Pomoc Aktualizacja 4.1.0 nie działa XBMC (HD Station 1.0.8)

Qkuba

Entry Technician
Q Associate
5 Maj 2013
52
9
8
dolnośląskie
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam, po aktualizacji w TS-569Pro firmware do 4.1.0 bulid 1220 oraz HD Station do wersji 1.0.8 XBMC przestał odtwarzać część filmów, wiesza się tak że muszę go wyłączyć i włączyć ponownie :( czy ktoś ma ten sam problem albo wie jak go rozwiązać?
 
Witam.
Mam TS-269Pro firmware 4.1.0 bulid 1220 oraz HD Station w wersji 1.0.8. XBMC działa stabilnie i odtwarza wszystko (jak na razie).
U mnie strasznie zamulił na początku jak okładki zaczął ściągać. Może spróbuj restart całego NASa.
 
wyłączyłem akcelerację dzięki czemu mogę włączyć już film ale tnie się i rozjeżdża się synchronizacja A/V :( problem chyba dotyczy filmów HD (mkv) ale jeszcze posprawdzam. Wcześniej miałem firmware 4.0.5 i wcześniejszą wersję HD Station - wszystko było OK aż miło
 
Plotka głosi, że to wina Intela bo nie przygotował sterowników pod procka i pewnie już ich nie będzie więc generalnie :cks: Natomiast pod TSx70 wszystko jest cacy. Niestety też się wpakowałem w TS269L głównie z powodu XBMC, które prawdopodobnie nie będzie miło wsparcia i teraz powinienem po paru miesiącach kupić TSx70 elemeledudki
 
No właśnie!!! mam to samo jak się ukazał x69 z XBMC to z miejsca kupiłem licząc że jest OK a tu kolejna niemiła niespodzianka :-(, piszę kolejna bo już z jednym super produktem QNAP niestety niewspieranym zostałem chodzi o NMP-1000P.
QNAP powinien informować, że np. w danym produkcie pewne rozwiązania nie będą rozwijane ... Człowiek kupuje z nadzieją że ma nowy rozwojowy produkt a potem zong ... X-(
 
To typowa dla QNAP arogancja - powinni informować że w x69 XBMC nie będzie wspierane. Lubię ich produkty ale coraz bardziej mam wrażenie że robiony jestem w ... i na dłuższą metę jest to nie do zniesienia :nonono:Może QNAP zorganizuje skup starego/nowego/niewspieranego sprzętu ...
 
Przepraszam Cię pigers, ale musiałem otworzyć temat, bo widzę, że chłopaki mają więcej do powiedzenia niż ja sam wiem :)

Poinformowali, że jak chcesz mieć wspierane xbmc to kup nowy sprzęt loool!
Jak możesz to podeślij link - chciałbym to przeczytać.

QNAP powinien informować, że np. w danym produkcie pewne rozwiązania nie będą rozwijane ...
Wciąż nową wersje XBMC możesz zainstalować ręcznie jednak bez obsługi Intel VA.
http://01.org/linuxgraphics/community/vaapi

Powiedzmy sobie Panowie szczerze, obarczanie winą QNAP'a jest trochę nie fair. Bo równie dobrze programiści XBMC w nowych wersjach mogliby użyć starego API do obsługi akceleracji Intel-a, jak i Intel przygotować nowe drivery.

To typowa dla QNAP arogancja - powinni informować że w x69 XBMC nie będzie wspierane.
Pragną bym zauważyć drodzy koledzy i Proszę Państwa, że QNAP jeśli tylko to możliwe to dba o użytkowników nawet tych najstarszych urządzeń (co w przypadku znanej konkurencji jest jednak trochę inaczej). Dla przykładu TS-509 Pro wyprodukowany 2008 roku (6 lat temu) dostaje wciąż najnowsze oprogramowanie QTS. A więc z tą typową arogancją to może warto się wstrzymać.

Reasumując: QNAP jest winny dlatego, że chipset Intel-a nie ma driverów z którymi mógłby współgrać z nowym XBMC - tak?
To teraz odrobina logiki. Obecnie działająca wersja XBMC 11 na x69 i tak odtwarza wszystkie powszechne formaty plików oraz napisy. Tak czy nie? Więc de facto nie interesuje Was nic innego niż tylko (ang.) bump wersji - prawda?
A jeśli... A jeśli pojawi się nowy kodek wideo, to nie będzie miało to znaczenia czy to jest x69, x70 czy Intel Core i7 bo i tak będzie potrzebny nowy chipset wspierający nowy format.

PS. A pisał ktoś z Was do Intel-a lub programistów XBMC?
 
  • Lubię to
Reakcje: pawurb1978
Silas nie mogę się z Tobą zgodzić!

Produkty QNAP pozycjonowane są wysoko zarówno pod względem technicznym jak i cenowym ... Przywiązałem się do ich produktów i dlatego jeszcze polecam je swoim klientom oraz sam jestem ich użytkownikiem!

Pisząc o arogancji miałem na myśli konkretną sytuację związaną z produktami z mojego obszaru zainteresowań tj. NMP-1000P i TS-xxx
Na innym wątku powiedziałem już, że o NMP-1000P nie będę więcej pisał ale temat mimowolnie ciągle wypływa. Napisałeś tam że naturalne jest zaniechanie rozwoju produktu w sytuacji kiedy pojawiły się TV z funkcjonalnością odtwarzania mediów z USB itd. W pewnym sensie zgadzam się, ale QNAP porzucił projekt z niedziałającym firmware, co więcej jak NMP-1000P było jeszcze wspierane cały czas występowały problemy z firmware - chodzi mi o obsługę youtube! Pogodziłem się z tym (wysłuchałem wiele krytycznych uwag od moich klientów mniej wyrozumiałych dla QNAP) że kupiłem za przeszło 1000zł urządzenie które nie działa tak jak powinno i przestało być wspierane tuż po zakupie ... Wówczas uzyskałem informację, że QNAP zrezygnował ze wspierania NMP ponieważ funkcjonalność taką otrzymają inne jego produkty. Dlatego jak tylko pojawił się TS-x69 z możliwością obsługi XBMC to sprzedałem mojego TS-459 i kupiłem TS-569. I niestety znów zostałem z ręką w nocniku ... po niespełna pół roku użytkowania dostaję informację, że XBMC w moim nowym TS-ie nie będzie wspierane! Nie wierzę, że QNAP nie wiedział że kolejne edycje XBMC (wg stanu wiedzy na tamten czas) nie będą mogły działać na TS-x69 z powodu braków kodeków. Chodzi mi o to że powinna być informacja że dopiero kolejny model TS-x70 będzie umożliwiał aktualizację XBMC do kolejnych wersji.
I własnie w tym sensie mówię o arogancji QNAP, że wypuszcza nowy produkt reklamuje w nim nowe rozwiązania multimedialne zachęca klientów do zakupu a następnie okazuje się (po paru miesiącach) że nowy ich nabytek niestety ...
 
Jak możesz to podeślij link - chciałbym to przeczytać.
Bardzo proszę: QNAP NAS Community Forum • View topic - Which Qnap for XBMC ?

Obecnie działająca wersja XBMC 11 na x69 i tak odtwarza wszystkie powszechne formaty plików oraz napisy. Tak czy nie? Więc de facto nie interesuje Was nic innego niż tylko (ang.) bump wersji - prawda?
Obecna wersja powiedzmy, że odtwarza wszystkie formaty, ale chodzi o to jak odtwarza - powszechnie znany efekt tearingu skutecznie zniechęca do oglądania bo naprawdę mało komfortowo ogląda się film jak by ktoś pociął go nożem.

Powiedzmy sobie Panowie szczerze, obarczanie winą QNAP'a jest trochę nie fair. Bo równie dobrze programiści XBMC w nowych wersjach mogliby użyć starego API do obsługi akceleracji Intel-a, jak i Intel przygotować nowe drivery.

Nie zgodzę się z tym, bo to Qnap jest producentem i to on odpowiada za to jak działa jego produkt. Szczerze guzik mnie to obchodzi, że Intel czegoś nie zrobił. Qnap powinien zagwarantować sobie u dostawców komponentów do swojego sprzętu, żeby wspierali wszystkie jego funkcjonalności bo to ona bierze za to kasę.
 
Hmm to ciekawe dlaczego motywem przewodnim w reklamie tej serii jest właśnie HD Station
Powodów jest co najmniej kilka i każdy może sobie odpowiedzieć na to pytanie sam, natomiast moje stanowisko wynika po prostu z faktu, że kupowaliśmy NAS a nie MC. QNAP nigdy nie reklamował serii x69 jako MC i należy o tym pamiętać. Jak to mówi moja przyjaciółka "widziały gały co brały ;)".
A tak na marginesie czy ktoś w kwestii XBMC oszukuje ? Miał być NAS z obsługą XBMC 11 i jest. Posiadam go od czasu jak się pojawił i aktualizacje XBMC również były. Nikt nie obiecywał, że będzie v12 frodo na x69. To wszyscy dopowiedzieli sobie sami. Wszystkie materiały do 720p i 1080i działają dobrze i nie uwierze, że jest inaczej bo sprawdziłem, więc HD jest a HD Station działa stabilnie. Jedyny mankament to 1080p. Faktycznie nie daje rady ale czego można wymagać od takiej konf. sprzętowej.
Pewnie, że chciało by się więcej ale to nie powód do roszczeń i twierdzeń, że nmie ma wsparcia.
 
  • Love
Reakcje: kaktus
I niestety znów zostałem z ręką w nocniku ...
Brzmi jakby XBMC przestało być dostępne a to nieprawda, bo wciąż odtwarza filmy.

Nie wierzę, że QNAP nie wiedział że kolejne edycje XBMC (wg stanu wiedzy na tamten czas) nie będą mogły działać na TS-x69 z powodu braków kodeków.
To mnie bardzo interesuje. Skąd QNAP może wiedzieć, że programiści trzeci, Open-Source'owego projektu zdecydują się na pozbawienie akceleracji sprzętowej chipsetu o który oparta jest seria x69?

Poinformowali, że jak chcesz mieć wspierane xbmc to kup nowy sprzęt loool!
Jak możesz to podeślij link - chciałbym to przeczytać.
Bardzo proszę: QNAP NAS Community Forum - Which Qnap for XBMC ?
Tak sądziłem, że podasz link do forum a nie do oficjalnego oświadczenia ze strony firmy. Moderator bardzo elegancko doradził użytkownikowi pytającemu o rekomendowany model serwera NAS pod XBMC wyjaśniając dostępne wersje na różne platformach.

Obecnie działająca wersja XBMC 11 na x69 i tak odtwarza wszystkie powszechne formaty plików oraz napisy. Tak czy nie? Więc de facto nie interesuje Was nic innego niż tylko (ang.) bump wersji - prawda?
Obecna wersja powiedzmy, że odtwarza wszystkie formaty, ale chodzi o to jak odtwarza - powszechnie znany efekt tearingu skutecznie zniechęca do oglądania bo naprawdę mało komfortowo ogląda się film jak by ktoś pociął go nożem.
Tearing 1080p. Proszę:
[10:56:26] Jason H (Product Manager): hi
[10:56:36] Jason H (Product Manager): we're still chasing Intel
[10:56:41] Jason H (Product Manager): Intel is still working on it
[10:57:01] Jason H (Product Manager): we're escalating this to intel internal
[10:57:16] Jason H (Product Manager): for XBMC v12, there's no guarantee
[11:00:23] Silas Mariusz: So the video tearing issue can be fixed with a new driver from Intel.
[11:00:45] Silas Mariusz: Does they even started to work on a new driver?
[11:01:43] Jason H (Product Manager): they have no solution for it yet. still checking the drive issue

Nie zgodzę się z tym, bo to Qnap jest producentem i to on odpowiada za to jak działa jego produkt.
Dokładnie za jego produkt - serwer NAS oraz opcjonalne autorskie aplikacje.

Hmm to ciekawe dlaczego motywem przewodnim w reklamie tej serii jest właśnie HD Station :)
Przeglądam oficjalny opis produktu QNAP Systems, Inc. - Network Attached Storage (NAS) - Products - Products - Storage - SMB - 2-Bay - TS-269 Pro i za bardzo znaleźć tego motywu nie mogę.
@pawurb1978 bardzo dobrze Ci napisał.
QNAP nigdy nie reklamował serii x69 jako MC i należy o tym pamiętać.

Szczerze guzik mnie to obchodzi, że Intel czegoś nie zrobił. Qnap powinien zagwarantować sobie u dostawców komponentów do swojego sprzętu, żeby wspierali wszystkie jego funkcjonalności bo to ona bierze za to kasę.
Sterowniki do karty graficznej też ściągasz z QNAP.com?
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
@Silas Mariusz - ja zamykam temat z pełną premedytacją wiedząc jaki ogień się przy tym rozpętał, a Ty niedobry otwierasz z powrotem ;) ;)
Ale jak ogień to ogień:

PS. A pisał ktoś z Was do Intel-a lub programistów XBMC?
Rozmawiałem z devami XBMC i nie widzą problemów z tej strony, tylko niech Intel wypuści drivery. Dla nich to kwestia release'u aby uwzględnić zmiany.

Chodzi mi o to że powinna być informacja że dopiero kolejny model TS-x70 będzie umożliwiał aktualizację XBMC do kolejnych wersji.
Niby jak skoro XBMC jest produktem "firmy trzeciej", niezależnej od QNAPa ? Istnieje możliwość, na to można by się zgodzić, ale to że bedzie w 100% wspierane, wątpię.


Nie zgodzę się z tym, bo to Qnap jest producentem i to on odpowiada za to jak działa jego produkt. Szczerze guzik mnie to obchodzi, że Intel czegoś nie zrobił. Qnap powinien zagwarantować sobie u dostawców komponentów do swojego sprzętu, żeby wspierali wszystkie jego funkcjonalności bo to ona bierze za to kasę.
To czemu nie napiszesz Microsoftowi ze XBOX natywnie nie wspiera Adobe Flash, Shockwave'a, JAVY i filmów kodowanych AVC 10 bit ??
Sprzęt spełnia podstawową rolę, a dodatkiem podkreślam dodatkiem jest możliwość odtwarzania filmów przez wbudowane w urządzenie złącze HDMI, obsługiwane przez aplikację firmy trzeciej! Jeśli mnie pamięć nie myli dodatki działają na zasadzie 'jest jakie jest'. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.


Miał być NAS z obsługą XBMC 11 i jest.
Zgadzam się. Nikt nikogo nie zmusza do wgrywania nowego firmware'u. Jest to tylko "dobra praktyka".


Tearing 1080p. Proszę:
[10:56:26] Jason H (Product Manager): hi
[10:56:36] Jason H (Product Manager): we're still chasing Intel
[10:56:41] Jason H (Product Manager): Intel is still working on it
[10:57:01] Jason H (Product Manager): we're escalating this to intel internal
[10:57:16] Jason H (Product Manager): for XBMC v12, there's no guarantee
[11:00:23] Silas Mariusz: So the video tearing issue can be fixed with a new driver from Intel.
[11:00:45] Silas Mariusz: Does they even started to work on a new driver?
[11:01:43] Jason H (Product Manager): they have no solution for it yet. still checking the drive issue​
To potwierdza że QNAP wie o problemie, monitoruje co się dzieje w tej kwestii i że chcą to zmienić.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
O jak gorąco się zrobiło :upal:
Okopaliśmy się na własnych stanowiskach i dalsza dyskusja na ten temat nic nie wniesie, nikt nikogo do swojej racji nie przekona!
Więc poszukam klienta dla swojego nowego/starego TS-569 i po raz kolejny kupię lepszy nowy model TS-670. Chyba, że ktoś wie że należy się jeszcze jakiś czas wstrzymać ...:cii:

Tymczasem proponuję zamknąć temat bo główny wątek został rozwiązany więc :-#
 
Ostatnio edytowane:
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Nmp-1000p