Pomoc TS-253A4G - pierwsze kroki ....
Witam serdecznie,Przewertowałem sporą część forum "oczy na zapałki" :) i jakąś tam podstawową wiedzę mam, dlatego aby dalej testy tego QNAP'a poszły dalej potrzebuję wskazówek. Przez najbliższe kilka tyg zamierzam dalej go testować, ale czytałem wypowiedzi osób, które od pół roku dalej testują...- Franek
- Temat
- danych qnap qsync tylko
- Odpowiedzi: 16
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- N
Pomoc Strumieniowanie filmów
Dzień dobry Od kilku dni jestem posiadaczem Nasa TS-251c z wyjściem HDMI. Ponieważ jest to mój pierwszy Qnap sledze forum i krok po kroku rozgryzam maszynkę. Puki co jakoś idzie jednak jest jedna rzecz która nie daje mi spokoju, a mianowicie wyjście HDMI. No ale po kolei: Do wyjścia podłączone...- Nero
- Temat
- station tylko video
- Odpowiedzi: 7
- Forum: QuMagie, Photo, Video i Music Station
- X
Pomoc Prośba o pradę w filozofii zarządzania NAS
Witam wszystkich,To moja pierwsza przygoda z NAS więc czytam cierpliwie forum ale czuje że jestem wciąż zielony. Pytanie moje i prośba jest o poradę w filozofii zarządzania NAS - jakie moduły (applikacje) użyć aby zrealizować swoje cele.Co potrzebuję: NAS pracuje w firmie - jego główne...- XERA
- Temat
- color dostęp jeśli nas razie tylko
- Odpowiedzi: 11
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc TS-509 - próba reanimacji
Witam,Sprawa jest taka. Mam leciwego TS-509Pro. Padły w nim karty sieciowe. Były podjęte próby naprawy płyty, ale spełzły na niczym. Raczej nie mam zamiaru już jej nigdzie wysyłać, bo każdy dodatkowy grosz wydany na reanimację tego "dziadka" jest bez sensu moim zdaniem. Nie jestem w stanie go...- shamet
- Temat
- dysku karty systemu tylko
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Oh'Linux? Software hacking i QNAP modding
Pomoc Stado katalogów
Rzecz ma się z TS-251 soft 4.2.2Staram się ogarnąć katalogi oraz ich przynależność. Założyłem sobie kilku testowych użytkowników i nie ma problemu z nadaniem im uprawnień do katalogów. Tych które są.W zamyśle, to chciał bym stwożyć sobie katalog dla danego usera a w nim katalogi czego...- Mxer
- Temat
- katalogów katalogu syncovery tylko
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
- Q
Niby piątek, ale zawsze warto przeczytać dobry...
Niby piątek, ale zawsze warto przeczytać dobry test, szczególnie, że ten jest o rozwiązaniu budżetowym, jedno dyskowym. Recenzja QNAP TS-128 – jednozatokowy, budżetowy NAS od znanego producenta- QNAP
- Temat
- także twardy tylko urządzenia
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Aktualności z branży i informacje prasowe
Pomoc Monitoring działki
Doradźcie mi proszę w temacie doboru sprzętu do monitoringu domku na działce.Założenia: - 2 do 4 kamer PoE zewnętrznych, szeroki kąt, kopułkowe, dobry obraz w nocy (będzie zamontowane doświetlenie ledowe z czujnikami ruchu) - aplikacja mobilna - nagrywanie tylko po detekcji ruchu...- wojtt
- Temat
- monitoring tylko
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Monitoring NVR: QVR Pro, QVR Elite, Surveillance
Pomoc pierwsze kroki z konfiguracją qnap... howto
qnap przyjechał, dyski twarde także więc nadszedł czas na pierwsze uruchomienie no i jeszcze nie zacząłem a już mam wątpliwości. S mi kolega konfigurował (sam nas jak i router) a teraz zdany jestem na siebie... przeczytałem, że są 3 możliwości:za pomocą aplikacji Qfinder pro instalacja...- henrykkwnto
- Temat
- dyski konfiguracja migawki może tylko
- Odpowiedzi: 25
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc QNAP padł po utracie prądu
Witam,Niestety ale z podziału na tych którzy robią kopie zapasowe i używają UPSów oraz tych którzy będą to robili łapię się do drugiej grupy osób :(Ostatnio w domu miałem kilkukrotny zanik prądu powtarzany w krótkim czasie. Po tym zdarzeniu kiedy QNAP się włączył dioda status miga na zielono...- bobi1326
- Temat
- color qnap tylko
- Odpowiedzi: 19
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
[przed zakupem] czy qnap to słuszna droga
witam wszystkich aktualnie jestem użytkownikiem 1dyskowego S i zastanawiam się poważnie nad zmianą barw klubowych, potrzebuję tylko upewnić się, że słusznie czynię :) 1. czy na qnap'ie mogę zainstalować androida (jeśli już to pewnie na wirtualnej maszynie). tv nie ma opcji smart i pytanie...- henrykkwnto
- Temat
- może qnap tylko video
- Odpowiedzi: 49
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
