Pomoc NAS znika z sieci
Witam,Borykam się ostatnio z problemem znikającego NAS'a z sieci lokalnej. Adres IP ustawiony na sztywno, wszystko działało świetnie i nagle już dwa razy w ostatnich kilku dniach NAS "znika" z sieci. Nie pomaga reset urządzeń sieciowych bądź zmiana portu LAN w NAS'ie. Drugi port LAN ustawiony...- Gordon_23
- Temat
- karta nas qfinder sieć
- Odpowiedzi: 10
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Rozczarowanie Qnap-128A
WitamWczoraj wreszcie odebrałem swojego "wymarzonego" nasa.;) Rozpakowanie, podłączenie dysku, działanie zgodnie z instrukcją. Instalacja oprogramowania Qfinder Pro. Z tego co pamiętam pierwsze co zrobiłem to jakaś aktualizacja oprogramowania była, doszła do 95 % i się zatrzymała (komunikat o...- Gface
- Temat
- dysku qfinder zrobiłem
- Odpowiedzi: 11
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc TS-431 nie wstaje. Qfinder go także die widzi.
Sytuacja wygląda następująco.Qnap z 4rema dyskami 4TB w RAID-5. Minimalna ilość usług, w zasadzie tylko sieć microsoft (Samba) i NFS. Dzisiaj rano nie mogłem się do niego zalogować, nie PINGował. Wymusiłem restart z przycisku. Po restarcie Jedno piknięcie, dioda Status miga naprzemiennie...- Pecus
- Temat
- qfinder ts-431
- Odpowiedzi: 12
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- M
Pomoc Uprawnienia dostępu do katalogu - Qfinder
Witam, chciałbym postawić w firmie serwer w oparciu o QNAP TS-231P. Skonfigurowałem dysk NAS zgodnie z instrukcją, a następnie zacząłem tworzyć katalogi sieciowe i przydzielać uprawnienia poszczególnym użytkownikom. Problem się zaczyna w momencie, kiedy chcę określić dostęp do dysku z poziomu...- mieczyk100
- Temat
- dostęp qfinder uprawnienia
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc Problem z Qfinder - nie widac Qnapa
WitamQNAP Qfinder Pro nie widzie mojego qnapa, w sieci jest widziany, prosze o pomoc.Dziekuje.Model serwera: QNAP TS-251- max2000
- Temat
- innego problem qfinder qnapa sieci
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc ts 409u padł
Witam wszystkich. Posiadam qnap ts 409 u. Wczoraj chodził, dzisiaj mam problem. Nie chciał się uruchomić więc go zresetowałem. Teraz Qget go odnajduje lecz po chwili jest już na szaro. Prawdopodobnie padł soft. Czy ktoś jest mi wstanie pomóc jak wgrać nowy soft. Z góry dziękuję i pozdrawiam Ok...- OLOBOLO
- Temat
- admin qfinder
- Odpowiedzi: 19
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu