moje IP zewnętrzne, ale też dupa. jest jakieś inne wyjście? format dysku? Dane mogę przerzucić na innego NASa lub dysk. Tylko by ustawienia nie były gdzieś indziej zapisane...
najłatwiej zmieniać adresy w VPN na routerze i się łączyć ale próbowałem już wielu możliwości i nie mam pojęcia. Musiałem zrobić chyba jakiś czeski błąd
 
nie wiem czy SSH jest włączone. moge się jedynie połączyć przez aplikacje na androidzie i cloudlinka. ale nie wiem czy tam jest możliwość włączenia usług.
ok "SSH connection" w qmanager właczyłem
network error: connection timed out
zrobione w/g instrukcji
 
czyli SSH też sobie zablokowałeś.

no to pozostaje tylko wyłączenie QNAPa, wpięcie do komputera za pomocą adaptera/bezpośrednio, zamonotowanie dysku z Q, poprawienie pliku, odmontowanie i sprawdzenie czy działa - albo reset do ustawień fabrycznych z czyszczeniem danych ... i nauka na przyszłość - nie blokujemy opcji ratunkowych !
 
Jak z Androida się łączysz spróbuj qmanager / narzędzia systemowe / zablokowane i można tam wywalić poblokowane IP , warto sprawdzić zanim wybebeszysz sprzęt

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Opis.. przeoczyłem że ustawiles pule dozwoloną, a tego nie ma w qmanager .