Download [Beta] QTS 4.1.0 Build1210 | ARM & x86 [Leak/Non-Official]

Swoją drogą ciekawe czym to jest podyktowane.
Wydajnością.

Na razie jednak wydaje mi się, że jeszcze przez jakiś czas będzie dość trudno zrezygnować z SQLa.
MariaDB jak i Percona są zbyt restrykcyjne a co za tym idzie mniej kompatybilne z spotykanymi obecnie zapytaniami SQL w aplikacjach.

Qnap też na razie nie ma chyba zamiaru od niego odchodzić. Nowa aplikacja "Notes Station" czy "Video Statnion" jest podparata właśnie MySQL, choć przyznaje
Jeśli się nie mylę, to MariaDB jest używana w QTS4 przez biblioteke mediów :)

choć przyznaje, że Qnap mnie mocno zaskoczył wycinając MySQLa z systemu i nie publikując paczki do jego instalacji.
No co Ty... To oprogramowanie to leak...
 
Jeśli się nie mylę, to MariaDB jest używana w QTS4 przez biblioteke mediów
No tak i myślę, że to świetny pomysł choć by ze względów bezpieczeństwa. Miałem na myśli to, że mimo wszystko jest szereg QPKG korzystających z SQLa, więc jego całkowite usunięcie nie tyle jest trudne w sensie technicznym, co pociąga za sobą wprowadzenie drastycznych ograniczeń, które mogły by być moim zdaniem w obecnej chwili bardzo niekorzystne. Oczywiście zawsze podyktowane jest to polityką rozwoju produktu.

No co Ty... To oprogramowanie to leak...
Oczywiście ;) Zresztą napisałem na początku, że mam tego świadomość właśnie dla tego, że z góry wiedziałem iż zaraz usłyszę iż to jakaś tam beta :). Lubię nowości a moja x69 jest środowiskiem testowym. Brak SQLa jest dla mnie znaczną dziurą w tych testach a dziwne było to, że w takiej kwestii w qnapie nie ma co koncepcji. A wszytko to jest przecież jedynie dyskusją :) Trudno jest sprawdzić czy w nowej wersji serwer www nie zatyka się pod joomlą lub drupalem raz na jakiś czas bez możliwości korzystania z niego etc...
Moim zdaniem publikuje się takie wersje właśnie po to aby wyrażać opinie na temat działania i zmian koncepcyjnych a nie po to żeby znowu usłyszeć że to leak....
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Witam.
Właśnie ściągnełem betę 4.1.0 datowaną na 2013/12/20 z oficjalnej stronyi tu miłe zaskoczenie - SQL jest B-)
 
Kupa kupa jeszcze raz wielka kupa czemu po każdej aktualizacji softu coś przestaje działać??? xbmc umarło przynajmniej podczas odtwarzania w HD błędy w samym interfejsie do obsługi QNAP'a słowem coraz gorzej niż lepiej obserwuję taki upadek od softu 3.6 (?) o ile pamiętam czyli pierwszej z którą się zetknąłem.
 
Chociażby dlatego, że jest to Beta. Tak jak z Windows'em w wersji Beta, Microsoft nie patrzy na kompatybilność wstecz tylko na rozwój produktu. Dopiero pod koniec dopełnia się detale.
 
Pewnie to zupełnie tak samo jak z kompatybilnym sprzętem do Qnapa a konkretnie z dyskami Seagate najpierw umieszcza się je na liście sprzętu zgodnego i rzekomo przetestowanego a jak już ludziska kupią to mówi się sorki ale się pomyliliśmy i tak naprawdę to one nie do końca działają tak jak trzeba - 5x 3TB seria 001DM taki prezent sobie zrobiłem szczęście trwało krótko i teraz należałoby zapakować je w ładny kartonik i im je wysłać za pobraniem. Jak się coś robi czy mówi to się bierze za to odpowiedzialność tym bardziej że nie robią tego charytatywnie tylko za dużą kasę więc tłumaczenie że to beta do mnie nie dociera jest na oficjalnej stronie do pobrania i powinien zachować swoją funkcjonalność a nie uwalać cały sprzęt. Podtrzymuję swoje stanowisko z każdą aktualizacją jest to coraz większa KUPA.
 
tłumaczenie że to beta do mnie nie dociera jest na oficjalnej stronie do pobrania i powinien zachować swoją funkcjonalność a nie uwalać cały sprzęt
zaglądnąłem tutaj masz TS-569 PRO?
zamieszczam obrazek co jest dostępne:
569.png


Proszę poczytaj netykietę a w szczególności punkt 1-10 :Dumny:
Niech zainteresuje Cię również punkt 1-13.
 
Nie, no nie wytrzymam. Nie twierdzę, że nie ma info o tym, że to Beta tylko to, że nawet wersja Beta jeśli ją się upublicznia to trzeba się liczyć z tym że ktoś ją zainstaluje nie powinna uwalać sprzętu. Przyzwoitość nakazywałaby aby choć odrobinę się przyłożyć do tego co się robi. TS569PRO taki mam na takim wgrałem nowy soft i zaprzestał działania.
 
Ciekawi mnie jak przygotowałeś sprzęt do aktualizacji i co konkretnie spotkało Cię niemiłego ...
Byłbym wdzięczny gdybyś rzeczowo opowiedział i powstrzymał się choć na chwilkę z fekaliami.
 
Najpierw pojechałem z nim na myjnię aby ładnie wyglądał :) sory ale nie mogłem się powstrzymać.
1. wyłączenie wszystkiego co zbędne (stacja pobierania, antyvir itd.)
2. Restart przed aktualizacją aby śmieci jakieś nie zostały
3. Qfinder i upgrade

po aktualizacji
- xbmc nie działa próba odtworzenia jakiegokolwiek video (po HDMI) na tv zielony ekran i co kilkanaście sekund kawałek rwanego dźwięku (nadal wszelkie usługi dodatkowe wyłączone)
- obciążenie procka na poziomie 99,9%
- nie zapamiętuje ustawień np w stacji pobierania wybór kolumn do wyświetlenia, znikanie przycisków pokaż pulpit i menu główne
- komunikat "serwer jest zajęty lub sieć została rozłączona! upewnij się, że serwer NAS jest dostępny a następnie załaduj stronę ponownie"
- i tak dalej i tak dalej nie chce mi się pisać
 
Tak mi się zdaje, że wszystkie te dysfunkcje sprowadzają się do tego co napisałeś.
obciążenie procka na poziomie 99,9%

Interesowałeś się z czego te obciążenie wynika? Może transkoduje bibliotekę multimedialną i za jakiś czas się wszystko uspokoi ...
 
wersja Beta jeśli ją się upublicznia to trzeba się liczyć z tym że ktoś ją zainstaluje nie powinna uwalać sprzętu
Po pierwsze nic Ci nie uwaliła więc przestań chrzanić. Po drugie nawet gdyby tak się stało to jej instalacja jest tylko na Twoje własne ryzyko. Po trzecie nawet tu na forum mamy ostrzeżenie o instalacji wersji Beta.

Specjalnie dla Ciebie przekleję z pierwszego postu:
DISCLAIMER OF WARRANTIES
THE BETA FIRMWARE ANNOUNCED BY QNAP IS PROVIDED ON A TRIAL BASIS ONLY AND WITHOUT WARRANTY OF ANY KIND. YOU ARE SUGGESTED NOT TO USE THE BETA FIRMWARE FOR ANY CRITICAL PURPOSE. BY DOWNLOADING THE BETA FIRMWARE IMAGES, YOU EXPRESSLY AGREE THAT THE USE OF THE FIRMWARE IS AT YOUR OWN RISK AND DISCRETION. YOU WILL BE SOLELY RESPONSIBLE FOR ANY DAMAGE TO YOUR NAS, COMPUTER SYSTEM, OR OTHER DEVICES OR ANY FORM OF DATA LOSS OR DAMAGE CAUSED BY DOWNLOADING OR USING THE FIRMWARE. QNAP DOES NOT GUARANTEE THERE IS NO ERROR OR BUG IN THE FIRMWARE, OR ANY KNOWN OR REPORTED ERRORS WILL BE CORRECTED.

QNAP EXPRESSLY DISCLAIMS ALL WARRANTIES OF ANY KIND, WHETHER EXPRESS OR IMPLIED, INCLUDING, BUT NOT LIMITED TO THE IMPLIED WARRANTIES OF MERCHANTABILITY, FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE AND NON-INFRINGEMENT.


LIMITATION OF LIABILITY
IN NO EVENT WILL QNAP BE LIABLE FOR ANY DAMAGE WHATSOEVER (INCLUDING WITHOUT LIMITATION DAMAGES RELATING TO LOST REVENUES OR PROFITS, LOST DATA, WORK STOPPAGE, COMPUTER FAILURE OR MALFUNCTION) RESULTING FROM OR IN ANY WAY RELATED TO THE USE OF THE BETA FIRMWARE , EVEN IF QNAP HAS BEEN ADVISED OF THE POSSIBILITY OF SUCH DAMAGES AND REGARDLESS OF THE LEGAL THEORY ON WHICH SUCH DAMAGES ARE BASED.


A jak stać Cię na takie drogie urządzenie to zapewne stać Cię na wiedzę w jego obsługę, więc przestań traktować forum jako psychoterapeutę. I niech te słowa...
- i tak dalej i tak dalej nie chce mi się pisać
... będą ostatnimi jakie słyszę.
Netykieta 1.10
Pisanych przez Ciebie pytań nie stawiaj u boku własnych frustracji lub negatywnych przemyśleń, często wynikających z braku czytania instrukcji obsługi. Oczekujesz odpowiedzi czy psychoterapeuty?
I jeszcze jedno...
wersja Beta jeśli ją się upublicznia to trzeba się liczyć z tym że ktoś ją zainstaluje nie powinna uwalać sprzętu. Przyzwoitość nakazywałaby aby choć odrobinę się przyłożyć do tego co się robi.
Netykieta i zasady 4.2
Swoim prywatnym animozjom i zapędom oświeconego architekta dawaj wyraz poza naszym forum. ...a najlepiej nigdzie! Nie ma nic bardziej żenującego, niż oglądanie grona publicznie stękających niedoszłych inżynierów.
 
A ja mam takie pytanie do Silasa, orientujesz się może czy funkcjonalność "Kontroler Domeny" dostepna w QTS 4.1.0 Build 1220 beta zarezerwowana jest tylko dla urządzeń klasy Enterprise?