Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

azjarosz

Passing Basics
Beginner
8 Styczeń 2023
18
0
1
36
QNAP
TS-x28
Ethernet
10 GbE
Witam!
System: Windows 11
Urządzenie: Qnap TS-228.
Jakiś czas nie używałem aktywnie urządzenia i po zmianach na komputerze postanowiłem trochę odświeżyć robienie kopii. Uprzątnąłem wcześniej foldery na komputerze które były wcześniej synchronizowane. Nasa postanowiłem też odświeżyć, więc przywróciłem do do ustawień fabrycznych. Dodatkowo aktualizacji Qsync i Qfinder PRO. I tu zaczęły się schody. Pomimo, że Qnap nie miał wybranych żadnych folderów do synchronizacji i sparowany, to poprzednio backupowane foldery dalej pozostawał oznaczone jako sparowane:
1682089302504.png

Przy próbie wybrania ich do synchronizacji z poziomu Qsync dostaję komunikat:
1682089369359.png

Próbowałem odinstalować Qsync i Qfinder, wyczyścić wszystkie ich foldery, które znalazłem, ale za każdym razem, gdy tylko zainstaluję ponownie aplikację Qsync te dwa foldery znów wyglądają tak jak na zrzucie. Czy jest jakieś miejsce gdzie ten cache jest trzymany i zapominam wyczyścić? Bo podejrzewam, że to jest problem, dla którego nie mogę wybrać ich do synchronizacji.
Z góry dzięki za każdą pomoc!
 
Poddaje się. W NASie zrobiłem ponowne inicjowanie, więc absolutna czystka. Nawet RAID od początku ustawiałem. QSYNC i QFIND PRO usunięte. Wyszukałem wszystko co miało qnap, qsync i qfinder w nazwie i usunąłem, jeśli to nie byłu pliki systemowe windowsa, gdzie qsync były czymś innym. Przeszukałem rejestr, usunąłem wszystko. Przeszukałem foldery, które wyskakiwały jako synchronizowane, czy nie ma tam żadnych plików qnapa. Przeszukałem wszystkie oczywiste lokalizacje. Czysto było. Po zainicjowaniu NASa i zainstalowaniu QSync od razu znów foldery zyskały ikonkę synchronizacji.
 
Niestety nie wygląda to dobrze. Problem był już poruszany dawno, dawno temu i wg opinii użytkowników jednym z rozwiązań jest zmiana lokalizacji folderów i ponowne przeniesienie zawartości do nowoutworzonych w starej lokalizacji. To oczywiście nastręcza komplikacji, przy dużym zasobie danych. Mimo wszystko szedł bym w kierunku aplikacji zewnętrznej Przy większej ilości folderów do synchronizacji, Qsync stwarzał problemy.
 
Niestety nie wygląda to dobrze. Problem był już poruszany dawno, dawno temu i wg opinii użytkowników jednym z rozwiązań jest zmiana lokalizacji folderów i ponowne przeniesienie zawartości do nowoutworzonych w starej lokalizacji. To oczywiście nastręcza komplikacji, przy dużym zasobie danych. Mimo wszystko szedł bym w kierunku aplikacji zewnętrznej Przy większej ilości folderów do synchronizacji, Qsync stwarzał problemy.
Tak też zrobię. Jednak dalej nurtuje mnie pytanie - gdzie do cholery są te dane? :D W tej chwili to wygląda dla nie tak, że jak instaluję QSynca, to magiczna wróżka przywraca wszystko. Nie mam za cholerę pojęcia, gdzie QSync trzyma informacje o synchronizowanych folderach.
 
Tam jest też info o podłączonych urządzeniach, zobacz czy po usunięciu pozycji coś się zmieni.
Przywracałem NAS do ustawiń fabrycznych, kliknąłem "Ponownie inicjalizacja". Po zainstalowaniu ponownym Qsync na NASie miałem tam tylko 3 domyślne foldery - Home, Homes i Qsync.
Połączono posty:

Tam jest też info o podłączonych urządzeniach, zobacz czy po usunięciu pozycji coś się zmieni.
Jak wyżej, nie było żadnych podłączonych urządzeń po zainicjowaniu NASa od początku. Wskazuje to tylko na to, że informacja o folderach nie jest trzymana po stronie urządzenia.
 
Załóż na NAS nowy folder udostępnianiony, nadaj uprawnienia w QSync Central i spróbuj sparować. Nie mam pewności, ale być może we wskazanych przez Ciebie lokalizacjach nie może być folderów do synchronizacji.
Folder obok bez problemu się synchronizuje. Problemem nie jest lokalizacja. Qsync nie pozwala mi wybrać do synchronizacji folderów, które kiedyś już poprzednio synchronizowałem, bez względy na lokalizację. Jak tylko zainstaluje QSynca ponownie, te foldery zostają oznaczone tą charakterystyczną ikonką na dole, że są synchronizowane do NASa. Problem w tym, że nie są. W Qsync nie ma nic sparowanego do nich, nie są udostępniane, a jak mówiłem wcześniej, NASa przywróciłem do ustawień fabrycznych.
 
Ostatnie podejście. Prawy klik na ten folder na komputerze i czy masz tam coś takiego jak "oszczędzanie miejsca" ?
Jeżeli tak, to czy idzie wybrać opcję "przetrzymywania plików na urządzeniu"?
NIestety nic takiego tam nie ma, ale jeśli dobrze pamiętam, to nigdy nie wybierałem dla żadnych synchronizacji opcji oszczędzania miejsca, bo raczej wolałem mieć kopię i w NAS i na dysku dla pewności.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qsync
  2. qsync central
  3. synchronizacja
  4. cache qnap
  5. syncovery
  6. qsync'
  7. windows ftp