Pomoc Aktualizacja systemu i problem z Kodi

Rozno

Nowy użytkownik
Noobie
14 Grudzień 2023
3
2
3
48
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam,

Po ostatniej aktualizacji systemu przestały działać wszystkie wtyczki w Kodi . Czy ktoś ma ten problem. Ani serwis pogody , ani player... Nic Ktoś pomoże?
 
  • Lubię to
Reakcje: zolix
Właśnie miałem 19 więc pierwszym krokiem było zainstalowanie 20 . Nie pomogło.
Potem ręcznie przeinstalowałem HS jeszcze raz. Objawy wbobu wersjach Kodi takie same. Sam program dziala. Wtyczki które mam nie dzialaja. Ani serwis pogody, ani Phantom ani Player. Za sze przy urochomieniu wtyczki informacja o błędzie.
 
Ja debugowałem po konsoli problem z wtyczką Youtube-a i wychodzi na to, że kodi dysponuje starą ver Python-a 2.x a obecnie wymagana jest 3.x - nie udalo mi sie tego problemu do tej pory rozwiązać.

Możesz spojrzeć na logi KODI żeby dowiedzieć się co dokladnie Ci się wywala i dlaczego.
 
Ani na versi kodi 19 ani 20 nie działają wtyczki Youtbe anie żaden streeam z tzw TV nadto nie działa Plex oraz wtyczki od pogody i Youtbe potwierdzam po ostatniej aktualizacji Qnap
Połączono posty:

Cekawostka jest też to że nie działa qnapclub repo ...
Połączono posty:

Dopisze tyle ze podobne wersje zainstalowane na kompie na macu oraz na projektorze googleTV działają za tem wnioski proste to niestety QNAP z aktualizacją coś namieszał
 
Witam,

Po ostatniej aktualizacji systemu przestały działać wszystkie wtyczki w Kodi . Czy ktoś ma ten problem. Ani serwis pogody , ani player... Nic Ktoś pomoże?
Pomimo aktualizacji systemu w wpierw aktualizacji Desktop Station niestety błędy pozostają nie tylko w tym przypadku wytyczki od pogody systemowe też nie dają rady jak i inne oprogramowanie tak jak np PMP Player plxa - oczywiście Qnap wie o tym czeka aż zewnętrzne firmy dostosują się do nowych systemowych wymogów Qnap . Niestety brak komunikacji między firmami.
Połączono posty:

Niemieckie fora QNAP podają że problemem jest zmiana języka programowania wtyczek z Python 2 na Python 3 i dlatego nie działa - jednym słowem w QNAP mamy nowszą implementację pythona 3 która nie obsługuje wtyczek z pythona 2 - lekarstwem na cale zło ma być Kodi 21 które jest w przygotowaniach i ponoć ma mieć już obsługę pythona 3. Czy tak będzie czy nie czekamy ... w każdym razie inni użytkownicy z niemiec i z innych krajów mają ten sam problem z wtyczkami .. Czyli dzięki implementacji nowszego szybszego kernela oraz Pythona 3 pozbawiono nas funkcjonalności desktop Station oraz programów streemengowych od Kodi po Plex czy Yutube . Pozdro w nowym roku ...
Połączono posty:

podaje link do niemieckiego QNAP club
Kodi - addons funktionieren nicht mehr - NAS Hilfe und Support Forum
 
  • Lubię to
Reakcje: tassadar
Pomimo aktualizacji systemu w wpierw aktualizacji Desktop Station niestety błędy pozostają nie tylko w tym przypadku wytyczki od pogody systemowe też nie dają rady jak i inne oprogramowanie tak jak np PMP Player plxa - oczywiście Qnap wie o tym czeka aż zewnętrzne firmy dostosują się do nowych systemowych wymogów Qnap . Niestety brak komunikacji między firmami.
Połączono posty:

Niemieckie fora QNAP podają że problemem jest zmiana języka programowania wtyczek z Python 2 na Python 3 i dlatego nie działa - jednym słowem w QNAP mamy nowszą implementację pythona 3 która nie obsługuje wtyczek z pythona 2 - lekarstwem na cale zło ma być Kodi 21 które jest w przygotowaniach i ponoć ma mieć już obsługę pythona 3. Czy tak będzie czy nie czekamy ... w każdym razie inni użytkownicy z niemiec i z innych krajów mają ten sam problem z wtyczkami .. Czyli dzięki implementacji nowszego szybszego kernela oraz Pythona 3 pozbawiono nas funkcjonalności desktop Station oraz programów streemengowych od Kodi po Plex czy Yutube . Pozdro w nowym roku ...
Połączono posty:

podaje link do niemieckiego QNAP club
Kodi - addons funktionieren nicht mehr - NAS Hilfe und Support Forum
Dzięki za potwierdzenie mojej tezy, że to gdzieś problem z ver pythona. Wiesz może jaka jest szacowana data wydania Kodi 21?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kodi
  2. https://forum.qnap.net.pl/threads/aktualizacja-systemu-i-problem-z-kodi.41017/
  3. qnap club
  4. hd player
  5. qnap.net.pl/repo
  6. repo
  7. kodi 18
  8. wtyczka