Recent Content by Antoni

  1. A

    Pomoc Materialy video 4K z QNAP TS-251+ do telewizora 4K

    Witam serdecznie, Jestem posiadaczem NAS - QNAP TS-251+, urządzenie to dotychczas za pomocą portu HDMI oddawało mi poprzez KODI zupełnie sprawnie materiały video w rozdzielczości Full HD. Wymieniam sobie aktualnie telewizor na lepszy i inteligentniejszy - na Sony KD55XD8505 - urządzenie to ma na...
  2. A

    Pomoc Pytania na temat wirtualizacji

    Bardzo dziękuję za info. Postawiłem VM z WIN7HomeEdition, problem mapowania dysków sieciowych wydaje się rozwiązany - lecz nie działa na nim internet. Połączenie analogiczne do tego na filmu - switch mostkowy i karta - analogicznie jak na filmie. Przypuszczam że wymaga to może jakieś...
  3. A

    Pomoc Pytania na temat wirtualizacji

    Witam, Niedawno posiadłem NAS QNAP TS-251+ i jako, że nie mam wiedzy na ten temat mam parę pytań dot. wirtualizacji: 1. Mam możliwość określenia czasu procesora i ilości pamięci dla VM i określam warunki brzegowe czy VM wciągnie wszystko co zadeklarowałem? 2. Nie do końca rozumiem filozofię...
  4. A

    Pomoc TS-251+ 8GB sterowanie odtwarzaniem muzyki do prostego DACa przez USB z androida

    Zalezalo mi na wykorzystaniu HDMI dlatego wybralem QNAP a nie S, co do jakosci oprogramowania natywnego zgadzam się z przedmówcą, żenada. Faktem jest jednak to, że po opanowaniu i skonfigurowaniu KODI jestem bardzo zadowolony z tego urzadzenia i nie żałuję wyboru. Dokonfigurowanie...
  5. A

    Pomoc TS-251+ 8GB sterowanie odtwarzaniem muzyki do prostego DACa przez USB z androida

    Odtwarzanie muzyki z NASa to dla mnie ważna funkcjonalność, chyba nie tylko dla mnie, gdyby jednak nikt nie miał takich potrzeb to nie byłoby apki na smartfona [Kore Official Remote for Kodi], ani kolejnej apki smartfonowej QMusic. Sterowanie smartfonem można chyba rzeczywiście uznać że to...
  6. A

    Pomoc TS-251+ 8GB sterowanie odtwarzaniem muzyki do prostego DACa przez USB z androida

    Funkcjonalność i oczekiwania jakie opisałem w pierwszym poście da się zrealizować za pomocą odpalonego na NASie KODI oraz androidowej aplikacji [Kore Official Remote for Kodi] Inne testowane przeze mnie rozwiązania zarzuciłem dlatego, że nie umożliwiały zestawienie oczekiwanej przeze mnie...
  7. A

    Pomoc TS-251+ 8GB sterowanie odtwarzaniem muzyki do prostego DACa przez USB z androida

    Właśnie nie wiem jaka aplikacja na NAS i konfiguracja jakiej na smartfonie to oferuje, piszę z nadzieją że może ktoś to już sobie taką funkcjonalność zasetupował. pigers, Jestem trochę zielony - DYI to skrót do jakieś aplikacji na system QNAP? Próbowałem z Music Station, teoretycznie aplikacja...
  8. A

    Pomoc TS-251+ 8GB sterowanie odtwarzaniem muzyki do prostego DACa przez USB z androida

    Nie twierdzę że to nie działa z KODI. Nie chce mi się jednak by załadować playlistę na KODI za każdym razem odpalać telewizor. Rzecz w tym że zależy mi by sterować odgrywaniem muzyki z ANDROIDa, i nie znalazłem apki która ze smartfona zdalnie steruje KODI w satysfakcjonujący mnie sposób...
  9. A

    Pomoc TS-251+ 8GB sterowanie odtwarzaniem muzyki do prostego DACa przez USB z androida

    KODI wybralem do video, video konfigurowałem pierwsze. Po skonfigurowaniu video chciałem zrobić sobie środowisko do grania muzyki i dopóki nie kupię sobie porządnego streamera audio postanowiłem poprzez USB podłączyć się do DACa a sterowanie przerzucić na telefon komórkowy tudzież tablet. Zatem...
  10. A

    Pomoc TS-251+ 8GB sterowanie odtwarzaniem muzyki do prostego DACa przez USB z androida

    Witam, Od kilku dni posiadam urzadzenie QNAP TS-251+ 8GB, podlaczylem do niego poprzez USB prostego DACa NUFORCEa, działa on trochę jak zewnętrzna karta muzyczna. Udalo się skonfigurować NASa tak że w satysfakcjonujacej jakosci urzadzenie wspolpracuje z TV a dzwiek kieruje poprzez tego DACa do...
  11. A

    Pomoc TS-251+ 8G Odpalanie filmow MKV na TV przez HDMI

    Pojde w ta strone ktora mowisz, dziekuje za odpowiedz.
  12. A

    Pomoc TS-251+ 8G Odpalanie filmow MKV na TV przez HDMI

    Problem jak w temacie. Sprzet mam od niedawna i na pewno moglem go jeszcze przez kilka godzin nie ,,rozkminic". Odpalenie filmu (probowalem na KODI) dziala ale przy MKV 720p obraz ewidentnie sie tnie. Ewidentnie brak plynnosci. Mam takze pytanie odnosnie napisow do filmow - obowiazuje jakis...