Pomoc Linux Station
Witam, Postanowiłem zainstalować sobie Linux Station z Ubuntu 16.04, cała instalacja i konfiguracja przeszła bez problemu, działa super. Jedna gdy zacząłem sobie konfigurowac środowisko do pracy, gdzie wymagane jest połączenie VPN coś poszło nie tak. "Po poprawnym skonfigurowaniu" [Zrzut ekranu...- Logrox
- Temat
- linux linux station
- Odpowiedzi: 0
- Forum: HD Station, Kodi i wyjście HDMI
Pomoc Virtual Station po HDMI tak jak Linux Station
Czy istnieje możliwość odpalenia po HDMI np. W10 zamontowanego w VirtualStation w taki sam sposób jak LinuxStation?Chciałbym wiedzieć czy ktoś z Was posiada lub korzysta z Qnapa podłączonego do TV obsługując go poprzez bezprzewodową klawiaturę z myszką? W taki sposób że wyświetla się na nim...- _Floyd
- Temat
- hdmi linux linux station virtual
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Wirtualizacja: Virtualization Station i zewn.
- D
Pomoc Linux Station - dostęp do usług sieciowych
Witam. W jaki sposób można skonfigurować interfejsy w NAS i Linux Station aby był możliwy dostęp np. do serwera www zainstalowanego na Linux Station lub innej usługi sieciowej. U mnie mogę przeglądać w przeglądarce VLC przez adres IP skonfigurowany w NAS - czy można dostać sie bezpośrednio do...- dwlan
- Temat
- dostęp linux linux station
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- S
Pomoc Cykliczne kopiowanie plików z serwera LINUX CentOS 7 do NAS
Może ktoś doradzić jak możliwie bezpiecznie kopiować pliki z serwera LINUX CentOS 7 do NASa w celu przesłania codziennie ok 1G danych. Chciałem RSYNC ale jakoś nie jest to podobno bezpieczne rozwiązanie uruchamiać taką usługę.Pozdrawiam Michał Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build...- sq1hma
- Temat
- kopiowanie linux nas
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
- N
Pomoc Jak zainstalowac Twonky
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.2.0050 Build 20170104 Model serwera: QNAP TS-251CWitam. Pytanie jak wyżej. W jaki sposób zainstalować Twonky dla QTS 4.3.2.005. Według informacji Qnap-a wraz z nowym QTS Twonky utraciło wsparcie QNAP - QTS 4.3Czy jest w takim razie możliwość instalacji...- Nero
- Temat
- downloads linux twonky
- Odpowiedzi: 73
- Forum: Serwery multimediów (Plex, Jellyfin, Emby, DLNA)
Pomoc RAID5 wymiana dysków na większe
Witam wszystkich,W moim qnapie mam 4 dyski z czego 3 dyski pracują w RAID5. Kupiłam dyski zalecane i kompatybilne z moim serwerem tak jak to jest na stronie producenta w celu powiekszenia RAID5.Podczas akcji rozszerzenia kiedy system zarządał zmiany pierwszego z dysków, qnap nie czyta, nie...- chanelka44
- Temat
- bytes cylinders dyski linux
- Odpowiedzi: 15
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc Linux Station nie działają elementy ustawień i aktualizacje Ubuntu.
Witam,Mam zainstalowane Ubuntu 16.04, sama instalacja bez problemu, po chwili przebywania w systemie, nie mogę uruchomić zarówno aktualizacji ubuntu, ani nie mogę zmienić języka Ustawienia Language support, czy Software & updates w menu ustawień jakby uruchamiają się w bocznym pasku i po...- brunsicki
- Temat
- linux linuxstation
- Odpowiedzi: 12
- Forum: Centrum aplikacji (App Center / QPKG)
Pomoc Kodi pod Linux Station a funkcje pilota
Cześć Zacząłem używać na QNAPie aplikacji Kodi uruchomionej pod Linux Station z Ubuntu 16.04. Samo Kodi działa sprawnie natomiast nie jestem zadowolony z funkcjonowania fabrycznego pilota RM-IR002: klawisze głośności zmieniają kanały jak PgUp/PgDownMam również pilota MCE Microsoft RC-6...- Kingu
- Temat
- kodi linux pilot
- Odpowiedzi: 9
- Forum: QuMagie, Photo, Video i Music Station
- Q
Stało się … Microsoft Love Linux i jak to się...
