Recent Content by agamemnons

  1. A

    Pomoc Wantylator nierównomierne działanie - zadyszka

    Cześć Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1216 Build 20200214 Model serwera: QNAP TS-251B Od niemal roku użytkuję TS-251B głownie jako rejestrator monitoringu. Co jakiś czas dokładnie losowo o różnych porach dnia (w nocy brak 'pomiarów'), czasem co drugi dzień od QNAPa dobiega nierówna praca...
  2. A

    Pomoc Dyski z TS-251A przełożone do TS-251B - niewidoczna zawartość.

    Problem rozwiązany zgodnie z instrukcją: [/DOUBLEPOST]Popatrz jeszcze tu: Jak zachować pliki i przywrócić domyślne ścieżki folderów współdzielonych po przywróceniu ustawień fabrycznych serwera QNAP NAS Temat do zamknięcia.
  3. A

    Pomoc Dyski z TS-251A przełożone do TS-251B - niewidoczna zawartość.

    Dysków nie formatowałem, a nazw katalogów niestety ale nie pamiętam (bo było\jest ich bardzo dużo). Jakieś inne pomysły?
  4. A

    Pomoc Dyski z TS-251A przełożone do TS-251B - niewidoczna zawartość.

    Poprzedni TS-251A został wysłany na gwarancji do naprawy. W ramach gwarancji odesłali mi TS-251B. W jednym z wątków na tym forum wyczytałem (ale i doradzono) że dyski wystarczy TYLKO przełożyć i będzie hulać. Otóż okazuje się że nie hula i nie bangla. 1. Po włożeniu dysków i uruchomieniu 251B -...
  5. A

    Pomoc Dyski ze starego do nowego TS-251A

    Qnap nie wrócił z naprawy :( Wymienili mi na nowy TS-251B. Przełożyłem dyski, przywróciłem do ustawień fabrycznych. Jednak pojawiły się póki co 2 problemy: - niestety ale nie mogę wgrać konfiguracji z TS-251A, wywala mi komunikat błędu. - widać że dyski są zapełnione jednak nie mogę podejrzeć...
  6. A

    Pomoc TS-251A wymieniony w ramach gwarancji na TS-251B

    TS-251B z dyskami wyciągniętymi z TS-251A wystartował bez problemów. Jednak NAS chce inicjalizować konfigurację od nowa - czy dane z dysków twardych nie zostaną usunięte?
  7. A

    Pomoc TS-251A wymieniony w ramach gwarancji na TS-251B

    Okazało się że w moim starym TS-251A przestał działać port HDMI, w związku z tym odesłałem sprzęt do serwisu. Stety bądź i niestety ale wymieniony został na nowy TS-251B i tutaj mam kilka pytań. Na TS-251A była następująca konfiguracja: Dysk 1 (3,5) volumen 1 = dodatkowy soft dla QNAPa Dysk 1...
  8. A

    Pomoc Problem z montowaniem dysku z QNAPa w linux`ie

    QNAP TS-251A Dysk 1 (3,5) volumen 1 = dodatkowy soft dla QNAPa Dysk 1 (3,5) volumen 2 = miejsce na zapisy z monitoringu Dysk 2 (2,5) volumen 3 = multimedia RAIDów - brak Obecnie serwer pozostaje w serwisie na gwarancji a ja postanowiłem zgłębić temat podmontowania dysku z QNAPa w Linux`ie. No...
  9. A

    Pomoc Dyski ze starego do nowego TS-251A

    QNAP TS-251A Dysk 1 (3,5) volumen 1 = dodatkowy soft dla QNAPa Dysk 1 (3,5) volumen 2 = miejsce na zapisy z monitoringu Dysk 2 (2,5) volumen 3 = multimedia RAIDów - brak Objawy: Nie działa HDMI. Brak obrazu nawet podczas rozruchu TSa bez dysków. Zalecenia ze zgłoszenia od QNAPa są takie aby...
  10. A

    Pomoc Prywatny monitoring -> prawo w Polsce

    Posłużę się tu artykułem: Czy RODO faktycznie wyłączy kamerki samochodowe? Opinia eksperta (choć podobnych jest wiele w internetach). Monitoring w domu działa na takiej samej zasadzie jak kamera/rejestrator jazdy w samochodzie. Jeżeli materiały z nagrań wykorzystujesz tylko do celów prywatnych...
  11. A

    Pomoc TS-228A martwy, brak jakiejkolwiek reakcji

    Rozmowa wyszła od TS-228A - bo padł mi raptem po około 10h pracy... Zaintrygowało mnie pytanie pigers`a dlaczego ARM a nie INTEL więc poszedłem za ciosem i w poście wyżej wymieniłem TS-251a i TS-251+, więc nie chodzi tu o różnicę między TS-251A a TS-251+ a o różnicę między TS-228A a TS-251+ a co...
  12. A

    Pomoc TS-228A martwy, brak jakiejkolwiek reakcji

    Przeboleje i jestem w stanie dołożyć.... do TS-251A bo TS-251+ to już za grubo (dwa razy większy budżet) - oyczwiście pod warunkiem że zwrot zostanie uznany. Jak jest z wirtualizacją na TS-251A coś lekkiego typu Lubuntu dałoby radę czy nie? Ogólnie czy sprzęty QNAP idzie wpiąć do VPNa hamachi...
  13. A

    Pomoc TS-228A martwy, brak jakiejkolwiek reakcji

    Jest światełko, udało się zwrócić. Pozostało czekać aby przyjęli zwrot... Pigers tak na marginesie dlaczego pytałeś: "Czemu kupiłes NASa na ARMie ?" Masz może jakieś alternatywy do tego co wybrałem wcześniej? A może właśnie na ARMie jest tak awaryjne?
  14. A

    Pomoc TS-228A martwy, brak jakiejkolwiek reakcji

    1. Nie mam skąd wziąć drugiego takiego, choć na obudowie zasilacza świeci się zielona dioda... 2. Z dyskiem i bez taka sama reakcja - trup. ARMa wziąłem bo 4-ro rdzeniowy... wiem wiem że mogłem na intelu (ale to nie ten budżet) jednak głównie kierowałem się tym że istnieje możliwość na...
  15. A

    Pomoc TS-228A martwy, brak jakiejkolwiek reakcji

    1. Do nowego TS-228A wsadziłem nowy jeden dysk ironwolf seagate 3TB. 2. Za pomocą QfinderPro została zainicjowana instalacja/upgrade softu do wersji QTS 4.3.4.0644 3. Następnie skonfigurowałem jako dysk pojedynczy i wolumen uproszczony. Na końcu zaznaczyłem sprawdzenie dysku pod kątem...