Pomoc Brak dźwięku przestrzennego HD Station 3.1.0

Stetin

Nowy użytkownik
Noobie
14 Styczeń 2016
4
0
1
44
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie. Posiadam od niedawna TS-253 Pro, który służyć ma m.in. do odtwarzania filmów, zastępując wbudowany odtwarzacz pięcioletniego Samsunga TV.

Niestety w żaden sposób nie mogę zmusić sprzętu do poprawnego dekodowania dźwięku przestrzennego. Z TV po światełku mam podpięty zestaw Logitech Z-5500 który obsługuje AC3, DTS.

HD Station w wersji 3.1.0 , Kodi 15.2.1 i 14.2.2

W przypadku strumienia DTS nie ma dźwięku w ogóle. Mogę wymusić jedynie standardowy - wtedy jest.

Te same filmy na których testuje Kodi - wbudowany player TV odtwarza poprawnie. Dekoder wykrywa prawidłowo. Jest jednak jedna różnica - kiedy oglądam z Qnapa w opcjach dźwięku w TV znika mi możliwość przełączenia strumienia z PCM na DD, czy DTS.

Myślałem o kupnie przejściówki, aby wyciągnąć z HDMI dźwięk i z pominięciem TV wpuścić na dekoder. Nie wiem tylko czy nie wyrzucę pieniędzy w błoto.

Czy zna ktoś jakieś rozwiązanie ?
Proszę o pomoc.
 
Mam ten sam problem. Winie tutaj TV, ktory wg mnie nie ma mozliwosci przesylu dzwieku DTS. U mnie w opcjach TV jest jedynie mozliwosc wysylania PCM. Po prostu za stary model TV. Odtwarzacz w Media Player w TV jest w stanie zdekodowac dzwiek DTS czy Dolby. Tak wiec nie marnuj czasu w ustawieniach kodi bo nic ci to nie da.
Sam uzywam Philips soundbar, ktory ma HDMI ARC - i niestety moj tv Samsung tez tego nie obsluguje.
 
Wydaje mi się, że pominięcie tv rozwiąże problem. Ja po prostu używam dźwięku pcm, jeśli już chce wykorzystać dts to odtwarzam przez USB lub dlna. To ostanie ma opcje ustawienia dźwięku na dts lub Dolby, oczywiście jeśli plik źródłowy ma takie strumienie zaimplementowane.

Shamu by TT
 
Czyli przejściówka omijająca TV nie wydaje się takim złym pomysłem. Może rozwiązać problem. Zakupię, przetestuję i podzielę się opinią.
Albo amplituner.
Amplituner 7.1 Onkyo TX-SR605 HDMI komis Myślenice - 600zł
Amplituner ONKYO TX-SR607 7.2 6xHDMI stan idealny - 800zł

Jak najlepiej wyciągnąć dźwięk z qnapa.
Pokaż załącznik 5790
Pokaż załącznik 5788

Jak dobrze pokombinujesz to kupisz używany za 800PLN od idiotów, którzy tak tanio sprzedają :)
Onkyo tx-sr606 - Allegro.pl

Ah tylko jedna rzecz. W zestawie musi być mikrofon od Audyssey'a do kalibracji głośników. Zamieni pierdziawki takie jak ja mam - Jamo; w całkiem mega przyjemny dźwięk :)
Pokaż załącznik 5791
Rozwiązany - Wyjście dźwieku 5.1 do głośników Logitech w QNAP TS-469L
 
Hej,

Wybacz ze odgrzewam kotleta. Mam dokładnie taką samą sytuację, tzn mam Q podłączony przez HDMI do TV, od TV idzie światło do głośników. W Kodi na HDStation jak wybiorę DTS to przestaje działać dźwięk z Kodi, a więc zostawiłem wszystko na podstawowych ustawieniach.

Tylko czy to źle ze tak jest ustawione? To Logitechy dekodują dźwięk na każdy głośnik oddzielnie, a przynajmniej takie miałem wrażenie, nie widziałem potrzeby przestawiania parametrów w Kodi czy Plexie.

Powiedźcie mi proszę czy jedynym wyjsciem w takim wypadku by cieszyć się DTS na tych "platikowych" głośnikach jest zakup dodatkowego sprzętu?

Może nie słyszałem ze mogą działać lepiej dlatego uznałem ze działają poprawnie. Hm...
 
Hej,

Wybacz ze odgrzewam kotleta. Mam dokładnie taką samą sytuację, tzn mam Q podłączony przez HDMI do TV, od TV idzie światło do głośników. W Kodi na HDStation jak wybiorę DTS to przestaje działać dźwięk z Kodi, a więc zostawiłem wszystko na podstawowych ustawieniach.

Tylko czy to źle ze tak jest ustawione? To Logitechy dekodują dźwięk na każdy głośnik oddzielnie, a przynajmniej takie miałem wrażenie, nie widziałem potrzeby przestawiania parametrów w Kodi czy Plexie.

Powiedźcie mi proszę czy jedynym wyjsciem w takim wypadku by cieszyć się DTS na tych "platikowych" głośnikach jest zakup dodatkowego sprzętu?

Może nie słyszałem ze mogą działać lepiej dlatego uznałem ze działają poprawnie. Hm...
Jaka masz wersję Kodu? To oficjalny build v16?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
17.3

W oficjalnym Plexie też nie działa.

Ale uwaga, ostatnio odpaliłem jakiś film z DTS i zadziałało. Inny odpaliłem i musiałem wyłączyć przekazywanie dźwięku z dodatkowego menu.

W Plex na HDStation filmy zaczynają wariować jak wybieram przekazywanie dźwięku.
 
Nie ale sprawdzę. Gra jest zapewne warta świeczki. Co prawda bez przekazywania dźwięku "plastiki" coś tam brzdękają, ale jak odpalam filmy przez DLNA to nie tylko brzdękają ale "mają moc na sąsiada z dołu" jeśli chodzi o subwoofer. Sprawdzę i wrócę z tematem, ale obawiam się że trochę się z tym zejdzie (ostatnio trochę zajęty).
 
Mam zainstalowane:
Download - Oficjalne KODI dla serwerów QNAP opartych o procesory Intel i AMD
oraz
Qnapclub Store: Kodi17

W jednym i drugim nie działa DTS. Działa AC3 i DD.

Film:
  • Codec H264
  • Przepływność 12636 kbps
  • Bit Depth 8
  • Chroma Subsampling 4:2:0
  • Frame Rate 23.976 fps
  • Height 800
  • Level 4.1
  • Profile high
  • Ref Frames 5
  • Scan Type progressive
  • Tytuł Alien.Covenant.2017.1080p.Blu-ray.x264.DTS.5.1-HighCode
  • Width 1920
  • Codec DCA
  • Kanały 5.1
  • Przepływność 1536 kbps
  • Język English
  • Audio Channel Layout 5.1(side)
  • Profile dts
  • Sampling Rate 48000 Hz
NAS TS253a podłaczony przez HDMI 1 do TV a ten przez 5m kabel SPDIF do głośników z 5500 pierwszej generacji:
aocdn.eu_images_skapiec_MzA7MDA__7171aec09db7602f169eae090582850e.jpg


Przy próbie otworzenia filmu z przeniesieniem dźwięku film leci ale dźwięku nie ma. Po wyłączeniu dźwięk działa.

HD Station 3.1C.

Dodam jeszcze ze biblioteki nei trzymam w Kodi a w Plexie po przez:
PlexKodiConnect: let Kodi talk to your Plex
 
@pigers z tego co widzę to te ustawienie w standardzie jest odhaczone.

Jak to u Ciebie wygląda, korzystasz z Kodi? Odtwarzasz filmy przez HDMI.

Jak wrócę do mieszkania postaram się zrobić "skriny" moich ustawień. Mój poczciwy TV znajduję więc jestem dobrej myśli. Może coś muszę włączyć w tym dekoderze przy głośnikach.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. brak dźwięku przestrzennego