Stało się … Microsoft Love Linux i jak to się mówi piekło zamarzło, mamy MS SQL Server dla systemów Linux, a wiadomo Qnap-a napędza Linux właśnie. Instalacja MS SQL Server na QTS Qnap – Docker – Linux | 8px- QNAP
- Temat
- linux server
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Aktualności z branży i informacje prasowe
- D
Pomoc QTS-Android NAS
Z tego co się orientuję QTS-Android jest dostępny tylko w modelach TAS-168/268Czy jest możliwość uruchomienia Androida (nie chodzi mi o wirtualkę) ale w zamian HD station --> Androida- dziadek-NET
- Temat
- android linux nas station
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Centrum aplikacji (App Center / QPKG)
- D
Pomoc QNAP Linux Station – pełna integracja z Ubuntu 16.04 LTS
Czy ktoś już instalował wersję z 27.10.16 ?Na stronie jest info o nowej wersji z pełną integracją (cokolwiek to znaczy) QNAP Linux Station – pełna integracja z Ubuntu 16.04 LTS, czyli kompletny zestaw aplikacji multimedialnych na NASCzy w tej wersji jest zainstalowane KODI ? Jak w Linux...- dziadek-NET
- Temat
- linux qnap ubuntu
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Centrum aplikacji (App Center / QPKG)
- C
Ubuntu na QNAP Linux Station
Linux Station dostępny na serwerach NAS marki QNAP jest teraz w pełni zintegrowany z systemem Ubuntu 16.04 LTS. Użytkownicy zyskują dzięki temu łatwy i pełny dostęp do szeregu aplikacji multimedialnych.Dzięki powszechnie stosowanemu w serwerach QNAP wyjściu HDMI użytkownicy otrzymują...- CDRinfo.pl - Serwis
- Temat
- linux station ubuntu
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Aktualności z branży i informacje prasowe
Pomoc Linux Station 16.04 ?
Witam! Wiecie coś może o nowym wydaniu LS zintegrowanym z Ubuntu 16.04 ? Podobno coś takiego ma się pojawić. Ciekawi mnie, czy będzie w pełni 64 bitowe czy dalej 32. Nie ukrywam, że moje pytanie ma jakiś związek z wersją qts na której teraz "siedzę" :) Jak na razie "stare" wydania LS u mnie nie...- killjoy
- Temat
- linux
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Hydepark (Off-topic)
Pomoc Linux Station - problem z zainstalowaniem Ubuntu, instalacja staje na 51%
Witam Zainstalowałem na Qnapie Linux Station a w nim chciałem zainstalować Ubuntu (jeden z 3 dostępnych w aplikacji) ale niestety nie ważne którą wersje wybiorę instalacja zawsze staje na 51 % i komunikat "instalacja nie powiodła sie". Odinstalowywałem i instalowałem na nowo Linux Station...- Portal
- Temat
- instalacja linux problem
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Centrum aplikacji (App Center / QPKG)
- Q
QNAP TS-251+ i Linux Station
Czy na TS-251+ można zainstalować i uruchomić Linux Station? Bardzo proszę o odpowiedź użytkowników tego NASa, bo spotkałem się ze sprzecznymi informacjami, można i nie można.- QuAMuS
- Temat
- linux może można station zainstalować
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
- D
Pomoc Lekki Linuks na Wirtualkę
WitamAktualnie mam jedną Wirtualkę --> Windows xp (przydzielony 1 rdzeń i 512 ramu) Chodzi o brak wsparcia już dla xp, więc tak sobie myślę czy czasem nie zmienić na Linuxa ale na jakiego aby zasoby zjadał podobnie jak xp a zarazem był wspierany (dobra dystrybucja) i przede wszystkim miał...- dziadek-NET
- Temat
- linux
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Wirtualizacja: Virtualization Station i zewn.
Pomoc Raid 5 na 4 dyskach 2Tb zniknął
Witam Jestem użytkownikiem Qnap od kilku lat, jak do tej pory b. zadowolony, na dysku w RAID 5 ( 4 kieszenie po 2Tb) trzymam fotografie córki robione lustrzanką od czasu jej urodzin, całą muzykę której słuchała i inne moje dokumenty. Przez jakiś czas Qnap stał odłączony do wczoraj , podłączyłem...- annocun
- Temat
- bytes cylinders linux raid raid1
- Odpowiedzi: 10
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc Linux Station - Service Temporarily Unavailable
Witam, Szukam pomocy aby uruchomić Ubuntu 16.04 z Linux station 1.1.893. Aktualnie, gdy próbuję uruchomić to przez Remote Desktop dostaję zawsze komunikat jak ponizejService Temporarily Unavailable The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity...- Keikes
- Temat
- linux service
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Centrum aplikacji (App Center / QPKG)
- Q
Miło nam poinformować, że serwer QNAP NAS...
Miło nam poinformować, że serwer QNAP NAS TS-453A zdobył prestiżową nagrodę COMPUTEX Best Choice Award 2016. Wyróżnienie przyznano za najwyższą jakość, w kategorii Computers & Systems. “Wielkim zaszczytem jest dla nas przyznanie przez COMPUTEX TAIPEI modelowi TS-453A nagrody Best Choice Award –...- QNAP
- Temat
- computex linux serwer
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Aktualności z branży i informacje prasowe
Pomoc Uruchamianie wirtualnych maszyn bez wchodzenia do web-gui
@SiewcaRyżu zna na to sposób, proszę go o podzielenie się nim. Chodzi generalnie o to, żeby odpuścić sobie klikanie po QTS, aby uruchomić wirtualną maszynę.- badziewiak
- Temat
- linux start virsh
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Wirtualizacja: Virtualization Station i zewn.