Pomoc Blokowanie klienta

rmieszko

Passing Basics
Beginner
8 Wrzesień 2017
15
0
1
42
Płock
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam,

Posiadam urządzenie TS-212 na sofcie 4.3.3.1161 dla bezpieczeństwa mam ustawione blokowanie po określonej próbie błędnych prób logowań. Mam taki przypadek, że stacja użytkownika trafia od razu na listę IP zablokowanych, dlaczego? Ja tego nie ustawiałem dostałem w spadku, czy jest możliwość skonfigurowania czarnej listy IP ?

Dzięki za pomoc.
 
Tak tylko że tego IP nie ma na żadnej liście jakie wskazałeś, czy to możliwe że urządzenie zostało zablokowane wcześniej pod innym IP a QNAP widzi je pod adresem MAC (który jest niezmienny) i nie chce wpuścić i daje bana?
 
czy jest możliwość skonfigurowania czarnej listy IP
Tutaj to wprwoadzasz:
upload_2020-4-15_13-8-44.png
 
Tak zgadzam się z tobą _Floyd jak się łącze z klienta to adres trafia na listę adresów z zbanowanych i dopisuje się na czarną listę jaką wskazałeś. Jak go wykasuję i chce jeszcze raz się połączyć to scenariusz na QNAPie się powtarza - czemu?
 
QNAPie się powtarza - czemu?
Z logicznego punktu widzenia, pomyślałbym ze źle się logujesz. Jedyną myśl jaką mam to że masz podpięte (zmapowane) dyski sieciowe i M$ próbuje napierać ile się da z podłączeniem do nich. Przez co wrzuca do bana.
 
_Floyd tak pisałeś żebym dodał adres do zaufanych, QNAP ma możliwość zdefiniowania listy pn. "zezwalają tylko na połączenia z listy" trzecia opcja na twoim zrzucie ekranu powyżej, tylko jak oddam jedne adres z którym mam problem to automatycznie pozostali użytkownicy będą mieli bana - dobrze to rozumie?
 
coś dobija sie do qnapa - to zawsze jest trudny problem , bo trzeba usiąść i grzebać

ja np bym kazałbym windows poszukać wszystkich otwartych połączeń do qnapa (gdzie jego ip to XXX.248)

upload_2020-4-16_0-39-49.png


zakładając że problem jest z dyskami (skoro się tak przy nich upieracie...) - SMB używa portu 445
to mogę poszukać w całym raporcie, co to za program go używa ..

upload_2020-4-16_0-44-4.png


ja teraz z doświadczenia wiem , że to połączenie dysków w Windows
może ono powstać w parę metod

gdzie strzelam - ze hasło jest zapisane w https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026814/windows-accessing-credential-manager
wywal stamtąd jak są