Pomoc jaka karta Wifi w standardzie "ac" ? (min. 866mbits)
Witam Poszukuje do swojego NAS-a dobrej karty sieciowej USB Wifi w standardzie "ac" ale żeby miała minimum 866mbits - coś możecie doradzić ? polecić ? Patrzyłem z tych kompatybilnych to tylko Dlink 182 tylko nie wiem jak z jej jakością - czy może jakieś inne które nie są na liście Qnap-a a...- Portal
- Temat
- color router tylko
- Odpowiedzi: 10
- Forum: Kompatybilność dysków i urządzeń peryferyjnych
Pomoc qsync i historia plików w innych synchronizowanych folderach
Witam, Jestem tu nowy, więc przepraszam, jeśli piszę coś niefachowo. Uruchomiłem Qsync i klienta na komputerze. Nie potrafię znaleźć rozwiązania problemu następującego. Chciałbym dodać więcej folderów z kompa do Qsync. Po podłaczeniu jednego folderu z kompa (np. "Moje dokumenty") nie ma juz...- doc_pb
- Temat
- jeśli plików qsync tylko wersji
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Centrum aplikacji (App Center / QPKG)
- Z
Pomoc Dysk WD RED głośna praca tylko w NAS
Witam was serdecznie. Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem QNAPA 251+. Po włożeniu do niego mojego dysku WD RED 2 TB, przy formacie usłyszałem niepokojące dźwięki. Był to dysk twardy który zaczął trzeszczeć. Okazało się że przy zapisie na dysk również wydaje z siebie niepokojące dźwięki...- zelo66
- Temat
- dysku tylko
- Odpowiedzi: 38
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc Backup Qnapa na Zyxela 542
Witam Kupiłem z myslą tylko o backupie drugiego NASa najtańszego na rynku jakiego mogłem znależć. Model Zyxel 542. Mieści wszystkie moje stare dyski czyli 3 x 2 TB i jeden 1,5TB. I teraz pytanie jaką drogą powiniem pójść żeby robić kopię może być raz w tygodniu. Chodzi mi tylko o konkretne...- muppi_pl
- Temat
- backup color qnapie tylko
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Qnap 453A - czy podoła ?
witam zastanawiam sie nad komfortem uzytkowania modelu 253A/453A , kiedys bylem zdecydowany na TS 470 (ale przerosła mnie kwota) to na czym mi zależy:1.komfortowe bez przycięć , oglądanie filmow przez KODI w formacie FULL HD z dzwiekiem 5.1 pass trought , polskimi napisami .srt bitrate max...- nowy57
- Temat
- tylko
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
Jaki dysk ? wtyczka do KODI
Witajcie :P Miesiąc temu kupiłem ts251 dzieki waszej pomocy i jestem BAAARDZO zadowolony :D Dziękuje SiewcaRyżu :)Kupiłem też odrazu dysk 4 tb wd red bo po co mi większy ? (tak myślałem że to jest nie do zapełnienia w moich warunkach) a tu jednak zonk .. Zostało mi 200 gb wolnego miejsca :(...- dzim77
- Temat
- biblioteki dysk dzięki temat tylko
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
Pomoc Transkodowanie - o co w tym chodzi
Witam serdecznie,Chcę jako newbie w transkodowaniu użytkownik dopytać o tą funkcję. Mianowicie na forum oraz w instrukcji wyczytałem, że w modelach obsługujących transkodowanie można materiały (np. wideo) transkodować albo w locie albo w trakcie umieszczenia w katalogu "obserwowanym" do...- bobi1326
- Temat
- transkodowanie tylko
- Odpowiedzi: 22
- Forum: Serwery multimediów (Plex, Jellyfin, Emby, DLNA)
Pomoc Startujemy, ale jak?
Witam. Proszę o pomoc w konfiguracji, poczytałem "troszkę" po necie lecz dalej mam mętlik w głowie, za małe doświadczenie, aby przeczytana wiedza coś pomogła. Otóż zakupiłem nasa do firmy z głównym zamiarem zastąpienia dropboxa oraz katalogów udostępnianych przez użytkowników na własnych...- wEbMAStEr
- Temat
- iscsi tylko wolumin
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc w wyborze pierwszego NAS'a
Witam, zbieram sie do zakupu NAS'a i po zobaczeniu miliona filmikow na YT, i przeczytaniu polowy forum stwierdzilem, ze modeli jest stanowczo za duzo. Przechodzac do swojego pytania, potrzebuje porady co do modelu ktory bedzie spelnial nastepujace wymagania:*Serwer plikow Filmy zdjecia i co...- fejkus
- Temat
- jeśli pomoc tylko
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
Pomoc Gubienie poświadczeń sieciowych w Win7 (ale nie wszystkich ;) )
Od paru dni mierzę się (bez rezultatów) z takim problemem. Mam w sieci domowej przynajmniej 6-7 urządzeń udostępniających swoje zasoby po SMB, no i wszystko pięknie działało (i w sumie działa), do czasu wymiany starej maszyny z Nas4free na Qnapa TS-119. Mam jeden główny komputer w domu, na nim...- Pecus
- Temat
- color dysków tylko zasobów
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD