Recent Content by Spooky

  1. Spooky

    Pomoc Tablica WeKan

    @Silas Mariusz Prywatnie używam jej od dawna - głównie do rozpisywania etapów i funkcjonalności projektów. W czasie deweloperki wspieram się dodatkowo Giteą i Jenkinsem. Kiedyś robiłem przymiarkę do Gitlaba (wersja CE), ale się nie przestawiłem - m.in. jego łakomstwo na zasoby mnie odrzuciło.
  2. Spooky

    Pomoc Tablica WeKan

    @pepus Co nie jest darmowego w Taiga? Używam jej (w trybie self-hosted) od lat i wszystko działa.
  3. Spooky

    Pomoc Tablica WeKan

    Taiga potrafi zrobić robotę. W poprzedniej firmie używaliśmy jej produkcyjnie i się sprawdzała bez problemów - kanban, scrum, issues, epiki itd. Potem przyszła moda na Jirę ..
  4. Spooky

    Pomoc Tablica WeKan

    Ja ze swojej strony, do domowego użytku, polecam również Taiga.io.
  5. Spooky

    Kawa i papierosy Raid1 - czy komuś padły 2 dyski na raz

    Pytanie nie do końca trafne - nawet jeśli nikomu się taka sytuacja nie przytrafiła, nie oznacza to, że w Twoim przypadku też tak będzie. Chcesz chronić swoje dane - wdróż zasadę 3-2-1.
  6. Spooky

    Pomoc QSync - Zielone "haczyki" na ikonkach typów plików

    Jestem wzrokowcem, ale jeśli chodzi o Windows, dla mnie jedyny prawilny widok to "Szczegóły" i oczywiście pokazywanie ukrytych plików oraz wyłączenie ukrywania rozszerzeń znanych typów plików.
  7. Spooky

    Pomoc Ubuntu Linux Station Ubuntu 20.04 po aktualizacji nie wstaje

    Może po prostu podeślesz komunikat błędu?
  8. Spooky

    Pomoc Aktualizacja - problem, zatrzymany proces 30%

    Witaj. W tym dziale się tylko i wyłącznie witamy ...
  9. Spooky

    Pomoc Ciągłe skrobanie po dysku w nowyQnap 453BE pomimo wyłączonej sieci LAN/WIFI

    Jak ogarniasz SSH to przekop się przez ten temat - How-To - QNAP od środka, czyli grzebiemy w linuchu - Jak sobie ułatwić?. Zainstaluj potem Entware, zainstaluj htop'a lub iotop'a i sprawdź który proces generuje zapis/odczyt.
  10. Spooky

    Pomoc MSSQL doker - użycie pamięci RAM

    Wykonaj zapytanie. sp_who2 'ACTIVE'
  11. Spooky

    Pomoc Klient IRC dla QNAP

    Nie wiemy dokładnie co chcesz osiągnąć, ale zakładam, że po prostu stałe połączenie na IRCu z historią itd. Jak jesteś biegły w konsoli to SSH, entware i próba instalacji odpowiedniej paczki. Jak masz na serwerze zasoby, możesz rozważyć postawienie wirtualnej maszyny lub kontenera - VM dla...
  12. Spooky

    Pomoc Radio Nowy Świat i Qnap

    Nie korzystam z tej aplikacji i nie wiem czego ona oczekuje. Możesz spróbować dodać playlistę pls lub m3u. Wszelkie możliwości odsłuchu dostępne są pod adresem Jak nas słuchać? - Radio Nowy Świat - ja podaję adresy z sekcji "Bezpośrednie linki do streamu".
  13. Spooky

    Pomoc Dopadła mnie zaraza :) tzn TS-a

    Dziwne, skoro udało Ci się zalogować przez SSH to FileZilla czy WinSCP też powinny śmigać po SFTP ...
  14. Spooky

    Pomoc Radio Nowy Świat i Qnap

    Jeśli masz możliwość dodania radia w postaci adresu strumienia, Radio Nowy Świat dostępne jest pod adresem https://n07a-eu.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv.