Pomoc Antywirus QNAP TS-228 problem z aktualizacją

ultraHD

Entry Technician
Q Associate
23 Maj 2017
83
4
8
29
QNAP
null
Ethernet
null
Witam
Nie może się zaktualizować oryginalny antywirus, który był już na pokładzie wbudowany w systemie.


Następna sprawa wyskakuje antywirus MCafee, ale coś chce z licencją jakiś klucz lub jakieś logowanie.

Proszę o jakąś pomoc mam skanować i obciążać serwer?
 
1. przeniosłem temat
2. poprawiłem temat
3. McAfeee - jest płatny, zdeinstaluj jeśli nie będziesz kupował go
4. definicje pobiorą się następnym razem, może serwer jest przeładowany
5. a po Ci właściwie antwir na Q ?
 
1. przeniosłem temat
2. poprawiłem temat
3. McAfeee - jest płatny, zdeinstaluj jeśli nie będziesz kupował go
4. definicje pobiorą się następnym razem, może serwer jest przeładowany
5. a po Ci właściwie antwir na Q ?

ad.1.Na tym forum ciężko znaleźć odpowiedni dział
ad.2.Dziękuje niech Ci pis w 500 plus wynagrodzi :]
ad.3.Owszem skasuje mcafee
ad.4.Od tygodnia a może dwóch jak posiadam ten serwer ani razu nie moglem tego oryginalnego antywirusa zaktualizować.
ad.5.Czytałem gdzieś tutaj ostatnio na forum czy w nesach (nie pamiętam dokładnie) o jakiś lukach w zabezpieczeniach serwerów i chciałem sprawdzić czy czasem czegoś nie złapałem... chociaż ten "serwer" jeszcze świata nie widział. Dopiero za miesiąc przytulę jeszcze ciepłe kable od światłowodu do 150 Mb/s, a prędkość wysyłania do 15 Mb/s i tylko 59 zł miesięcznie :]
 
ad.4.Od tygodnia a może dwóch jak posiadam ten serwer ani razu nie moglem tego oryginalnego antywirusa zaktualizować.

dziwne bo działa

upload_2017-5-30_23-50-1.png


zapodaj mu ręcznie definicje z ClamavNet

upload_2017-5-30_23-49-40.png



ad.5.Czytałem gdzieś tutaj ostatnio na forum czy w nesach (nie pamiętam dokładnie) o jakiś lukach w zabezpieczeniach serwerów i chciałem sprawdzić czy czasem czegoś nie złapałem... chociaż ten "serwer" jeszcze świata nie widział. Dopiero za miesiąc przytulę jeszcze ciepłe kable od światłowodu do 150 Mb/s, a prędkość wysyłania do 15 Mb/s i tylko 59 zł miesięcznie :]

w AppCenter jest Malware Remover - zainstaluj i z głowy - jak nie sypnie błędem/ostrzeżeniem to jest dobrze.
 
[CO
Chciałem dodać, że pokazana wczorajsza data i godzina przy aktualizacji nie ma nic wspólnego bo serwer był wyłączony z prądu więc też nie kumam skąd on ma tą godzinę...

aiv.pl_images_81723985371314450196.jpg



Ale zrobię to ręcznie plus zamontuje Malware Remover

Dzięki za pomoc !


Ten serwer jest jakiś wyjątkowy ... wpisałem mu w appcenter Malware Remover i nic nie znalazł tak samo jak samo słowo Malware wywala biala strona :]

http://iv.pl/images/60523276915285188656.jpg
 

Załączniki

  • upload_2017-5-31_14-51-13.png
    upload_2017-5-31_14-51-13.png
    203,9 KB · Wyświetleń: 45
Zmiana języka plus wylogowanie i zamkniecie przeglądarki i wyczyszczenie historii nic nie dało... Wygląda na to, że wyszukiwarka działa, ale tylko w zakresie tych aplikacji, które widzi... jak mu wpisuje wyraz Help to wyskakuje Helpdesk.

Natomiast chciałem zapytać o to
http://iv.pl/images/08748742670127442629.jpg

Mam postawić tam ptaszka (przy napisie) Po zalogowaniu pokaż informacje o licencjach i nacisnąć Dodaj ?
 
nie, bo AV jest częścią OSa - który się zmienia przy update FW (a że producent AV (ClamAV) zmienił program i metode dystrybucji łatek ...)
ten model nas nie dostanie już więcej FW , więc nic nie wyczarujesz.

BTW: wlepić warna za podczepianie się ? :>
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Ts-421u